Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SPAP

Hosting pod serwis z darmowymi, popularnymi aliasami (subdomenami)

Polecane posty

Panowie,

 

Doradźcie coś proszę Was :) Potrzebuję hostingu pod serwis oferujący bezpłatne aliasy a raczej subdomeny w dość popularnej domenie (nazwy nie chcę na razie wymieniać).  Na początek jest już około 50 subdomen a docelowo będzie ich koło 10 000+.

 

Chyba wielkiego ruchu na to potrzeba tylko dobry panel administracyjny? Co byście doradzili? Na stronie głównej serwisu chcę żeby była możliwość automatycznej rejstracji i dodawania subdomen dla internautów, oczywiście standardowa weryfikacja e-maila, akceptacja warunków (regulaminu) i mini-panel sterowania dla klientów, umożliwiający im zarządzanie DNSami subdomeny... A może lepiej z tego zrezygnować i dodawać ręcznie? Jak uważacie...

 

Pytanie złożone, bo dotyczy także skryptu. Czy wystarczy jakiś dzielony hosting w przypadku ręcznego dodawania domen czy tak czy owak potrzebny dedyk? A może w obu wypadkach uda się na dzielonym. Będę niezwykle zobowiązany za sugestie, dodatkowe pytania i szacunki cenowe.

 

Pozdrawiam bardzo ładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allegro.pl WMAlias gotowy skrypt

ProHost.pl konto www

 

I wszystko Ci śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można dopisać a jeżeli nie to mogę ci sprzedać skrypt do którego mam prawa autorskie, stary mkl.pl (jak go znajde na poczcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ten stary skrypt mkl.pl nie ma panelu usera :):) Każda nowa domene musi administrator zaakceptować :) oraz wymagane DA z możliwościa zarzadzania DNS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel usera jest :) Można przerobić aby automatycznie zatwierdzał no zarządzanie dns jest niestety wymagane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegro.pl WMAlias gotowy skrypt

ProHost.pl konto www

 

I wszystko Ci śmiga.

nvu, ale on chciał żeby skrypt miał możliwość zarządzania DNS smile.gif
Można dopisać....

 

Ciekawe... Jak chciałbyś to dopisać :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry mój błąd na początku zrozumiałem że mają to być domeny podpinane pod dnsy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NVU jestem b. zainteresowany Twoją propozycją. W sprawie szczegółów napiszę na priv. Nie wiedziałem, że do tego wystarczy zwykły share hosting... Ale to w sumie lepiej. Pozdrawiam.

 

 

 

Aha... Dodam jeszcze pytanie ogólne. Ile baz SQL jest potrzebne do takich skryptów (pytam bo zwykle w parametrach hostingu o tym mówią) oraz jaki jest SZACOWANY transfer miesięczny przy takim projekcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie wiem dlaczego nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości przez forum. Pytam więc tutaj, publicznie.

 

NVU:

 

Czy można zobaczyć gdzieś demo tego skryptu, o którym mówiłeś? Jaki jest jego koszt? Jak wygląda proces instalacji (ogólnie)? Czy hosting, o którym pisałeś należy także do Ciebie? Chciałbym żeby użytkownik mógł podpiąć subdomenę pod swoje DNSy jeśli chce, lub żeby subdomena była na DNSach głównego serwera jeśli użytkownik nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym żeby użytkownik mógł podpiąć subdomenę pod swoje DNSy jeśli chce, lub żeby subdomena była na DNSach głównego serwera jeśli użytkownik nie ma takiej możliwości.

 

Do takiego czegoś to polecam jakiegoś miniaturowego VPSa z DNSem obsługiwanym przez PowerDns z backendem MySQL + owy skrypt aliasów.

Coś takiego oferuje vel.pl ( free.vel.pl/s/ - subdomeny one.pl można delegować na NSy za free ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

 

Doradźcie coś proszę Was :P Potrzebuję hostingu pod serwis oferujący bezpłatne aliasy a raczej subdomeny w dość popularnej domenie (nazwy nie chcę na razie wymieniać).  Na początek jest już około 50 subdomen a docelowo będzie ich koło 10 000+.

 

Chyba wielkiego ruchu na to potrzeba tylko dobry panel administracyjny? Co byście doradzili? Na stronie głównej serwisu chcę żeby była możliwość automatycznej rejstracji i dodawania subdomen dla internautów, oczywiście standardowa weryfikacja e-maila, akceptacja warunków (regulaminu) i mini-panel sterowania dla klientów, umożliwiający im zarządzanie DNSami subdomeny... A może lepiej z tego zrezygnować i dodawać ręcznie? Jak uważacie...

 

Pytanie złożone, bo dotyczy także skryptu. Czy wystarczy jakiś dzielony hosting w przypadku ręcznego dodawania domen czy tak czy owak potrzebny dedyk? A może w obu wypadkach uda się na dzielonym. Będę niezwykle zobowiązany za sugestie, dodatkowe pytania i szacunki cenowe.

 

Pozdrawiam bardzo ładnie!

 

Nasz panel umożliwia np. parkowanie dowolnej liczby domeny i co wazniejsze subdomen w obrębie tych domen. Tymi subdomenami można wskazać dowolne adresy IP (rekordy A), modyfikowac rekordy MX. Nie oddaje to co prawda pełnej funkcjonalności DNS, ale jeśli Panu zależy to mogę stworzyć takie możliwości projektując API. Oczywiście aby skorzystać z takiego rozwiazania konieczne bedzie napisanie/zmodyfikowanie swojego skryptu do zarządzania udostępniania dalej subdomen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×