Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wojciech Małota

create function (nie) tylko dla superusera

Polecane posty

Natknąłem się na taki oto problem.

Z powodów, o których kiedyś już tu na forum pisałem wynoszę się ze swoją stroną z NetArtu.

Wybór padł na Kei. Przeniosłem stronę, zaimportowałem bazę i zonk.

Moja strona używa jednej funkcji składowanej w bazie MySQL (komenda create function).

Jest z nią jeden problem. Przy załączonym logu binarnym (co jest raczej normą) funkcję składowaną może tworzyć tylko superuser. Jest opcja log_bin_trust_function_creator, której ustawienie niweluje to ograniczenie.

 

NetArt ma to włączone, Kei nie.

Zatem pytanie do Was bo nie chce mi się tworzyć testowych kont na wszystkich hostingach.

Mam prośbę aby właściciele/pracownicy/klienci firm hostingowych innych niż NetArt odezwali się tutaj jeżeli ich hosting posiada włączoną tę opcję na serwerze MySQL.

 

Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natknąłem się na taki oto problem.

Z powodów, o których kiedyś już tu na forum pisałem wynoszę się ze swoją stroną z NetArtu.

Wybór padł na Kei. Przeniosłem stronę, zaimportowałem bazę i zonk.

Moja strona używa jednej funkcji składowanej w bazie MySQL (komenda create function).

Jest z nią jeden problem. Przy załączonym logu binarnym (co jest raczej normą) funkcję składowaną może tworzyć tylko superuser. Jest opcja log_bin_trust_function_creator, której ustawienie niweluje to ograniczenie.

 

NetArt ma to włączone, Kei nie.

Zatem pytanie do Was bo nie chce mi się tworzyć testowych kont na wszystkich hostingach.

Mam prośbę aby właściciele/pracownicy/klienci firm hostingowych innych niż NetArt odezwali się tutaj jeżeli ich hosting posiada włączoną tę opcję na serwerze MySQL.

 

Będę bardzo wdzięczny.

 

Na http://vipserv.org/ jest możliwość tworzenia własnych funkcji i procedur. A więc polecam, a w razie problemów proszę pisać do supportu. Wykonane jako zwykły uzytkownik mysql:

 

mysql> CREATE FUNCTION hello (s CHAR(20))
-> RETURNS CHAR(50) DETERMINISTIC
-> RETURN CONCAT('Hello, ',s,'!');
Query OK, 0 rows affected (0.00 sec)

mysql> SELECT hello('world');
+----------------+
| hello('world') |
+----------------+
| Hello, world!  |
+----------------+
1 row in set (0.00 sec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×