Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomeq

"Firma" web4me.pl

Polecane posty

Witam forumowiczow, jako ze nie bylem dobrze zorientowany w temacie zakupilem domene w "firmie" www.web4me.pl, z tego tez powodu mam do Was zapytanie czy ktokolwiek mial z nimi do czynienia? bo cos mi tu nie gra.. poki co slucham Waszych opinii i sugestii... chyba ze sama firma mi wczesniej odpisze na moje zapytania, czego jeszcze nie zrobila.. bo na prosbe o wystawienie dowodu zakupu domeny odpisala - "faktur ani rachunków nie wystawiamy, nie mamy działalności gospodarczej. Pozdrawiam web4me.pl.... " i co wy na to? poza tym brak dostepu do panelu (wszystkie hasla emailem), na prosbe o przeniesienie domeny do panelu klienta firmy NetArt (bo jak zauwazycie strona nelzy wlasnie do nich i zapewnie od nich odkupili domene ktora ja zamowilem u nich)..

 

tu juz nie chodzi o pieniazki a o domene na ktorej mi zalezy i nie chcialbym jej zmieniac...

 

prosze o pomoc..

 

z powazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
bo na prosbe o wystawienie dowodu zakupu domeny odpisala - "faktur ani rachunków nie wystawiamy, nie mamy działalności gospodarczej.

 

wiec to nie jest firma.

http://www.web4me.pl/kontakt.html gdzie wymagane informacje nip regon oraz adres ? Brak... = krzak możesz o tym co od nich chcesz zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec to nie jest firma.

http://www.web4me.pl/kontakt.html gdzie wymagane informacje nip regon oraz adres ? Brak... = krzak możesz o tym co od nich chcesz zapomnieć.

 

czyli moge tylko wystapic na droge sadowa aby odzyskac domene?

swoja droga jak to nadal dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie. Wystarczy zgłosić się do operatora, który tą domenę dla nich obsługuje - pod warunkiem, że zostały wpisane prawdziwe dane osobowe.

 

Proszę wejść w zakładkę whois na stronie www.dns.pl - tam wpisać domenę, kod z obrazka i na samym dole wyskoczy kontakt do operatora. Po kontakcie z nim domenę da się odzyskać. Jeśli nie - pozostaje kontakt z NASKiem (www.dns.pl). Jeśli to nie pomoże dopiero wtedy powinien Pan wystąpić na drogę sądową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Nie. Wystarczy zgłosić się do operatora, który tą domenę dla nich obsługuje - pod warunkiem, że zostały wpisane prawdziwe dane osobowe.

 

Proszę wejść w zakładkę whois na stronie www.dns.pl - tam wpisać domenę, kod z obrazka i na samym dole wyskoczy kontakt do operatora. Po kontakcie z nim domenę da się odzyskać. Jeśli nie - pozostaje kontakt z NASKiem (www.dns.pl). Jeśli to nie pomoże dopiero wtedy powinien Pan wystąpić na drogę sądową.

 

Dziekuje za odpowiedz niestety nadal stoje w punkcie wyjscia gdyz po wpisaniu w whois swojej domeny wypisalo mi: Domena nadrzędna nieobsługiwana przez NASK.

 

Choc wiem ze domeny te obsluguje operator NetArt.pl czyli domeny.pl - niestety po rozmowie z konsultantem otrzymalem odpowiedz ze mam sie skontaktowac z ta ala firma aby przeniosla domene do mojego panelu klienta w NetArt, ale niestety na moje maile ta ale firma milczy...

 

dodam ze obecnie strona i domena dzialaja..

 

prosze o rady.. czy mam w chwili obecnej kontaktowac sie bezposrednio z naskiem nawet jesli domena nie jest obslugiwana przez NASK??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź domenę na www.who.is

 

Dziekuje za kolejna podpowiedz, teraz udalo sie i tak jak pisalem wczesniej domena nalezy do firmy NetArt:

REGISTRAR: NetArt, niestety nie widza nigdzie swoich danych procz NetArt... co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Napisz do NetArtu że krzak jest i że u nich jest zarejestrowane, udowodnij im to jakoś i mozę odzyskasz domene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz do NetArtu że krzak jest i że u nich jest zarejestrowane, udowodnij im to jakoś i mozę odzyskasz domene

Każdy mógłby tak napisać.. co to ich interesuje że kupiłeś domenę od "krzaka" ? Tak na zdrowy rozsądek myślę..

Z tego co mi wiadomo, zarządcą domeny, tj prawnym właścicielem jest osoba która jest wpisana w NASKu jako właściciel..

 

//masło maślane wyszło bo zmęczony jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz do NetArtu że krzak jest i że u nich jest zarejestrowane, udowodnij im to jakoś i mozę odzyskasz domene

 

No i tu wlasnie jest problem, gdyz kontaktowalem sie juz z nimi..:D a dokladniej z konsultantem on-line oraz emailowo i kazano mi skontaktowac sie z ta niby firma web4me.pl i poprosic ich aby przeniesli ta domene do mojego panelu klienta u nich (NetArt) - niestety na moje prosby o to web4me.pl milczy..

 

czy ktos moze mi pomoc? co mam dalej robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

zgłoś do sądu od razu... albo ich postrasz, albo przeniosą albo do sądu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgłoś do sądu od razu... albo ich postrasz, albo przeniosą albo do sądu...

 

liczylem na jakies konkretniejsze wskazowki..:D bo uwazam ze sad to ostatecznosc, a przeciez taka "firma" nadal dziala na rynku poza tym wypisuje ze jest rozszerzeniem firmy i tu cytuje z ich strony:

 

"W związku ze startem naszego serwisu przygotowaliśmy dla Państwa ofertę, która jest i będzie konkurencyjna. Chcemy aby możliwości Waszych serwerów były jak najbardziej obszerne a zarazem bezpieczne dlatego powierzchnie dyskowe jakie oferujemy należą do jednego z pionierów - nazwa.pl - stanowiąc poszerzenie ich oferty i zmniejszając ceny. Naszym celem jest pełna funkcjonalność i dostępność realizowanych rozwiązań. Zapraszamy

 

Zespół web4me.pl"

 

Na dodatek zglaszajac o incydencie firmie NetArt (chcac czy nie ich logo widnieje w stopce tej strony) oni nie widza nic zlego.. przynajmniej takie info dostalem od konsultanta.. choc moim zdaniem jesli jakas osoba wykupuje domeny na dalszy handel na dodatek robi to nie tak jak powinna to chyba ktos sie tym powinien zainteresowac.. bo po co maja byc kolejne osoby takie jak ja?

 

aha na whois wyczytalem tez cos takiego:

 

registrant's handle: "tu jakies numerki i literki" (INDIVIDUAL) - rozumiem ze ta wlasnie osoba wykupila ta domene i tu powinny byc moje dane a sa jakies krzaki - tak jak firma krzak... poza tym osoba indywidualna.. itp. a text REGISTRAR: NetArt (dalej odres pelny) to firma ktora zarzadza ta domena.. jesli sie myle prosze o korekte..

 

z gory dziekuje za pomoc..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w whois domeny web4me.pl, co ciekawe zarejestrowane na firmę :D

 

Abonent

firma web4me

ulica Osiedlowa 28/53

miasto 65-001 Zielona Góra

 

książka telefoniczna i szukać numeru ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w whois domeny web4me.pl, co ciekawe zarejestrowane na firmę :)

 

Abonent

firma web4me

ulica Osiedlowa 28/53

miasto 65-001 Zielona Góra

 

książka telefoniczna i szukać numeru ?? ;)

 

Dzieki za info, choc juz calkiem nic z tego nie rozumiem - firma ktora nie ma dzialanosci gospodarczej? ;) ech.. próbuje narazie dogadac sie z nimi.. dam szczegoly juz niedlugo.. oby bylo pozytywnie zalatwione.. czekam rowniez na inne wypwiedzi uzytkownikow tej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...dziwne to dla mnie, bo np

wchodzi klient na strone...patrzy patrzy..dobra nie ma regonu nipu ale ok zaryzykuje - kupuje. Także tu nie ma raczej dowodów na to zeby teraz ich oskarzac. Wiedziales co bierzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×