Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
imaniak

VPS Linux Debian - a sa:mp.

Polecane posty

Kilka dni temu, zamówiłem VPS (pod serwer sa:mp). Mam jednak problem, z uruchomieniem na nim serwera. Mam wszystkie pliki, skrypty - ale nigdy wcześniej, nie miałem doczynienia z VPS (jestem całkowicie zielony w jego obsłudze). Gadając wczoraj z kolegą, dowidziałem się o pewnej stronie: www.nomachine.com . Podobno uruchomiając odpowiedni program z tej strony, zobaczyć mogę: tzw:"pulpit VPS'a", którym mogę administrować, podobnie do wlasnego komputera (szybkie uruchamianie programów, jednym kliknięciem myszki). Naprawdę niewiem od czego zacząć. Proszę o pomoc w uruchomieniu serwera: wszelkie poradniki, linki - mile widziane. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

 

Poniżej zamieszczam parametry VPS'a:

debian-4.0-i386 (możliwość zainstalowania innych, w około 10 minut)

Processor: Intel Xeon CPU X3360 @ 2.83GHz

Vendor ID GenuineIntel

Processor Speed (MHz) 2826.391 (do 200%)

Total Memory 3145728 kB (gwarantowane 1GB)

Free Memory 3016228 kB

Dysk: 60 GB

Transfer: 100GB

Posiada licencje na direct admin.

Adresy IP: 1 IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługa polega na zdalnym Administrowaniu maszyną na vpsie instaluje aplikacje serwerową, natomiast w domu korzystasz z aplikacji klienta w zależności od tego czy to jest Windows czy Linux. Czy zainstalowałeś już serwer na swojej maszynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedz szczerze. Do googli zajrzałeś?

Szczerze, tak... Niestety brak mi jakiejkolwiek wiedzy, aby przynajmniej - wprowadzić jakieś kluczowe słowa. Nic nie znalazłem

 

Usługa polega na zdalnym Administrowaniu maszyną na vpsie instaluje aplikacje serwerową, natomiast w domu korzystasz z aplikacji klienta w zależności od tego czy to jest Windows czy Linux. Czy zainstalowałeś już serwer na swojej maszynie?

 

Zainstalowałem jedynie klienta. Aplikacji serwerowej - nie, gdyż nie za bardzo wiem która z możliwości dostępnych na wcześniej wspomnianej stronie, będzie działać u mnie. Nie wiem także, do jakiego folderu/folderów, należy wrzucić ściągnięte pliki/plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze, tak... Niestety brak mi jakiejkolwiek wiedzy, aby przynajmniej - wprowadzić jakieś kluczowe słowa. Nic nie znalazłem

 

 

 

Zainstalowałem jedynie klienta. Aplikacji serwerowej - nie, gdyż nie za bardzo wiem która z możliwości dostępnych na wcześniej wspomnianej stronie, będzie działać u mnie. Nie wiem także, do jakiego folderu/folderów, należy wrzucić ściągnięte pliki/plik.

Nie wiem czy dobrze chmuriego zrozumiałeś, ale aplikacja instalujesz na vps, klienta u siebie. Szczerze?Z taką wiedzą to zleć komuś to skonfigurowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze chmuriego zrozumiałeś, ale aplikacja instalujesz na vps, klienta u siebie. Szczerze?Z taką wiedzą to zleć komuś to skonfigurowanie..

Dobrze zrozumiałem... To akurat wiedziałem wcześniej. Klienta zainstalowałem (wszystko śmiga, ustawiłem już wszystko), nie wiem po prostu, gdzie i jak wrzucić tą aplikacja do VPS (ftp?). Na stronie www.nomachine.com do wyboru jest kilka wersji aplikacji, i tu także nie za bardzo wiem - która jest odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze zrozumiałem... To akurat wiedziałem wcześniej. Klienta zainstalowałem (wszystko śmiga, ustawiłem już wszystko), nie wiem po prostu, gdzie i jak wrzucić tą aplikacja do VPS (ftp?).

No np przez ftp, ale wcześniej to ftp trzeba posiadać czyli zainstalować, skonfigurować..

Na prawdę najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego komuś kto się na tym zna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No np przez ftp, ale wcześniej to ftp trzeba posiadać czyli zainstalować, skonfigurować..

Na prawdę najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego komuś kto się na tym zna ;)

Ty jesteś tym kimś? ;) Przez ftp to bez problemu, potrafię wrzucić pliki. Mnie nie chodzi o to, aby jak najszybciej skonfigurować wszystko, tylko aby samemu też się czegoś nauczyć (nie można ciągle polegać na innych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty jesteś tym kimś? ;) Przez ftp to bez problemu, potrafię wrzucić pliki. Mnie nie chodzi o to, aby jak najszybciej skonfigurować wszystko, tylko aby samemu też się czegoś nauczyć (nie można ciągle polegać na innych).

To czytaj manuale i się ucz... i nie zawracaj głowy. Bo widać, że szukasz kogoś, kto na złotej tacy za free poda ci instrukcję step-by-step.

 

 

PS: Nie miało być na tym forum wreszcie końca dyskusji o serwerach gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×