Skocz do zawartości
mekosx

[opinie]Rootnode.net

Polecane posty

gadałem kiedyś na tym czacie na ircu z nimi goście są nie z tej ziemi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rootnode maja jakies uklady :) Jak dla mnie to dobry pomysl dla kogos kto potrzebuje takie konto dla siebie, nie pod komercje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

one padają to fakt nie są takie super uptime:) ale dla siebie to jest naprawde dobra oferta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
one padają to fakt nie są takie super uptime:) ale dla siebie to jest naprawde dobra oferta:)

 

Wez pod uwage, że Adminom RN nikt za to nie płaci, robią to z czystej przyjemności. Jednak wszystko działa super. Na początku mieli pod górkę, ale początki zawsze są trudne. Teraz w 100% polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak tam u nich z odprowadzaniem podatku, fakturką, itp?

Skoro im nikt nie płaci, to na czym zarabiają, że im się to opłaca... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam u nich z odprowadzaniem podatku, fakturką, itp?

 

Działają jako stowarzyszenie. Nie zagłębiałem się w konkrety, bo w sumie mało mnie to obchodzi.

 

Z tego co mi wiadomo, to 144zł rocznie jest składką na rzecz stowarzyszenia, nie opłatą za hosting.

 

Skoro im nikt nie płaci, to na czym zarabiają, że im się to opłaca... .

 

Nie spotkałeś się nigdy z ludźmi, którzy robią coś, bo to lubią, a nie oczekują zarobku?

 

Na ich mailliście, czy IRCu jest świetny klimat.

 

Mogę się mylić, bynajmniej tak wygląda to z perspektywy zwykłego użytkownika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkałeś się nigdy z ludźmi, którzy robią coś, bo to lubią, a nie oczekują zarobku?

Na tej zasadzie działa nasz klub. Widać jest więcej takich osób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem kiedyś, gdy jeszcze ircowałem - ludzie polecają. :)

Widać, że znają się na rzeczy, a to skąd mają takie ceny i jak zarabiają, to raczej się nie dowiemy, bo właśnie na tym polega biznes. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkopuję temat. Ktoś aktualnie korzysta i może wydać opinię? :)

 

Mogę ci napisać kilka słów co i jak, bo kilka rzeczy się zmieniło. Ze względu na zmianę serwerowni mieliśmy jednodniowy downtime, ale...

 

* zmieniliśmy poprzednią rurkę na światło gigabitowe. Zgodnie z naszą filozofią niczego nie limitujemy i nas też nie limitują

* dołożyliśmy 6 nowych maszyn - 4 odpalone, 2 czekają

* otwieramy farmę www (nazywamy ją fastweb) w innej lokalizacji, aby rozproszyć geograficznie nasze usługi i w razie fuckupu głównego providera wszystkie strony www działały. Farma jest skalowalna. Oznacza to, że możemy zmniejszyć obciążenie dokładając kolejne maszyny. Są dzierżawione więc nowy sprzęt to kwestia 24 godzin.

* szatan, nas system zarządzania kontem z poziomu shella. Przejął prawie wszystkie zadania. Dodanie bazy danych, konta ftp, aliasu mejlowego to kwestia wydania jednego polecenia. Bardzo intuicyjny, przejrzysty i cholernie szybki.

* pojawił się rootnodestatus.net - wszystko co chciałbyś wiedzieć o Rootnode w jednym miejscu: informacje o awariach, o nowościach, zmianach itp. Posty po opublikowaniu są automatycznie wysyłane na grupę announce więc dostaniesz informacje mejlowo (feature na prośbę użytkowników)

* admini są full-etatowi i zajmujemy się tylko Rootnodem. Internet zawsze przy sobie w postaci Orange free.

 

Co czeka nas niebawem:

* do ekipy dołączy kolejny admin

* otwieramy mocną maszynę pod serwery gier w Polsce (prawdopodobnie Beyond lub Man Poznań) -> ping beyond.pl

* startujemy z inkubatorem pomysłów. W skrócie to finansowanie ciekawych projektów plus zaplecze sprzętowe.

* prawdziwa dokumentacja, wszystko w jednym miejscu, swoista baza wiedzy. Aktualnie pracujemy nad treścią (rootnode.net)

* kilka ciekawych zabawek, które na pewno ci się spodobają, ale na razie tajemnica.

 

Cena jak zwykle niska: 168.36 brutto za rok, wystawiamy faktury VAT.

Do tego 6 dni okresu próbnego. Przychodzisz, testujesz, zgłaszasz ewentualne potrzeby, poprawki i zaczynamy wspólną przygodę. Jeśli nie to zapominasz o koncie testowym bez konsekwencji.

 

W razie pytań klikasz w kontakt na stronie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Odkopuję temat. Ktoś aktualnie korzysta i może wydać opinię? :D

Radze omijać szerokim łukiem. Chyba, że chcesz pobić rekord z najniższym możliwym uptime twojej strony. Nie działa, nie działa albo nie działa. czasami jest tak wolne, że może lepiej aby nie działało.

 

Właśnie w tej chwili też nie działa :D W ogóle dziwie się ludziom, że się w to pakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie w tej chwili też nie działa :D W ogóle dziwie się ludziom, że się w to pakują.

 

Nie widzę, abyś zgłosił awarię na którymkolwiek z oficjalnych kanałów komunikacji, do których należą irc, mailista, mail i telefon. Przy tak dużej liczbie usług zwrot "nie działa" jest po prostu nieadekwatny i siejesz FUD.

 

Twój problem prawdopodobnie dotyczy dnsów. Errata przed chwilą pojawiła się na rootnodestatus.net. Na przyszłość, problem najlepiej zgłosić do nas, a nie krzyczeć w przestrzeń, że nie działa i nic z tym nie robić. Nie monitorujemy całego Internetu, aby zobaczyć, że masz problem zgłoszony w komentarzu na blogu, na forum, czy do cioci Zosii na gadu gadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie jestem waszym "klientem" aby cokolwiek zgłaszać. Jestem zwykłym użytkownikiem serwisu pechowo ulokowanego w rootnode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem waszym "klientem" aby cokolwiek zgłaszać. Jestem zwykłym użytkownikiem serwisu pechowo ulokowanego w rootnode.

To na jakiej podstawie wydajesz opinię?

Właściciel pechowo ulokowanego serwisu na pewno przeczytał na naszej stronie głównej o dostępności usług przed założeniem konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

mam prawo do opinii. od miesięcy codziennie jestem pośrednio "waszym użytkownikiem" więc mogę wydać bardzo wiarygodną opinię dotyczącą (nie)działania waszych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to śmieszne. W takim razie znajdę jakąś stronę co działa np. na hostingu nazwa.pl i napiszę w temacie z opiniami o nazwa.pl, że ich hosting to bubel, nie działa 24h na dobę itp. bzdety.

 

Bezsens jak dla mnie. Wypowiadają się Ci co korzystają z supportu firmy, panelów zarządzających, a nie osoby odwiedzające stronę która jest utrzymywana przez daną firmę.

 

Moje zdanie i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Twoja sprawa, że masz ograniczone horyzonty. Twoje rozumowanie typu "dopiero jak kupisz to możesz sie odzywać" to dopiero jest bezsens. Jeżeli chodzi o "bzdety" - sam je produkujesz takimi postami jak wyżej. Nie potrzebuje supportu firmy ani panelu zarządzającego aby stwierdzić, że serwer bardzo często nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NRM - mimo wszystko wydaje mi się, że rootnode jak za te pieniądze oferuje naprawdę dużo. Prawda nie znam ich uptime - jednak myślę, że usługi tego typu nie muszą charakteryzować się uptime 99,99% i jako Polacy powinniśmy wspierać nasz rodzimy wspaniały projekt a nie go besztać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Mnie tam nie interesuje i NIE oceniam tego co oni tam dają, ile dają, jak są fajni, jaki mają boski support ani nic z tych rzeczy. Ja, jak i pozostali użytkownicy serwisu możemy tylko narzekać, że "nasz" serwis ciągle nie działa.

 

"od czasu przenosin do rootnode mulenie forum to standard... aż chyba zacznę w kalendarzu zaznaczać te dni, w które forum śmiga"

 

"Zmieńcie hosting bo ten jest totalnie żałosny!!!"

 

"Co do rootnode, to nie wybrałbym go nawet na konto testowe"

 

http://forum.kohanaphp.pl/index.php/topic,444.0.html

 

Na prawdę wszyscy musimy kupić konto w rootnode aby skomentować działanie serwerów? Czy wtedy nasza opinia nagle stanie się wiarygodna?

 

I to tyle z mojej strony, nie wiem po co tyle ciągnąć ten wątek. Nie działa - nie działa, wyraziłem opinie - wyraziłem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa i nie działa, i nie działa to piszcie do właściciela strony żeby hosting zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×