Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
waz

Migracja na inny serwer

Polecane posty

Przenoszę konto z DA do Cp. Przegrałm public_html i bazy no i wszystko gra. Ale jak przenieść komuś konto pocztowe? Mogę przegrać jakieś pliki przez ftp? W tym momencie plan jest taki że w Cp zakładam takie samo konto jak było w DA i kopiuje folder z odebranymi tylko gdzie on jest i czy coś się nie popsuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA pocztę masz w /home/user/imap dla dodatkowych domen oraz w /home/user/Maildir dla głównej domeny.

W CP pocztę masz w /home/user/mail (chyba?) dla dodatkowych domen oraz w /home/user/Maildir dla konta głównego.

 

W DA, w folderach pocztowych domen dodatkowych masz katalogi o nazwie domeny. Podobnie to wygląda w CP. Teraz musisz tylko umiejętnie podegrąć pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A hasło do konta też gdzieś tam jest?

 

Do konta głównego, czy do kont email. Do kont email hasła są chyba zapisane w /home/user/etc/ gdzieś (nie jestem w 100% pewien). A główne hasło do konta masz zapisane w /etc/shadow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do konta głównego, czy do kont email. Do kont email hasła są chyba zapisane w /home/user/etc/ gdzieś (nie jestem w 100% pewien). ....

Jak nie jesteś pewny lub nie wiesz to nie pisz. W takich wypadkach pytający ludzie chcą uzyskać konkretną *prawdziwą* informację na swoje pytanie a nie gdybanie.

 

W DA haseł do kont pocztowych trzymane są w: /etc/virtual/*domena*/passwd, hasła są oczywiście kodowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Na 200% jest CPanel->DA

Jednak DA->CPanel raczej niema. (Zakładam, że mogę się mylić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×