Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamilb

polski hosting - najwyższa jakość? - wnioski

Polecane posty

Witam

 

jakoś 2tyg temu prosiłem o sugestie dobrego polskiego hostingu o najwyższej jakości.

 

Chodziło o konto gdzie można dowolnie ustalać pojemność na konta email/www/bazy danych. konto nie powinno mieć żadnch limitów domen, emaili, baz danych i innych bezsensownych. Uptime bezdyskusyjnie 100% (ewentualne przerwy sumarycznie max powiedzmy 4h rocznie, zapowiedziane - tutaj home.pl wyznacznikiem).

 

Nie wspomnialem wtedy o jednym istotnym detalu - firma musi byc duza - zadne amatoro hostingi ze stronami ala templatemonster, zadne platnosci smsem za konto i inne bzdury. Firma musi byc duza bo musi miec odpowiednich ludzi ktorzy rzeczywiscie pilnuja sprzetu 24/7 i ma kto odpowiadac na maile - a nie ze pan Zbyszek konczy o 17 prace itp..

 

Podsumowanie mojego researchu - moze sie komuś przyda:

 

home.pl - software na serwerze raczej nie jest w 100% zgodny z apache, mialem dziwne problemy z bardziej wymagajaca aplikacja; tragiczny panel administracyjny;

 

az.pl - serwer szybki, ale jak dziala - zdarzaja sie nagle pady. z opinii innych ludzi wylania sie nieciekawy obraz reakcji na maile czy telefony

 

serwery.pl - brak zastrzezen - serwer naprawde bardzo dobry, ale cena kosmiczna, bardzo dobry panel administracyjny

 

kei.pl - wolny sprzet, chyba ze na taki trafily przypadkiem 2 serwisy ktore mialem okazje tam wrzucic

 

przegladalem oferty baaardzo wielu firm, ale nie ma sensu abym wymienial ich wszystkich minusy, wiekszosc odpadala juz w momencie przegladania szczegolow oferty na stronie www..

 

nie ukrywam ze wymagania mam wysokie - serwer ma byc bardzo szybki i praktycznie zero padow. dobrze gdyby cena byla nizsza niz oferuje serwery.pl (nawiasem mowiac - nazwa.pl - konta nie-reseller - serwer na ktory trafilem dla testow jest znacznie wolniejszy (w sensie szybkosci dzialania sprzetu, nie lacza) niz te z serwery.pl)

 

podsumowanie: jest nisza rynkowa w polskim hostingu najwyzszej jakosci?

 

sam nie wiem, poki co wacham sie jeszcze ktora firme wybrac.

jezeli sie myle w moim powyzszym wywodzie to chetnie poslucham innych opinii.

 

pozdrawiam,

KB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Ja juz chyba sugerowalem kiedys przetestowanie rubikon.pl - wlasnie ze wzgledu na jakosc, z limitow to tylko(albo az) bazy danych. Dodatkowym plusem jest multi-ftp mozna na jednym koncie miec wiele serwisow i osobnych dostepow.

 

Niestety jak juz sam zauwazyles dokladnie takiego konta jak chcesz nie ma (brak limitow) ale zapewniam, ze nie sa one "bezsensowne".

 

Ale troche nie rozumiem, to co jest najwazniejsze? Jakich warunkow nie spelnia home.pl ? Nie ma hostingu idealnego, ale napewno jest pare do niego sie zblizajacych.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie co do rubikon - ale szczerze mowiac boje sie wiazac z taka mala firma, chociazby ze wzg na mozliwosci stalego (STALEGO, nie 9-19) monitoringu sieci itd.

 

ja wiem ze limity moga byc bardzo sensowne z punktu widzenia administrowania serwerem, ale z mojego punktu widzenia sa komplikacja. i jezeli widze ze w hostingach w usa 'unlimited' jest czesto standardem to widocznie sie da.

 

hostingu idealnego nie ma, a moze byc powinien. z mojej perspektywy kazdemu cos brakuje, i mniej wiecej wspomnialem co uwazam za minusy.

 

juz sam prosty fakt ze serwery maja dzialac w praktyce 100% uptime i ktos ma je pilnowac calodobowo eliminuje 90% polskich firm.

 

generalnie watek zalozylem zeby poznac inne opinie, bo moze ja mam zle spojrzenie na sprawe. ale mam troche doswiadczenia z firmami wlasnie z usa i tam te standardy sa wyzsze niewatpliwie.

 

byc moze firmy takiej jak rubikon maja bardzo wysoki standard uslug, ale wydaje mi sie ze to jest troche ryzyko wybierajac je, bo taka firma ma pozycje 'nieznaczaca' na rynku i nie wiadomo do konca czego sie spodziewac.

 

pozdrawiam,

kamilb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Co do rubikonu to jesli sie nie myle, jest to usluga ktora pojawila sie jeszcze przed home.pl i od tego czasu caly czas jest na rynku. Obecnie powracaja tak jak cale Warsaw Data Center (rubikon to ich usluga).

 

Co do hostingu za granica to zdecydowanie wole polski hosting bo uslugi naszych DC sa na wyzszym poziomie jakosciowym niz gigantow w USA(sa to opinie osob mieszkajacych w stanach i korzystajacych z serwerow w Polsce i USA).

 

Napewno jest to zwiazane z ich ogromem przez co zdarzaja sie pomylki.

 

Ich "unlimited" w wiekszosci przypadkach zwiazane jest z oprogramowaniem (cpanel itp.) i przez to wieksza automatyzacja co w efekcie daje wieksze mozliwosci.

 

Wiekszosc polskich nie niskobudzetowych hostingow stara sie posiadac wlasne panele, a dogonienie autonomicznego oprogramowania jak cpanel/whm czy mniej rozbudowany directadmin wymaga wiele pracy i srodkow.

 

Aby podsumowac:

 

wysokiej jakosci hosting w Polsce : home.pl , strefa.pl, serwery.pl, rubikon.pl i ciezko znalezc mi cos wiecej. Za nimi wszystkimi stoja badz co badz duze firmy z ogromnym doswiadczeniem na rynku.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowanie: jest nisza rynkowa w polskim hostingu najwyzszej jakosci?
Bardzo mozliwe, tylko jakie jest zapotrzebowanie na jakosc wyzsza od podanych powyzej? Dobry pomysl i moze wkrotce pojawi sie cos, co sprosta Twoim wymaganiom choc po czesci, bo poki co trzeba by praktycznie organizacje serwera i firmy zmienic pod Ciebie. Jesli chcesz, to nie ma problemu - tylko cena serwery.pl bylaby ulamkiem kosztow takiej uslugi.

 

To wszystko to uslugi dla mas. Ludzi, ktorzy o 4 w nocy spia a nie dzwonia na infolinie, nie licza milisekund przy otwieraniu sie strony, a ich serwisy nie maja milionow odslon dziennie. Przy Twoich wymaganiach proponuje serwer dedykowany/VPS - bedzie najlepiej. Ewentualnie pomysl na czym musisz sie skupic, czego naprawde potrzebujesz i z czego musisz zrezygnowac liczac sie z tym, ze masz ograniczone fundusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz sam prosty fakt ze serwery maja dzialac w praktyce 100% uptime i ktos ma je pilnowac calodobowo eliminuje 90% polskich firm.  

 

Trudno jednoczesnie placic malo i miec opieke 24h.. Wykup 3 administratorow na 3 zmiany, serwer dedykowany i prosze bardzo - ale nie licz, ze ktos to zrobi za Ciebie, najlepiej za 50 zl miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamilb - a w koncu zdecydowales sie na cos czy nie? :)

 

Mowisz, ze pasuja Ci serwery.pl, tylko cena nieodpowiednia. Dlaczego zatem nie zajrzysz na http://nazwa.pl/hosting.php?np=1, gdzie ceny sa nizsze, a reszta wlasciwie taka sama?:)

 

I dlaczego nie napisales nic chociazby o http://www.etap.pl? Kolokacja ta sama co home.pl, firma porzadna, hostuje wiele stronek np.:

http://www.konnekt.info

http://www.hiphop24.pl

http://www.strefaphp.net

http://www.flashzone.pl

 

Panel administracyjny ulega zmianom na lepsze (takze dzieki moim sugestiom :)), jednak na pewno sporo brakuje mu do cPanel. Mi przede wszystkim brak:

- mozliwosci przekierowania maili z aliasu na dowolne konto mailowe, a nie tylko w obrebie konta wykupionego w etap.pl

- oddzielnych statystyk do subdomen, a nie tylko domeny glownej

- automatu od .htaccess - indexowanie, strony bledow itp.

- brak mozliwosci przekierowywania subdomen na zewnetrzne URL (mozna tylko w ramach konta) - ale od tego akurat mam skrypt PHP, ktory moge udostepnic, wtedy problem znika:)

- brzydki login ftp w postaci $maly_login.$duzy_login czyli np. marek.kontoetap :(

- odblokowania wiekszej ilosci komend w shellu, bo teraz wlasciwie wszystko jest zablokowane:(

 

Jednak dla wiekszosci osob te niedogodnosci sa do przezycia, zwlaszcza ze konto jest sporo tansze niz home.pl itp.

No, i jak mowilem, sporo zmian zostalo wprowadzonych, a kilka zostanie wdrozonych 'na dniach' (np. ograniczenie pojemnosci dla kont ftp).

Nie to, zebym polecal etap.pl, ale naprawde maja rozsadna oferte...

 

Ewentualnie zobacz http://www.progreso.pl - lokalizacja ta sama, a panel naprawde 'wypasiony' :) Tylko za podobna cene uzyskasz mniej miejsca niz w etap.pl ...

 

Albo, tak jak mowilem, zobacz nazwa.pl - bo to to samo co serwery.pl , tylko cena mniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za sugestie co do rubikon - ale szczerze mowiac boje sie wiazac z taka mala firma, chociazby ze wzg na mozliwosci stalego (STALEGO, nie 9-19) monitoringu sieci itd.  

 

mysle ze sie bardzo mylisz co do rubikon.pl, jedynie biuro obslugi klienta dziala w ogranicznych godzinach, nie obsluga techniczna i nadzor. Natomiast co do wykorzystywanej infranstruktury to w odroznienieniu od wiekszosci uslugodawcow polskich rubikon.pl posiada swoja wlasna infrastrukture techniczna: serwerownia, sprzet, swiatlowodowy, pelny routing dynamiczny, peeringi z operatorami krajowymi i miedzynarodowymi, etc. Jedyny z uslugodawcow z Twojej listy ktory moze sie rownac z nimi jesli chodzi o techniczne rozwiazania to zapewne jedynie home.pl, z ktorym takze posiadaja bezposredni peering.

 

Jesli chcesz sprawdzic czasy dostepnosci sieci i opoznienia to polecam odwiedzic: http://www.wdc.pl/tools/trace.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chcesz sprawdzic czasy dostepnosci sieci i opoznienia to polecam odwiedzic:http://www.wdc.pl/tools/trace.html

 

U mnie pingi wieksze (i wiecej hopsow) niz na etap.pl/home.pl. No i generalnie bardziej wierze w GTS niz WDC:) Ponadto, po co ten limit skrzynek oraz baz mySQL? :P No i za ceny rubikon.pl, mozna kupic konto o lepszych parametrach gdzie indziej (bynajmniej nie w firmie-krzak :P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiara jest kwestia gustu :-) Natomist co do limtow w roznych pakietach oraz ich cen to jak widac taka polityke sprzedazy/marketingowa ma rubikon.pl i zapewne ma w tym swoj cel. Nie liczy sie aby byc najtanszym, liczy sie aby zarabiac (patrz liderz rynku w Polsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×