Skocz do zawartości
kws

Problem z hostingiem

Polecane posty

Witam, nie hostowalem wczesniej stron i chcialbym sie conieco dowiedziec. Zarejestrowalem domene w home.pl i wykupilem na rok, ale tam maja drogi hosting i znalazlem inne strony, ktore oferuja np. za 50zl rocznie. Tu pojawia sie pytanie jesli wykupie hosting na innej stronie dajmy na to znalazlem jakas strone z hostingiem abc.pl, a na home.pl zarejestrowalem sobie domene np. "moja.pl" to czy bede mogl po wykupieniu hostingu na abc.pl uzywac domeny moja.pl z home.pl? Czy po wykupieniu na abc.pl bede musial wpisywac moja.abc.pl? Aby strona funkcjonowala pod adresem moja.pl musze rowniez wykupic hosting na home.pl, chodzi mi o to zeby nie bylo zadnych dodatkowych wpisow poza 'moja.pl'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz.

W panelu hostingu podpinasz domenę zarejestrowaną w home.pl, a w panelu rejestratora domeny czyli home.pl zmieniasz adresy serwerów DNS na te które poda Ci hosting.

 

A konkretną procedurę za pewne przedstawi Ci BOK w którym kupisz hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego za 50 zł to nie kupuj. Nic dobrego z tego nie wyniknie.

Za jakość trzeba dać min. 100-150zł.

A na przyszłość olewać "biedronkowe" promocje (jak na home).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze nurtuje mnie jedno pytanie. dlaczego na home.pl sa takie tanie domeny w porownaniu do innych stron? tam mozna kupic juz od 1.10 - tyle zaplacilem za rok, na innch jest od 30 nawet do 90zl/rok, gdzie tu haczyk?

 

Takiego za 50 zł to nie kupuj. Nic dobrego z tego nie wyniknie.

Za jakość trzeba dać min. 100-150zł.

A na przyszłość olewać "biedronkowe" promocje (jak na home).

 

mi jest potrzebny najzwyklejszy host do firmy mojego kolegi, strona w htmlu, opis, galeria i to wszystko, zadnego downloadu wiec mysle ze taki 50zl bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze nurtuje mnie jedno pytanie. dlaczego na home.pl sa takie tanie domeny w porownaniu do innych stron? tam mozna kupic juz od 1.10 - tyle zaplacilem za rok, na innch jest od 30 nawet do 90zl/rok, gdzie tu haczyk?

Haczyk jest taki, że jak kupisz za 1zł to później ponad 100 płacisz za przedłużenie. A np w masternet.pl płacisz coś koło 15zł a za odnowienie 65zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crap! a moge po wygasnieciu domeny przedluzyc ja gdzie indziej, taniej? czy jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
crap! a moge po wygasnieciu domeny przedluzyc ja gdzie indziej, taniej? czy jak to wyglada?

 

Nie możesz jedyne co to poczekać aż wygaśnie i kupić w innej firmie za około 15 zł brutto jak ktoś nie zajmie Ci jej zanim ty to ponownie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crap! a moge po wygasnieciu domeny przedluzyc ja gdzie indziej, taniej? czy jak to wyglada?

Jest niby taka możliwość. Ale musisz poczekać 14 dni od daty wygaśnięcia, aby się całkowicie zwolniła i możesz ją ponownie zarejestrować u innego dostawcy. Dużo lepszym i prostszym rozwiązaniem jest transfer domeny poprzez kod AuthInfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak teraz bede madrzejszy, robilem na szybko. najbardziej znana strona, patrze oferta 0.90gr, teraz doczytalem przedluzenie 99.00 zl, czlowiek uczy sie na bledach, najbardziej bolesne sa te wlasne...

ale jestem optymista i mysle ze takiej strony zwyklego szaraczka nikt nie zechce zajac :D

ps. chyba skusze sie na Active-Hosting polecisz ? :D

 

Jest niby taka możliwość. Ale musisz poczekać 14 dni od daty wygaśnięcia, aby się całkowicie zwolniła i możesz ją ponownie zarejestrować u innego dostawcy. Dużo lepszym i prostszym rozwiązaniem jest transfer domeny poprzez kod AuthInfo.

 

ten authinfo do zludzenia przypomina home.pl do tego te ceny

nowa przedluzenie

38.40 zł 90.00 zł

a co to za rozwiazanie o ktorym mowisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak teraz bede madrzejszy, robilem na szybko. najbardziej znana strona, patrze oferta 0.90gr, teraz doczytalem przedluzenie 99.00 zl, czlowiek uczy sie na bledach, najbardziej bolesne sa te wlasne...

ale jestem optymista i mysle ze takiej strony zwyklego szaraczka nikt nie zechce zajac :D

ps. chyba skusze sie na Active-Hosting polecisz ? :D

 

 

 

ten authinfo do zludzenia przypomina home.pl do tego te ceny

nowa przedluzenie

38.40 zł 90.00 zł

a co to za rozwiazanie o ktorym mowisz?

Domena czy serwer w active-hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej odradzałbym Ci active-hosting, już lepiej zainteresuj się masternet.pl, neteasy.pl, hekko.pl lub webh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz szukam jakiejs z tanim odnawianiem :D

 

Ovh.pl lub MasterNet.pl w życiu active-hosting..dostałeś ich ofertę na pw, że o nich wspomniałeś?Dwie wyżej wspomniane firmy mają najtańsze odnowienia.

Dokładny cennik: http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/cennik_domen.xml

i http://www.masternet.pl/?go=domeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za zainteresowanie sie problemem, czas i odpowiedzi. wszystkiego dobrego i dobrejnocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Raczej odradzałbym Ci active-hosting, już lepiej zainteresuj się masternet.pl, neteasy.pl, hekko.pl lub webd.pl

 

testowałeś ? kontaktowałeś się z nami w jakiejkolwiek sprawie ? raczej nie.... wiesz nie będę mówił kto ale kilka z WHT ma hosting więc może coś powiedzieć na mój temat jak i Active-Hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testowałeś ? kontaktowałeś się z nami w jakiejkolwiek sprawie ? raczej nie.... wiesz nie będę mówił kto ale kilka z WHT ma hosting więc może coś powiedzieć na mój temat jak i Active-Hosting.

 

Chodzi tu o domeny a nie hosting. Jak dla mnie jeżeli chodzi o domeny to po prostu nie macie szans z takimi firmami jak masternet i ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A muszę testować żeby odradzać?! Poziom Twoich wypowiedzi na forum jest nie ukrywając niski, ogólnie pachnie amatorszczyzną. Na początku ten dziwny tekst przy wchodzeniu na stronę, potem te liście, teraz jakiś śmieszny pop-up. Mi wystarczy, żeby nie dawać Ci pod opiekę moich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
A muszę testować żeby odradzać?! Poziom Twoich wypowiedzi na forum jest nie ukrywając niski, ogólnie pachnie amatorszczyzną. Na początku ten dziwny tekst przy wchodzeniu na stronę, potem te liście, teraz jakiś śmieszny pop-up. Mi wystarczy, żeby nie dawać Ci pod opiekę moich stron.

 

Pisałem gdzieś datę 1 stycznia 2009 z zaproszeniem. Z tego tematu znikam Pozdrawiam :D

 

Ps. rozmawiam po Polsku i nie stosuje wyimaginowanych ideologi słowiczych tak aby mnie nikt nie rozumiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mnie jako klienta nie interesuje kiedy Twoja strona będzie profesjonalna, nie jest teraz, zawiera również błędne informacje. Niejednokrotnie dałeś na tym forum popis, który u mnie Cie przekreśla. A to Ps. to a propos czego? Bo chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło :D

 

PS A co to są wyimaginowane ideologie słowicze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu:

Jeżeli masz w home.pl domenę za złotówkę to kod authinfo wydadzą Ci dopiero po jednokrotnym przedłużeniu domeny na tych ich zbójeckich warunkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wracając do tematu:

Jeżeli masz w home.pl domenę za złotówkę to kod authinfo wydadzą Ci dopiero po jednokrotnym przedłużeniu domeny na tych ich zbójeckich warunkach...

 

Czyli jednak nie przeniose strony na inny serwer ?

Moge jakos mimo oplacenia anulowac ta domene?

Sa jeszcze jakies inne rozwiazania tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu home dla domeny podajesz NSy nowego usługodawcy (zazwyczaj ns1.coś, ns2.coś). Domena nie ma nic wspólnego z hostingiem. Po 50zł / rok to w końcu nie jest taki zły biznes.A ovh mimo że tanie to też robi problemy - trzeba się przerzucać pismami papierowymi z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wczoraj kladlem sie spac z optymistyczna mysla zdzialania czegos o tyle teraz nie wiem juz co o tym myslec. Krokodyl napisal ze na home.pl kod authinfo wydadza mi dopiero po przedluzeniu domeny u nich, wnioskuje wiec ze bez tego kodu nie bede mogl hostowac na innym serwerze niz home.pl tak? Nie rozumiem tez do konca o czym mowisz Noone, moglbys wyjasnic nieco bardziej? Nie wiem co to sa NSy, teraz dla mnie liczy sie to zeby umiescic strone na jakims serwerze pod takim adresem jakim zarejestrowalem na home.pl czy to jeszcze mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×