Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jan1975

reseller nephaxu lub który serwer na dedyka do nephaxu

Polecane posty

Męczy mnie to, że w ovh na RPS po wciśnięciu każdego linku na www muszę czekać 3 sekundy na reakcję.

Po przeczytaniu pochlebnych opinii o nephax.com, chciałbym kupić VPS u jakiegoś resellera mającego serwery w nephaxie. Potrzebuję serwer z webminem, bo tylko na tym się znam.

 

Druga opcja, to kolokacja w nephax zakupionego przeze mnie serwera. Czy taki serwer by sie do tego nadał:

 

http://www.allegro.pl/item502466928_serwer...x73gb_scsi.html ew. wymiana dysków na SSD

 

Ruch to średni sklep internetowy na mysql. Sklep jest dopiero tworzony, więc nie znam docelowej odwiedzalności, chciałbym jednak przygotować się już teraz. Dotychczas posiadam najsłabszy RPS w ohv. I przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy zmiana na RPS III lub tańszy dedyk w Ohv cos da, czy ohv tak po prostu ma? Klikając nawet po stronie ohv.pl wszystko odmyka się z 2-3 sekundowym opóźnieniem, nephax odmyka się natychmiast.

 

Może moje pytania są śmieszne dla zawodowców, ale nie szydźcie proszę. Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy zmiana na RPS III lub tańszy dedyk w Ohv cos da, czy ohv tak po prostu ma? Klikając nawet po stronie ohv.pl wszystko odmyka się z 2-3 sekundowym opóźnieniem, nephax odmyka się natychmiast.

RPS to bardziej zabawka niż oferta do poważnych zastosowań. Jeżeli każda strona z ovh otwiera się Panu po 2-3 sekundach najprawdopodobniej jest coś nie tak z Pana połączeniem do sieci OVH. Generalnie nie ma z nimi problemu, widocznie coś na trasie połączenia od Pana providera zawodzi.

 

Co do serwera, jeżeli zależy Panu polskim supporcie i czasie reakcji to może warto zerknąć na inne polskie serwerownie (przy czym nephax to taka górna półka jeżeli chodzi o serwery dedykowane, analogicznie RPS to jest akurat jedna z najniższych półek jeżeli chodzi o rozwiązania dedykowane). Jeżeli chodzi o VPSy warto zobaczyć na ofertę hitme.net.pl oraz webh.pl (ci drudzy mają maszyny w eFututo.pl, u Pana, którego post jest nade mną (Sebak) - również chwalona serwerownia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@najdmen, klient nie pytał o kolokacje, VPS w Zieleniaku, a w Nephaxie.

 

Każdy dostawca w Zieleniaku ma stricte indywidualną politykę łączy i routingu. Z tego co mi wiadomo Nephax ma znacznie różną politykę (jednocześnie według mnie znacznie lepszą) niż Baltic Data Center :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My stoimy w Nephaxie.

 

Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą serwerów VPS i dedykowanych

 

http://hitme.net.pl/index.php?adminpanel=vps

 

Bardzo liczyłem na Pańską ofertę, ale zniechęciły mnie ogromne trudności w kontakcie z Pana firmą.

 

Jeśli nie znajdę innego resellera nephaxu, zamówię u nich po prostu kolokację.

 

@Sebak, dzięki za uwagę o dyskach. Czy są jakieś prolianty, do których da się podpiąć SSD?

 

 

 

Mam jeszcze pytanie czysto techniczne do fachowców.

Czy jeśli różnica w pingach pomiędzy ovh a polskimi firmami to czas rzędzu 40 ms, to jeśli postawimy skomplikowaną stronę na takich samych serwerach w ovh i na polskim serwerze - czy czaspełnego wczytania strony będzie się różnił właśnie o te 40 ms, czy dojdą jeszcze inne czynniki powodujące znacznie większe opóźnienie serwera zagranicznego?

 

Zakładamy, że nie ma problemów z łączami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Sebak, dzięki za uwagę o dyskach. Czy są jakieś prolianty, do których da się podpiąć SSD?

 

Te które posiadają interfejs sata/sas.

 

Ogólnie ja bym raczej poszedł w stronę nowszych rozwiązań, a może trochę mniej serwerowych jak ta oferta przytoczona przez Ciebie. Wydajność większa, do tego w większości masz gwarancje, mniejszy pobór prądu, oraz z racji wieku jak nie pójdzie w przeciągu pierwszego miesiąca, to będzie mniej awaryjne niż jakiś staroć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo liczyłem na Pańską ofertę, ale zniechęciły mnie ogromne trudności w kontakcie z Pana firmą.

 

 

Przepraszam, jakie trudności ? Czas reakcji pomiędzy 8-23 w dni powszednie nie przekroczył średnio 7 minut, w soboty i w niedziele w godzinach popołudniowych nie przekraczał godziny. Informacje wg. danych panelu SupportSuite. W związku z tym nie widzę tutaj żadnych "ogromnych trudności" w kontakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, jakie trudności ? Czas reakcji pomiędzy 8-23 w dni powszednie nie przekroczył średnio 7 minut, w soboty i w niedziele w godzinach popołudniowych nie przekraczał godziny. Informacje wg. danych panelu SupportSuite. W związku z tym nie widzę tutaj żadnych "ogromnych trudności" w kontakcie.

 

np. 25.11 o 8.55 wysłałem zapytanie o szczegóły przesłanej do mnie oferty i do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie czysto techniczne do fachowców.

Czy jeśli różnica w pingach pomiędzy ovh a polskimi firmami to czas rzędzu 40 ms, to jeśli postawimy skomplikowaną stronę na takich samych serwerach w ovh i na polskim serwerze - czy czaspełnego wczytania strony będzie się różnił właśnie o te 40 ms, czy dojdą jeszcze inne czynniki powodujące znacznie większe opóźnienie serwera zagranicznego?

 

Zakładamy, że nie ma problemów z łączami.

Jeżeli będzie to czysty HTML to tak. Jeżeli będziesz miał pełno obrazków, .js, .css, .swf, itp. to czas ten wydłuży się proporcjonalnie do liczby jednoczesnych zapytań wysłanych przez przeglądarkę (IE wysyła domyślnie 2 zapytania, Opera i FF trochę więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli będzie to czysty HTML to tak. Jeżeli będziesz miał pełno obrazków, .js, .css, .swf, itp. to czas ten wydłuży się proporcjonalnie do liczby jednoczesnych zapytań wysłanych przez przeglądarkę (IE wysyła domyślnie 2 zapytania, Opera i FF trochę więcej).

 

To cenna informacja, myślałem że klikając link wyzwalam działanie programu na serwerze, zwłaszcza że html odmykał się w ułamku sekundy.

 

Co jeszcze można zrobić, żeby przyspieszyć wykonywanie programu bazodanowego? Czy da coś postawienie mysql na oddzielnym serwerze? A może dyski ssd? Inne możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×