Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grastabakalator

początki są trudne..:(

Polecane posty

Witam wszystkich. Wybaczcie pytania które większość zechce skwitować użyj opcji szukaj, ale jestem nowy i mam prawo wszystkiego nie wiedzieć ;)

 

Zarejestrowałem domenę i wziąłem w testowanie hosting w hekko. Korzystając z DirectAdmina zainstalowałem darmowy skrypt OpenX. Mam skatalogowane pliki na serwerze. Co teraz? Mam wrażenie że poruszam się po omacku. Wklepując ścieżkę www.mojadomena.pl/home/admin pojawia mi się witryna z reklamami z parkingu, gdzie wcześniej leżała domena. DNS zmieniłem na prawidłowe.

Bez problemu loguję się do DirectAdmina, konta FTP, widzę katalog, wchodzę do phpMyAdmin. Co powinienem teraz zrobić.

 

Jak wejść do panelu w którym mógłbym zmodyfikować treść i wygląd witryny?

pozdrawiam i dzięki za pomoc.

 

Howgh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Wybaczcie pytania które większość zechce skwitować użyj opcji szukaj, ale jestem nowy i mam prawo wszystkiego nie wiedzieć ;)

 

Zarejestrowałem domenę i wziąłem w testowanie hosting w hekko. Korzystając z DirectAdmina zainstalowałem darmowy skrypt OpenX. Mam skatalogowane pliki na serwerze. Co teraz? Mam wrażenie że poruszam się po omacku. Wklepując ścieżkę www.mojadomena.pl/home/admin pojawia mi się witryna z reklamami z parkingu, gdzie wcześniej leżała domena. DNS zmieniłem na prawidłowe.

Bez problemu loguję się do DirectAdmina, konta FTP, widzę katalog, wchodzę do phpMyAdmin. Co powinienem teraz zrobić.

 

Jak wejść do panelu w którym mógłbym zmodyfikować treść i wygląd witryny?

pozdrawiam i dzięki za pomoc.

 

Howgh

Zmienić delegację domeny u rejestratora (z parkingowej na hekkową) i poczekać 72h na odświeżenie dnsów.

 

 

A poza tym z łaski swojej mógł byś podać tą nazwę domeny. Ułatwiło by to diagnozę, co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz, jak już przedmówca napisał, po wejściu na stronę główną błąd 403/Forbidden.

 

Oznacza to nie mniej, nie więcej tyle, że nie masz pliku index.php w głównym katalogu serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oznacza to nie mniej, nie więcej tyle, że nie masz pliku index.php w głównym katalogu serwera.

 

;) no cóż. nic mi to nie mówi.

Póki co zainstalowałem joomle i teraz z tym ustrojstwem się męcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA nową domene (martialart.pl) dodałeś jako nową domenę, czy jest to główna domena dla konta?

 

Może źle umieszczasz pliki na FTP? Jak się zalogujesz wejdź w folder domains, tam wybierz odpowiednią nazwę i następnie otworz folder public_html. Tam wrzuć pliki danej aplikacji webowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W DA nową domene (martialart.pl) dodałeś jako nową domenę, czy jest to główna domena dla konta?

 

Może źle umieszczasz pliki na FTP? Jak się zalogujesz wejdź w folder domains, tam wybierz odpowiednią nazwę i następnie otworz folder public_html. Tam wrzuć pliki danej aplikacji webowej:)

 

Tak zrobiłem ;)

 

Wydawałoby się że wszystko gra i mogę zaczynać zabawę, ale jednak nie....

 

Jak wpisuję na pasku adres martialart.pl to nadal wyskakuje komunikat o błędzie.

Z kolej martialart.pl/joomla kieruję na to co powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki musisz wgrać bezpośrednio do public_html, a nie do podfolderu joomla/ - wtedy będzie działać.

 

Ewentualnie w public_html stwórz plik index.php z przekierowaniem

 

<php

header('Location: http://www.martialart.pl/joomla/');

?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×