Skocz do zawartości
nfq

bezprzewodowy internet

Polecane posty

cześć,

 

jaki jest najlepszy bezprzewodowy internet? patrze po tych wszystkich playach, plusach, orange i erze - wszyscy maja po jakimś transferze np 1gb zmniejszony - jak to działa?

 

mam telefon od 2002 w erze, więc najlepiej tam internet, ale nie rozumiem ich tabelki. 1gb transferu jest miesięcznie z prędkością dajmy na to do 7,2mb hsdpa, a po 1gb mam 0,5mbit?

 

najlepiej, aby transfer był stały 0,5mbit bądź 1mbit.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zagwarantują ci stałego transferu, bo to zależy przecież od odbiorników znajdujących się w Twojej okolicy.

 

To i tak DUŻO, skoro po przekroczeniu 1GB masz 0,5 mbit/s ;) respect! W Play po przekroczeniu 5GB jest prędkość modemowa :)

 

 

A najlepszy mobilny internet to Orange. Podobno, ja nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Erze chyba jest prędkość modemowa po przekroczeniu transferu.

Mieszkam 5km od Łodzi więc, dałbym rade chyba ;)

 

Jak nie będzie odpowiedniego internetu, no to pozostaje zmiana routera na bezprzewodowy, bądź dokupienie kabla do routera i korzystanie w domu tylko, ale to nie będzie już mobilne, więc ograniczało by...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Krakowie studiuję. Kupiłem PlayOnline, ale... ale mury w mojej kamienicy mają 50cm grubości :) I żaden signał nie przenikał.

A jak wystawiałem modem za okno to miałem FULL prędkość z pełnym zasięgiem ;)

http://www.blueman.pl/zycie/id567-playonline-zasieg.html

 

 

więc przetestuj u siebie. Może ktoś ze znajomych ma coś podobnego... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orange Free i nie narzekam. Byłem w górach, byłem w lesie, nad jeziorem a neta zawsze miałem. Nawet w górach w totalnym zadupiu miałem 2 kreski i około 300-400 kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Erze po przekroczeniu pasma zakładana jest blokada która ogranicza maksymalną przepustowość do 16 kb/s.

Więc pytam skąd Ci się wzięło:

0,5 mbit/s

 

;)

BlueMan ma rację - żaden operator nie gwarantuje prędkości - wszędzie jest mowa o prędkości "do".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc te wszystkie oferty na obojętnie jakiej stronie operatora polega do ograniczenia transferu do 1-10gb miesięcznie.

 

No to w takim wypadku to jest przecież kpina, jak bym chciał przeglądać teledyski na YouTubie, to by mi starczylo na pol miesiąca, a reszta gdzie? chyba tylko gg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc te wszystkie oferty na obojętnie jakiej stronie operatora polega do ograniczenia transferu do 1-10gb miesięcznie.

 

No to w takim wypadku to jest przecież kpina, jak bym chciał przeglądać teledyski na YouTubie, to by mi starczylo na pol miesiąca, a reszta gdzie? chyba tylko gg...

 

To nie kpina - to mobilny internet a nie kabel czy neozdrada :)

czyt. dodatkowy ;) lub nie ma innej opcji (np. nie dochodzi tepsa etc.) to wtedy zawsze to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pozostanę przy moim 3mbit/0,5mbit przez wifi bądź router, bo innej opcji nie ma i poczekam, może będą lepsze pakiety xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam i polecam każdemu PLAY ONLINE, te limity transferu może tak strasznie wyglądają, ale osobiście jeszcze nigdy nie udało mi się go przekroczyć. Poza tym umówmy się - tego typu internet nie jest przeznaczony do "zaciągania" wielkich plików, ja raczej postrzegam to jako mobilny dostęp do poczty, ssh, stron, komunikatorów.

 

Zapraszam do wcale nie tak starego tematu: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=15299

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO, najlepsze tymczasowe (np. na jakieś wyjazdy) rozwiazanie to iplus w telefonie. Dajmy na to, jutro wyjezdzasz gdzies w gory na 14 dni. Aktywujesz sobie iplusa i od polnocy go masz i korzystasz via kabelek lub bluetoth. Po powrocie deaktywujesz i placisz za zuzyty czas (60 zl / 30 dni * dlugosc pobytu + 10 zl za deaktywacje). Czyli przy 14 dniach wychodzi 40 zl. Grosze, biorac pod uwage ceny pakietowej transmisji danych w PL. A nie jestes zwiazany zadnymi umowami itp i masz praktycznie wszedzie zasieg (w przeciwienstwie do playa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

is_wm: w tym wypadku, chyba lepiej wypadnie blueconnect na kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety patrick. Za 1GB (a tyle jest spokojnie do wykorzystania w 14 dni) w BC na kartę zapłacisz 307 zł jeśli dobrze liczę, czyli różnica z 40 zł jest spora. A i nie trzeba się też martwić o to, że karta się nagle skończy i trzeba będzie gdzieś z jakiegoś obozu szukać doładowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ktoś nie ma abo w żadnej z sieci to sobie pakietu nie wykupi :)

Więc inwestycja 25 zł w starter i od czasu do czasu zasilenie lub w modem 399 i też zasilenie co jakis czas nie będzie głupim rozwiązaniem dla osoby która np. nie ma możliwości podpisania umowy.

Oczywiście na przykładzie BC - może to być starter w którejkolwiek z sieci ceny są zbliżone.

Z doświadczenia wiem że to co pisze is_wm się bardziej kalkuluje, sam mam na swoich kartach sim BC/BB eramail i inne takie rzeczy do testów i powiem wam że z czasem staje się to dosyć mocnym uzależnieniem :) Wiąże się to często z noszeniem 2-3 terminali po kieszeniach (a połaczenie E90+E61i+BB8310 jest dosyć niewygodne) ale serio już nie mogę żyć bez tych mobilnych udogodnień :-) W sumie można wrzucić wszystko na jednego sima i zapodać do np. E90 wszystkie usługi ale każdy terminal czym innym się cechuje. Ja np. nie używam modemów - zawsze robię link z telefonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

@is_wm: przepraszam nie byłem zaznajomiony w koszty, aczkolwiek jakość bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×