Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
oomaster

Zasada działania uptime

Polecane posty

Witam

 

Dużo czytałem na temat uptime ale z niektórych wypowiedzi na różnych forach już nic nie rozumie może mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda uptime w krokach ??

 

Bardzo proszę o pomoc jakiegoś eksperta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uptime to znaczy czas pracy bez przerwy lub liczony procentowo w jakiejś skali - np serwer miał uptime 50% w skali miesiąca znaczy, że działał przez 15 dni i leżał 15 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli przez 10testów np. co 30 minut lub co godzinę mój hosting był dostępny 8 razy to mój uptime wynosi 80% ?

 

Ale skąd większość badań biorą dokładne wyniki np.99,98% jak oni to testują i liczą w takim razie ? Przecież na dobrą sprawę sprawdzając co 20minut stronę czy działa to wątpię ,żeby trafić na jakąś "przerwę" w działaniu strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli przez 10testów np. co 30 minut lub co godzinę mój hosting był dostępny 8 razy to mój uptime wynosi 80% ?

 

Tak - 80% w ciągu 300 minut.

 

Ale skąd większość badań biorą dokładne wyniki np.99,98% jak oni to testują i liczą w takim razie ? Przecież na dobrą sprawę sprawdzając co 20minut stronę czy działa to wątpię ,żeby trafić na jakąś "przerwę" w działaniu strony.

Porządne monitory uptime sprawdzają co 1, bądź góra 5min., a tam da się zauważyć już przerwy.

A jak to jest robione? Co minutę jest wysyłane żądanie (czy to GET, czy HEAD) i do bazy zapisywany jest wynik. Później proste grupowanie i wyniki (czas nieaktywności to czas między pierwszym niepowodzeniem, a pierwszym następnym powodzeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli podsumowując czym większy czas pomiędzy testami tym bardziej jest niepoprawny wynik ?

 

Należy również pamiętać, że czasami mogą wystąpić problemy na linii serwer sprawdzający - serwer sprawdzany stąd też w razie niepowodzenia warto sprawdzić po raz kolejny przy użyciu innego serwera i innego IP.

 

Im większa ilość różnych serwerów tym większa wiarygodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khym...

 

i z czym ty masz problem ? to już nie można mieć swojego hostingu ?

( np. w home, np. w ovh np. e kei )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khym...

 

Może trochę konkretnie ? Bo jak na razie temat jest zamknięty a ty wprowadzasz jak widzę zamieszanie i głupie posty ?!

 

Aha być może chodzi ci o błąd stylistyczny

mój hosting=serwer wykupiony w firmie X na którym jest postawiona moja strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
mój hosting=serwer wykupiony w firmie X na którym jest postawiona moja strona.

 

A to przepraszam :P

 

Pod pojęciem mój hosting szukałem czegoś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko już nie jestem takim samobójcą żeby swój hosting w tych czasach stawiać. Ale definitywnie można zamknąć wątek bo temat się wyczerpał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×