Skocz do zawartości
lib3rty1

budgetvps.pl i ubuntu 7.10

Polecane posty

ok doszedlem do restartu po instalacji srodowiska gnome lecz,

podczas laczenia sie z serverem prze putty wyskakuje mi network error: connection refused

 

pingowalem serer chodzi tak samo w panelu administracji tez pisze, ze jest wlaczony, rebootowalem go rowniez poprzez panel i dalej connection refused

 

 

czy jest mozliwosc skorzystania z innego srodowiska graficznego niz gnome ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fluxbox świetnie chodzi na debiania jeśli chodzi o nx sprawdz czy będzie Ci chodził na ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz tak poprostu zainstalowac gnome, kde czy cokolwiek innego i uruchomić X na VPSie.

Tzn możesz ale z tego co wiem nie może być to wirtualizacja oparta na openvz. Z tego co naczytałem się na ten temat

wynika że nie uruchomisz serwera X gdy nie ma karty graficznej, a VPSy na openvz nie mają jej na 100%

 

na 99% otrzymasz przy starcie X komunikat "cannot open /dev/tty0"

 

Jak podążysz poniższym linkiem http://forum.openvz.org/index.php?t=msg&goto=24028&

dojdziesz do wniosku że rozwiązani nie jest proste.

 

Przerabiałem ten temat pare tygodni temu jak chciałem łączyć się przez "Podłączenie pulpitu zdalnego" z windows do swojej MDV zainstalowanej na VPSie. Nie udało się przez Xserwer, ale udało się przez vnc.

 

 

pozdrawiam,

Tom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz tak poprostu zainstalowac gnome, kde czy cokolwiek innego i uruchomić X na VPSie.

Tzn możesz ale z tego co wiem nie może być to wirtualizacja oparta na openvz. Z tego co naczytałem się na ten temat

wynika że nie uruchomisz serwera X gdy nie ma karty graficznej, a VPSy na openvz nie mają jej na 100%

 

na 99% otrzymasz przy starcie X komunikat "cannot open /dev/tty0"

 

Jak podążysz poniższym linkiem http://forum.openvz.org/index.php?t=msg&goto=24028&

dojdziesz do wniosku że rozwiązani nie jest proste.

 

Przerabiałem ten temat pare tygodni temu jak chciałem łączyć się przez "Podłączenie pulpitu zdalnego" z windows do swojej MDV zainstalowanej na VPSie. Nie udało się przez Xserwer, ale udało się przez vnc.

 

 

pozdrawiam,

Tom

A guzik ! ... Mam vpsa na openvz z resztą na ionic i postawiłem xorg i gnome od ręki i to najlepsze jest to że bez kombinacji - sam apt.

Wysypał błąd na końcu bodajże o power-manager i cośtam jeszcze ale normalnie otwiera sesje no machine i działa ... mogę to udowodnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A guzik ! ... Mam vpsa na openvz z resztą na ionic i postawiłem xorg i gnome od ręki i to najlepsze jest to że bez kombinacji - sam apt.

Wysypał błąd na końcu bodajże o power-manager i cośtam jeszcze ale normalnie otwiera sesje no machine i działa ... mogę to udowodnić :)

Nomachine może i tak, spróbuj Xserver odpalić zwykłym startx bez dodatkowego softu

 

Ale ok, jeżeli da się przez nomachine to fajnie.

 

pozdrawiam,

Tom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomachine może i tak, spróbuj Xserver odpalić zwykłym startx bez dodatkowego softu

 

Ale ok, jeżeli da się przez nomachine to fajnie.

 

pozdrawiam,

Tom

 

no tu w tym temacie chodzi o nx czyli nomachie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.

aptitude install tightvncserver gdm gnome-core xfonts-base xserver-xorg gnome-system-tools synaptic gconf-editor

 

 

ew. tightvncserver można zamienić na lepszy: vnc4server

 

wiadomo vnc odpalamy z usera, później przez vnc: exec gnome-session i tyra! i wielkie WoW trudne nie? :)

 

uruchamiałem wielokrotnie... czy na vps czy na dedyku :)

 

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam vps na budgetVPS.

Powiem tak:

Ubuntu i gnome nie zainstalujesz poniewaz bedziesz mial problemy z udev a dokladniej po ponownym uruchomieniu bd mial problemy z putty!

 

Jest tylko jedna mozliwosc jaka zadzialala mi, jest to instalacja debiana i xfce oraz xorga i vnc4servera.

Dziala idealnie na budgetVPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Mi na VPSie, RPSie jak i dedyku hulał gnome/kde przez vnc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam vps na budgetVPS.

Powiem tak:

Ubuntu i gnome nie zainstalujesz poniewaz bedziesz mial problemy z udev a dokladniej po ponownym uruchomieniu bd mial problemy z putty!

 

Jest tylko jedna mozliwosc jaka zadzialala mi, jest to instalacja debiana i xfce oraz xorga i vnc4servera.

Dziala idealnie na budgetVPS

 

Heh, nie wiem jak sprawa wygląda w budgetVPS ale miałem vpsy na openvz [nie wiem czy akurat mówimy tutaj o openvz] i wszystko da się zrobić żeby śmigało. Co prawda błąd z udev rzeczywiście się pojawia ale nie ma żadnych problemów z połączeniem do ssh czy normalnym użytkowaniem serwera.*

 

Przynajmiej u mnie, na lennym (no w sumie już stable :)) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×