Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz232

Na czym polega taki serwis ?

Polecane posty

Ostatnio się zastanawiałem jak działają takie serwisy jak odsiebie mediafire itp

 

Załóżmy ze napisałem skrypt do strony żeby można było uploadowac pobierać ble ble ble

 

Lecz jak się ma do tego prawo ? Jeśli ktoś wrzuci jakieś pliki załóżmy grę a ja nie mam jak sprawdzić czy to gra czy co wszystko leży po mojej stornie ? Musze jakoś zapobiegać czemuś takiemu na takiej stronie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio się zastanawiałem jak działają takie serwisy jak odsiebie mediafire itp

 

Załóżmy ze napisałem skrypt do strony żeby można było uploadowac pobierać ble ble ble

 

Lecz jak się ma do tego prawo ? Jeśli ktoś wrzuci jakieś pliki załóżmy grę a ja nie mam jak sprawdzić czy to gra czy co wszystko leży po mojej stornie ? Musze jakoś zapobiegać czemuś takiemu na takiej stronie ?

 

Pozdrawiam

To wszystko zależy od konstrukcji Twojego regulaminu. Ostatnio robię serwis podobny do wrzuty czy YT (oczywiście na mniejszą skalę) i poczytałem sobie trochę tych regulaminów z ciekawości.

Użytkownik umieszczając w serwisie Wrzuta.pl pliki //tutaj cały zestaw paragrafów// (...)

a. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieogracznionego co do terytorium prawa rozpowszechniania w jakikolwiek sposób, w tym użyczenia, najmu i dzierżawy (całości lub którejkolwiek części), wprowadzania do obrotu w dowolnej formie i w dowolny sposób (całości lub którejkolwiek części), w tym także w ramach systemów informatycznych, poprzez sieć Internet lub w jakikolwiek inny sposób, wprowadzania do pamięci komputera (całości lub którejkolwiek części); postanowienia niniejszego podpunktu dotyczą również zmodyfikowanych utworów, w tym także zmodyfikowanych w zakresie informatycznego formatu utrwalenia utworu (do modyfikacji o2.pl ma prawo),

 

b. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieogracznionego co do terytorium prawa wprowadzenia do pamięci komputera, prawa publicznego wykonania, wyświetlenia, odtworzenia, nadania, emitowania lub remitowania za pomocą dowolnego medium (w tym w szczególności za pomocą wizji i/lub fonii) oraz prawa innego publicznego udostępnienia; postanowienia niniejszego podpunktu dotyczą również zmodyfikowanych utworów, w tym także zmodyfikowanych w zakresie informatycznego formatu utrwalenia utworu (do modyfikacji o2.pl ma prawo),

 

c. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieogracznionego co do terytorium, prawa publikacji utworów w tym serwisie oraz w jakimkolwiek innym serwisie lub stronie internetowej, a także w jakimkolwiek innym publikatorze (w tym między innymi telewizji lub prasie) w jakiejkolwiek formie (w tym miedzy innymi w formie zapisu cyfrowego, magnetycznego) na jakichkolwiek nośnikach (w tym między innymi na nośnikach optycznych, magnetooptycznych, magnetycznych); postanowienia niniejszego podpunktu dotyczą również zmodyfikowanych utworów, w tym także zmodyfikowanych w zakresie informatycznego formatu utrwalenia utworu (do modyfikacji o2.pl ma prawo),

 

d. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieograniczonego co do terytorium, prawa do modyfikowania utworów, w tym także w zakresie informatycznego formatu utrwalenia utworu; o2.pl ma prawo dokonywać modyfikacji według własnego uznania, w szczególności, gdy modyfikacja zostanie uznana przez posiadającego prawo modyfikacji jako uzasadniona względami technicznymi lub funkcjonalnymi danego serwisu lub strony internetowej lub jakiegokolwiek innego medium,

 

e. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieogracznionego co do terytorium, prawa dokonywania opracowań utworów, w tym łączenia utworów lub ich poszczególnych części z innymi utworami, dzielenia utworów wedle własnego uznania uprawnionego do modyfikacji,

 

f. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieogracznionego co do terytorium, prawa trwałego lub czasowego zwielokrotniania i utrwalania utworów oraz ich zmodyfikowanych wersji (całości lub którejkolwiek części) jakimikolwiek środkami lub technikami, w tym w szczególności techniką drukarską, reprograficzną, zapisu optycznego, magnetycznego, magnetooptycznego, cyfrową i wszelkimi innymi istniejącymi i mogącymi powstać w przyszłości środkami lub technikami, i w jakiejkolwiek formie, w szczególności na wszelkiego rodzaju i formatu płytach CD-ROM, DVD, dyskach optycznych, magnetooptycznych, magnetycznych, płytach kompaktowych i wszelkich innych istniejących i mogących powstać w przyszłości nośnikach informacji,

 

g. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieogracznionego co do terytorium prawa tłumaczenia, przystosowywania, zmiany, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian lub modyfikacji utworów (całości lub którejkolwiek części),

 

h. jakiegokolwiek innego wykorzystania utworów w jakikolwiek inny sposób lub w jakiejkolwiek innej formie (w całości lub części),

 

i. udziela o2.pl nieograniczonego w czasie, bezwarunkowego, nieodpłatnego, nieogracznionego co do terytorium prawa udzielania sublicencji w granicach uprawnień przyznanych o2.pl w Regulaminie (w granicach udzielonych licencji),

fragmenty oznaczone // // ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz robię sobie małe takie próby i mam pewien problem otóż tak wygląda skrypt:

 

<?php
echo '<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>';
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0
Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-
transitional.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html;
charset=iso-8859-2" />
<title>Upload</title>
</head>
<body>

<div>
<form enctype="multipart/form-data" action="index.php"
method="POST">
<input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="50000000" />
<input name="plik" type="file" />
<input type="submit" value="Wyslij plik" />
</form>
</div>

<?php
$plik_tmp = $_FILES['plik']['tmp_name'];
$plik_nazwa = $_FILES['plik']['name'];
$plik_rozmiar = $_FILES['plik']['size'];

$plik_nazwa = strtolower($plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ż","z",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ą","a",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace(" ","",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("_","",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ś","s",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ć","c",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ź","z",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ó","o",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ł","l",$plik_nazwa);
$plik_nazwa = str_replace("ń","n",$plik_nazwa);


if(is_uploaded_file($plik_tmp)) {
move_uploaded_file($plik_tmp, "upload/$plik_nazwa");
echo "Plik: http://www.testpobierania.yoyo.pl/upload/$plik_nazwa";
}
?> 

</body>
</html>

 

I co teraz dodać żeby jak się doda 2x taki sam plik to żeby temu drugiemu na koniec dodawało np2 i dalej 3 itp albo jakoś żeby udało się kodować linki? (nie śmiać się ze darmowy serwer jutro powinienem mieć domenę i serwer :) )

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tych wszystkich str_replace, trzeba dać np.

 

$plik_nazwa = md5($plik_nazwa);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast tych wszystkich str_replace, trzeba dać np.

 

Nie można edytować tu postów - a małą gafę zrobiłem

 

 

$plik_nazwa = md5($plik_nazwa.time());

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo skorzystać z funkcji file_exists.

 

if (file_exists($plik_nazwa)) {

$plik_nazwa = $plik_nazwa."coś dodatkowego. Login?";

}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×