Skocz do zawartości
chmuri

Jakie forum na początek?

Polecane posty

Chciałbym się dowiedzieć bo widz że jeszcze tego tematu nie było a tak jak Blueam stwierdził w pewnym temacie żeby sobie własny założył:D więc się pytam jakie mieliście macie i będzie mieć przygody z różnymi silnikami for dyskusyjnych? Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz poprawnie mój nick :/ to mnie razi...

 

 

Miałem przygodę ze wszystkimi skryptami forów, oprócz płatnych i punBB.

 

Który polecam?

W zależności jak bardzo rozbudowane to forum zamierzasz to:

 

- małe forum: Przemo

- średnie forum: SMF (na którym raczej po zainstalowaniu nic za dużo się nie dzieje, albo administratorowi się nie chce. Spory kłopot na początku jest z instalacją dodatków, spolszczeń do nich, itp... potem to już działa zarąbiście. Jak serwer ma eAccelerator to jest to najszybszy skrypt!)

- duże forum: phpBB3, MyBB 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlueMan popełnił też pracę dyplomową i mały aneks do niej na temat wydajności forów. warto przeczytać :D

 

Właśnie dzięki tej pracy zdecydowałem się na użycie przemo w takich dwóch niewielkich forach tematycznych ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najmocniej przepraszam to się więcej nie powtórzy Panie Szymonie. Dziękuje za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@P.C. :) Dziękuję bardzo. Miło mi, że przydała się Tobie i każdej innej osobie moja praca.

Mimo, że niektóre osoby uważają, że mało "kompetentnie" (kontrowersyjna sprawa sprzętu i konfiguracji serwera) wykonałem ten test, to wg. mnie i tak pokazuje różnice wydajności w skryptach.

 

 

Przede wszystkim uważam, że problemem nie jest to, że jeden skrypt jest lepiej napisany, drugi gorzej.

Problemem są ludzie, którzy te kłopoty tworzą kłócąc się z adminem serwera, który chce ich wyrzucić z serwera :/

Trzeba sobie zdawać sprawę z wydajności skryptów i tego jakie ograniczenia przez to mamy - jak to każdy by zrozumiał to nie było by problemu :]

 

Dlatego ja do małych projektów także przemo używam i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMF nie polecam. Stoi w miejscu już od jakiegoś czasu i się nie rozwija :) Z darmowych MyBB z tanich Burning Board. WBB3 jest świetne i kosztuje całkiem niewiele :)

 

 

dokładnie mam.. w sumie miałem :) wbb3 i nie ma czego zarzucić im.. zwłaszcza, że szykuje się jeszcze: wbb 3.1

 

Jedyny 'problem' jest taki, że nie ma pomocy PL, oraz ang. nie jest też super, aczkolwiek odpisują i pomagają :)

Kiedyś jeszcze jak kupowałem to mniej mnie kosztowało bo $$ był po ~2.1zł :) teraz jest więcej ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Która płatna opcja lepsza IPB czy vBulletin?

Zależy jakie forum chcesz utworzyć. Jeśli bardziej skierowane ku tworzeniu społeczności a nie tylko wymiany poglądów na Forum to zdecydowanie vB, w innych przypadkach ... również vB :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Która płatna opcja lepsza IPB czy vBulletin?

 

Z mojej skromnej osoby polecam phpbb3

 

 

yyy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

@patrys, nawiazywalem do postu chmuri'ego :rolleyes:

wypowiedzi Pana grastabakalator niebrałem pod uwage :)

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pod małe g polecam bb2/bb3, zaś pod lepsze płatne IPB. Co do darmowych to może jakieś forum z CMSa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm zerknij jeszcze na www.unisolutions.pl darmowa alternatywa dla IPB :)

polecam skrypt Callisto (strona unisolutions.pl) :) jest on bardzo podobny w dzialaniu do IPB, korzystalem z niego na kilku forach i chodzil bardzo dobrze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam skrypt Callisto (strona unisolutions.pl) :) jest on bardzo podobny w dzialaniu do IPB, korzystalem z niego na kilku forach i chodzil bardzo dobrze :)

 

Zaczekaj aż zobaczysz co potrafi wersja 2.0 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×