Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek G.

nazwa.pl czy kei.pl

Polecane posty

Witam

Mam dylemat: 2 podobne oferty, praktycznie opcje niemal takie same.

Serwer ActivePro w nazwa.pl oraz Pakiet Lider w kei.pl

 

I czy ktoś może wie ile kosztuje pakiet rozszerzający w nazwa.pl? (rocznie 120gb transferu i 5gb miejsca)

 

Cena ta sama, parametry ttakie same, jakość mam nadzieje, że też najwyższa z możliwych. I co tu teraz wybrać.

 

PS: po zakończonym okresie testowym w nazwa.pl przysłali mi kupon rabatowy - 50% na jeden okres rozliczeniowy (czyli rok?). No to dość znacząca zaleta na korzyść NetArtu :) Ale i tak bardziej zależy mi na jakośći usług.

 

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem to forum no i co ja mogę powiedzieć - jeden z rozmówców twierdzi, że webd.pl jest leszpe od nazwa.pl :/ Niezbyt mi to pasuje. Aż tak źle jest z tymi z NetArtu???

Czy ktoś jeszcze na tym forum może się jakoś do tego ustosunkować?

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu phpinfo na nazwie.pl moge smialo powiedziec ze adminstratorzy bardzo pobieznie czytaja dokumentacje instalowanych modulow/rozszerzen php

Druga sprawa to ze skapia na zakupie hardwaru

A trzecie pewnie to dwukrotne zwiekszenie transferu teraz im sie mocno odbija - mocno ograniczaja mozliwosci przeciazenia serwera przez jednego uzytkownika

 

Co jest lepsze webd czy nazwa to czas pokaze... wedlug top100 nazwa jest duzo wyzej notowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

O zgrozo, co na tym rynku hostingowym dzieje sie? Powazna firma zostala zapisana na czarna liste, bez podstawy na forum sponsorowanym przez firme konkurencyjna. Czy to jest normalne? Fakt, ze na tej liscie mozna znalezc firme tmbnet.pl jest czyms normalnym. Ale jakie prawo ma autor skryptu, wpisac na czarna liste firme, ktora posiada kilkadziesiat tysiecy klientow i to bardzo zadowolonych, nie uzywajacych tego skryptu ? Przeciez to jest normalne, ze nie wszystkie skrypty PHP/Perl czy inne pracuja bezproblemowo. Zamiast obwiniac uslugodawce, nalezy znalezc zrodlo problemow. Dla mnie nie NetArt ma problemy, ale skrypt PHP nie jest prawidlowo wykonany. Jesli firma NatArt posiada jakies zabezpieczenia to napewno tylko dlatego, aby chronic innych klientow. Czy za taka polityke bezpieczenstwa mozna obwiniac uslugodawce? Jesli uslugodawca nie posiada dobrego zabezpieczenia tez wyladuje po ataku hakerskim, badz po problemach na serwerze na czarna liste. Gdzie tutaj logika? Czego wlasciwie oczekuja potencjalni klienci? Odpowiedz jest prosta: kazdy skrypt powinien funkcjonowac, support przez 24 godziny, uptime 100%, wszystko nielimitowane i cena uslugi 2,50 ! Pisalem juz wczesniej na tym forum, ze firmy obnizajace ceny uslug, firmy oferujace uslugi, ktore praktycznie nie istnieja, firmy "krzaki" zmienia oblicze polskiego rynku hostingowego. Chyba sprawdza sie moja wizja. To jest dopiero poczatek upadku.

 

Co do pytania postawionego na tym forum, obie firmy sa godne polecenia. Chyba ze chcesz uzyc przeciazonego modulami skryptu "phpBB by Przemo", to wybralbym inna firme najlepiej "krzak".

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O zgrozo, co na tym rynku hostingowym dzieje sie? Powazna firma zostala zapisana na czarna liste, bez podstawy na forum sponsorowanym przez firme konkurencyjna. Czy to jest normalne? Fakt, ze na tej liscie mozna znalezc firme tmbnet.pl jest czyms normalnym. Ale jakie prawo ma autor skryptu, wpisac na czarna liste firme, ktora posiada kilkadziesiat tysiecy klientow i to bardzo zadowolonych, nie uzywajacych tego skryptu ? Przeciez to jest normalne, ze nie wszystkie skrypty PHP/Perl czy inne pracuja bezproblemowo.

 

Zapominasz o jednym - provider istnieje dla uzytkownikow, a nie uzytkownik dla providera. To troche tak jakby oferowac samochod, ktory ma 3 litrowy silnik, ale moze sie rozpedzic tylko do 100 KM/h ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Jeśli coś nie działa to takie opinie zawsze są pożądane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy w poprawnym dzialaniu skryptu przeszkadza jeden parametr ustwiony w php.... ktory to zapewne admini nazwy wiedza najlepiej,

 

Do tomasz.b: To ze ktos ma bardzo wielu klientow to nie oznacza ze jego produkt jest idealny. W tej profesji jak widac bardzo wazny jest marketing zreszta jak wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

tomasz.b, czyli tak sadzisz ze "powaznej' firmy nie mozna zapisac na czarna liste ?. Dostali oni duzo e-maili, ten spor trwal dlugo zanim zostali zapisani. "Powazna' firma powinna sprzedawac uslugi na poziomie i miec dobry kontakt sprzedawca -> klient.

na forum sponsorowanym przez firme konkurencyjna

Czepiasz sie lecz oni hostuja na bardzo dobrym poziomie :)

Dla mnie nie NetArt ma problemy, ale skrypt PHP nie jest prawidlowo wykonany

Nastepny ... ehhh brak slow. Ten skrypt zostal odpalony na setkach roznych serverow w polsce i za granica gdzie dziala bez blednie. Blad 500 pare razy dziennie to przesada i administratorzy powinni zareagowac, zmienic ustawienia tak by tego nie bylo. Wiec troche slaba jakosc uslug.

Ale po co oni wola powiedziec tak jak Tomasz ze jest to wina skryptu. Najprosciej nie ? Troche to dziwne ale coz :cojest:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dzięki za pomoc,

Faktycznie wygląda na to, że kontakt z NetArtem wygląda kiepsko. Wprawdzie ta sytuajca z forum (phpbb) jakoś do mnie nie przemówiła (generalizując to podzielam opinię tomasza.:), za to sam postanowiłem napisać do nich maila i się o coś spytać... efekt taki, że pisząc wieczorem - z kei.pl dostałem odpowiedź na następny dzień z rana, a z NetArtu odpowiedzi nie dostałem w przeciągu 24h (i dalej jej nie ma...). A teraz jeszcze post bzikofskiego - sytuacja z tym mod_rewrite wręcz (tragi)komiczna...

 

Jakby kogoś to interesowało - wybrałem kei.pl. I już przy zamówieniu usługi zapytałem o coś przez emial - odpowiedzieli natychmiastowo. Oby tak dalej.

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi!

 

O zgrozo, co na tym rynku hostingowym dzieje sie? Powazna firma zostala zapisana na czarna liste, bez podstawy na forum sponsorowanym przez firme konkurencyjna.  

Gruss

tomasz

 

Adminsitratorzy WEBD nie cenzuruja forum przemo.org. Szanujemy wolnosc slowa a powyzsza wypowiedz jest tylko bezpodstawnym i nieuzasadnionym atakiem na WEBD, zreszta to nie pierwszy atak. Nawet nie wiemy co sie dzieje na tamtym forum bo sporadycznie tam zagladamy. Wystarczy nam tam reklama oraz fakt, ze tamto forum stoi na jednym z wielu serwerow WEBD co jest najlepsza zywa reklama uslug naszego hostingu. Nie wnikamy rowniez w prace moderatorow forum przemo.org, bo to jest ich forum i ich sprawa jak nim zarzadzaja. Rowniez nie mamy zadnego wplywu na to kto jest na czarnej liscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bzikofski, mysle ze oczekujesz od uslugi nazwa.pl zdecydowanie czegos innego anizeli zakupiles. Chcialbym zauwazyc ze zakupiles usluge hostingu, ktora jak wnioskuje z wypowiedzi dziala jak najbardziej poprawnie. Obecnie starasz sie zainstalowac oprogramowanie i niebardzo dajesz sobie z tym rade zapewne z powodu braku odpowiedniej wiedzy dotyczacej perla, programowania lub instalacji bibliotek dla perla. Nie oczekuj od uslugodawcy, ze bedze swiadczyl w ramach abonametnu uslugi wsparcia technicznego w zakresie aplikacji open-source oraz programowania lub instalacji aplikacji innego podmiotu. W tym celu nalezy zatrudnic wlasnego administratora lub wynajac takie uslugi od innej firmy ktora posiada odpowiednie kwalifikacje.

 

Pamietaj takze o tym, ze instalacj modulow laczy sie z odpowiedzialnoscia za nie, koniecznoscia uaktualania, dbania o bezpieczenstwo, etc. Zapraszam do watku ktory zaczelem jakis czas temu na forum oglnym, ktory poruszal kwestia aktualizacji oprogramowa przez firme hostingowa. Moze zrozumiesz dlaczego wina lezy po Twojej stronie a nie po stronie firmy hostingowej.

 

Moim skromnym zdaniem wybrales usluge nieadekwatna do swoich potrzeb, zapewne potrzebujesz uslugi VPS gdzie bedziesz mogl sam zainstlowac dowolne oprogramowanie w dowolnej konfiguracji, jednak o bezpieczenstwo i administracje bedziesz takze musial sam zadbac, cos za cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adminsitratorzy WEBD nie cenzuruja forum przemo.org. Szanujemy wolnosc slowa a powyzsza wypowiedz jest tylko bezpodstawnym i nieuzasadnionym atakiem na WEBD, zreszta to nie pierwszy atak. Nawet nie wiemy co sie dzieje na tamtym forum bo sporadycznie tam zagladamy. Wystarczy nam tam reklama oraz fakt, ze tamto forum stoi na jednym z wielu serwerow WEBD co jest najlepsza zywa reklama uslug naszego hostingu. Nie wnikamy rowniez w prace moderatorow forum przemo.org, bo to jest ich forum i ich sprawa jak nim zarzadzaja. Rowniez nie mamy zadnego wplywu na to kto jest na czarnej liscie...

 

Hi!

 

Proponuje skonsultowac sie z kancelaria prawnicza. Jesli Pan oferuje sponsoring, to powinien Pan znac pewne zasady, ktore nie doprowadza do konfliktu interesow, a w tej chwili taki konflikt wystepuje. To tylko dobra rada i prosze nie brac moich stwierdzen jako ataki na firme WEBD. To co pisze to tylko zwykle stwierdzenia, ktore Pan osobiscie potwierdzil, bo nie bylem pewien czy WEBD sponsoruje podane przez Pana forum dyskusyjne.

 

Jesli moje slowa odebral Pan jako bezpodstawny i nieusasadniony atak to jak nazywa Pan wlasne slowa, ktore mozna znalezc na roznych dyskusjach forum webhelp.pl, dotyczace firm konkurencyjnych i przez Pana wypowiedziane (napisane) ?

 

Czasami mam wrazenie, ze gdziekolwiek wypowiem sie, jakas firma czuje sie atakowana. Czy wogole mam prawo na jakimkolwiek forum wypowiedziec wlasne zdanie do tematu? Mojego zdania nikt nie musi popierac a jak juz tutaj zostalo wspomiane na forum istnieje wolnosc slowa.

 

Gruss

tomasz.b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wesolo... Tomasz zaznaczyl, ze klienci bywaja upierdliwi i ze forum przemo sponsoruje webd. Rozumiem ze mozna odpisac, ze webd nie ma wplywu na tresc wypowiedzi na forum etc., ale pisanie o "ataku na webd" to lekka przesada.

 

Mozna wlazic w d*** klientowi za 2 zl miesiecznie, ale mimo ze co niektorzy uwazaja, ze tak byc powinno, na dluzsza mete nie da sie tak dzialac. Lepiej stracic paru klientow i miec spokoj, niz zazynac sie dla nich.

 

Netart przystosuje serwer do phpbb, jesli bedzie widzial w tym sens, rozumiany tu jako konkretny przyplyw, lub zahamowanie odplywu $$$. Przy tylu klientach dla jednego dodawac sobie specjalnie pracy? No way.

 

http://www.idg.pl/news/80828.html - to mozna lekko podciagnac pod dyskusje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wesolo... Tomasz zaznaczyl, ze klienci bywaja upierdliwi i ze forum przemo sponsoruje webd. Rozumiem ze mozna odpisac, ze webd nie ma wplywu na tresc wypowiedzi na forum etc., ale pisanie o "ataku na webd" to lekka przesada.

 

Dla mnie zarowno argumenty Tomasza jak i Radh sa przesadzone. Ale coz, ja swoje prywatne wnioski na pewne tematy wyciagnalem jakis czas temu i wiem gdzie ew. nigdy nie uderze po jakas usluge..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli moje slowa odebral Pan jako bezpodstawny i nieusasadniony atak to jak nazywa Pan wlasne slowa, ktore mozna znalezc na roznych dyskusjach forum webhelp.pl, dotyczace firm konkurencyjnych i przez Pana wypowiedziane (napisane) ?  

 

Gruss

tomasz.b

W takim razie prosze mi znalesc wpowiedzi, w ktorych atakuje konkurencje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie prosze mi znalesc wpowiedzi, w ktorych atakuje konkurencje...

 

Hi!

 

Przeciez ja dlugo nie musze szukac:

 

http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?p=58...ghlight=#585114

 

Oczywiscie Pan w piekny sposob napisal ze nie sa to ataki na konkurencje, tylko problem w tym, ze wiekszosc widzi sedno sprawy, a mianowicie podwazyl Pan waznosc publikowanych wynikow UpTime firmy hostria.pl Czytelnicy taki post moga roznie zrozumiec, konkurencja, uzywajac podobny tok myslenia jak Pan, moze zrozumiec jako atak. Jesli ktos traci czas na obliczenia, to tylko w jakims celu, chyba ze, robi to z nudow. To bardzo prosty przyklad! A teraz mam pytanie do Pana: jak odebralby Pan, gdybym ja takie zbiezne obliczenia opublikowal na forum dyskusyjnym, dotyczace firmy WEBD.pl :?: Jako pomocna przysluge czy jako atak na firme ?

 

Gruss

tomasz

 

Ps. Prosze moderatora o przeniesienie niektorych w tym temacie postow do "piaskownicy" np. do forum "dyskusje miedzy konkurencyjne" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie prosze mi znalesc wpowiedzi, w ktorych atakuje konkurencje...

 

Hi!

 

Przeciez ja dlugo nie musze szukac:

 

http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?p=58...ghlight=#585114

 

Oczywiscie Pan w piekny sposob napisal ze nie sa to ataki na konkurencje, tylko problem w tym, ze wiekszosc widzi sedno sprawy, a mianowicie podwazyl Pan waznosc publikowanych wynikow UpTime firmy hostria.pl Czytelnicy taki post moga roznie zrozumiec, konkurencja, uzywajac podobny tok myslenia jak Pan, moze zrozumiec jako atak. Jesli ktos traci czas na obliczenia, to tylko w jakims celu, chyba ze, robi to z nudow. To bardzo prosty przyklad! A teraz mam pytanie do Pana: jak odebralby Pan, gdybym ja takie zbiezne obliczenia opublikowal na forum dyskusyjnym, dotyczace firmy WEBD.pl :?: Jako pomocna przysluge czy jako atak na firme ?

 

Gruss

tomasz

 

Ps. Prosze moderatora o przeniesienie niektorych w tym temacie postow do "piaskownicy" np. do forum "dyskusje miedzy konkurencyjne" :)

 

Pudlo... to akurat bardzo kiepski przyklad - przeliczenie ile jest a ile powinno byc wystwietlen to wbrew pozorom dziecinnie proste obliczenie 12x24x30/31 i nie kosztuje wiele czasu, prosze mi wierzyc na slowo a jesli nadal ma Pan watpliwosci to prosze usiasc, wziac kalkultor i wystukac powyzsze operacje. Poza tym, nie trzeba byc z konkurencji by zauwazyc, ze wynik jest... jaki jest, rownie dobrze moglby to zrobic kazdy uwazny odwiedzajacy ta strone. W przeciwienstwie do Pana i innych mowie o faktach a nie o jakis niesprawdzonych informacjach (sugerowanie o manipulowanie tresciami na innym forum, uptime na poziomie 80-90% i jeszcze parych innych przykladow).

 

P.S. "atak na WEBD" to moze mocno powiedziane ale nie jest to pierwszy watek, w ktorym zarzuca sie nam powyzsze zarzuty. Ktos powie - to zadziwiajace, ze WEBD ma tylko na przemo dobre opinie... Coz moge powiedziec? Przetestujcie sami a przekonacie sie, ze wsrod tych tanich hostingow WEBD jest w czolowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Dotychczas nie odpowiedzial Pan na postawione pytanie! Jesli pytanie nie jest zrozumiale, moge postawic je w inny sposob.

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu - czy jako światły Internauta, nie doszedł jeszcze Pan do tego, że prywatnych przepychanek nie powinno prowadzić się na publicznym forum?

 

Jestem ciekawy też jak (na pewno istniejące) działy marketingu obydwu świetnych firm zapatrują się na tego typu "rozmowy" i ich działanie na wizerunek firmy. Bo o ile webd jest 25 w rankingu TOP100, to jednego z głównych konkurentów Home.pl jeszcze tam nie widziałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym odebral jako probe ataku konkurencji na firme, lecz zastanowic sie nalezy, poniewaz dana firma moze oszukiwac klientow, miec tak skonstruowana oferte ze razaco odbiega od wszelkich norm i w tym momencie uwazam ze uswiadomienie potencjalnego klienta przez kogos kto zna temat od strony "kuchni" ma jakis wyzszy cel ale przy tym wspolbieznie realizowac mozna cel reklamy i promocji swojej firmy na zasadzie, ze skoro np. nie jestesmy dobrzy i nie mamy czym sie pochwalic to pokaze, ze sa jeszcze gorsi i na tle tych jeszcze gorszych wypadamy niezle... (BEZ ZADNYCH PODTEKSTOW Z MOJEJ STRONY, nie pisze o zadnej z w/w firm tylko o strukturze rynku...), stad podstawowy cel maksymalizacji zysku stawia firme w strukturze ciagle zagrozonej pozycji w ktorej musi ona walczyc... mowi sie czasem o fair play rowniez w biznesie do tego powinnismy dazyc, osobiscie uwazam, ze wzajemne oskarzanie sie wlascicieli o niezdrowa konkurencje, kryptoreklame szkodzi calej branzy hostingowej, bo potencjalny klient jest zdezorientowany i nie wie co ma robic, do tego czesto wprowadzaja w blad klienta ktory wszystkiego nie rozumie

 

koniec OT prosze wrocic w wypowiedziach na temat Topicu o nazwie.pl i kei.pl a nie innych firmach... jesli Panstwo chca dalej sie "przepychac" to prosze na PW albo zalozyc osobny Topic w dziale piaskownica(choc uwazam ze nie powinniscie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

moderator na forum ma taka opcje jak dzielenie tematu. A forum jest z zalozenia dyskusyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za nazwa.pl, chodź kei.pl nie odstępuje mu w prawie wszystkich kategoriach. Jednak wole nazwę, ponieważ: podejście do klienta mają na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo starją się dogodzić klientowi (rabaty, gratisy)- nie to co kei.pl. W kei.pl płacisz tylko za hosting, a nie za to że masz się czuć u nich dobrze... w nazwie jest odwrotnie- szanują klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemo to bardzo ciekawe forum. Nazwa wrzucona na czarną listę, choć nie oszukujmy się - trudno znależć usługodawcę z lepszą jakością obsługi (no, może ich bezpośredni konkurent - dom ;-)

 

Ludzie, którzy nie znają się za bardzo na hostingu, czytają to potem i wyrabiają sobie opinię, która nie jest wcale słuszna.

Czasami mam wrażenie, że w necie trwa jakaś walka. Bardzo łatwo rzucić oskarżenie, ale na podstawie jednostkowych przypadków trudno coś uogólniać, a dzieje się tak nagminnie. Wydaje mi się, że niektóre firmy zamiast inwestować w sprzęt, ludzi i reklamę, wolą zaatakować konkurencję. Ale to tylko takie moje wrażenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemo- z calym szacunkiem dla autora- ale skrypt jest conajmniej trefny. Dużo nasyfione, napaćkane i mało optymalizacji. To jest cały przemo. Nic dziwnego, że niektórzy usługodawcy zabraniają instalacji formu phpBB na swoich serwerach.

 

Co do perla: Firma kupiła hosting, a nie modyfikowanie oprogramowania serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×