Skocz do zawartości
Karioka

Sharedhosting z własnym IP

Polecane posty

Poszukuję hostingu, niekoniecznie polskiego, z możliwością wykupienia własnego IP do hostingu shared.

 

Chodzi o jakiś mały pakiecik, będzie tam leżał tylko jeden skrypt. Swobodnie starczy z 500 MB powierzchni i 1-2 GB transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuje Cię oferta pakietu Starter z oferty Hekko.pl

 

Pakiet Starter to 512MB pojemności i 2GB transferu miesięcznego w cenie 25,62 zł brutto rocznie. Do tego dedykowany adres IP w cenie 122 zł brutto za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś w korzystniejszej cenie, bo podobną ofertę znalazłem na Prohost.pl - 5 zł netto za IP miesięcznie. Jednak przy opłacie rzędu 150 zł netto zdecydowałbym się raczej na ofertę H9 - gdzie większość parametrów jest teoretycznie nielimitowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ofertę H9 - gdzie większość parametrów jest teoretycznie nielimitowana.

 

Do czasu..

 

 

Ze swojej strony poleciłbym właśnie prohost.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przekroczenie limitów nie grozi, ani też przeciążenie serwera. A porównując H9 ze Starterem Hekko miałbym możliwość przucenia na serwer choćby plików pod download i wykorzystałbym te 30 GB transferu, skoro już go dają :)

 

Ceny u naszych usługodawców są przyzwoite, jednak jak chce się doczepić własne IP to już przestaje być różowo. Stałe IP za 73.2 w Prohost czy 122 zł w Hekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

u nas może Pani/Pan otrzymać konto z własnym ip za dodatkową opłatą 61zł brutto rocznie.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam także do zapoznania się z naszą ofertą. W planach hostingowych biznes pro, oraz biznes max klient może otrzymać dedykowane IP do swojego konta całkowicie bezpłatnie, zaś w planie biznes start- dedykowany adres IP to dodatkowy koszt rzędu 50zł netto (61zł brutto) rocznie. Oczywiście, w przypadku planu hostingowego biznes start- można skorzystać także z promocji z mojej stopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Otrzymałem już ofertę na PW od firmy, która zaoferowała opłatę za IP 8 zł netto rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Otrzymałem już ofertę na PW od firmy, która zaoferowała opłatę za IP 8 zł netto rocznie.

 

Ktoś może zaoferować i darmowy hosting, tylko jak będzie z jakością tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się okaże. To nie ma być dla mnie strategiczny hosting, mam ich już kilka. Chodzi głównie o IP. Jeśli hosting okaże się dobry to zapewne kupię tam więcej konto. Jeśli nie, trudno. Inwestycja niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję hostingu, niekoniecznie polskiego, z możliwością wykupienia własnego IP do hostingu shared.

 

Chodzi o jakiś mały pakiecik, będzie tam leżał tylko jeden skrypt. Swobodnie starczy z 500 MB powierzchni i 1-2 GB transferu.

 

Proponuje http://vipserv.org/. Możliwość zakupienia dedykowanych adresów IP. Możliwość zaparkowania dowolnej ilości domen na koncie, możliwość stworzenia dowolnej ilości subdomen, a także możliwość włączenia wildcard co idealnie nadaje się do pozycjonowania i SEO. Niektórzy z naszych klientów obsługuja ponad 100 domen i subdomen SEO - nawet musiałem dla nich napisać moduł sortowania domen do panelu (pojawia się gdy ktoś ma więcej niż 10 domen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nand, skoro 5 zł/mc w prohost użytkownikowi @Karioka nie odpowiada to tym bardziej 8 zł/IP/mc. A najważniejsze jest to, że @Karioka już nabył(a) hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy indywidualny nr ip dla wlasnego serwisu pomaga w pozycjonowaniu?

 

Tak - robi się wrażenie że pingujesz i linkujesz z niezależnego zaplecza/strony :P

Większych sukcesów raczej nie będzie ale mniejsze szanse na to że google potraktuje Cię jako pozycjonera :P Bo często są bany za spam etc.

 

@nand zaraz w spamie przegonisz wiodące hitme i ah :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nand, skoro 5 zł/mc w prohost użytkownikowi @Karioka nie odpowiada to tym bardziej 8 zł/IP/mc

 

Z ProHostem był taki problem, że IP owszem można było wykupić, ale nie był to IP do połączeń wychodzących. Czyli np. CURL i file_get_contents nie szło przez to dedykowane IP. Dlatego zakup mijał się tu z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ProHostem był taki problem, że IP owszem można było wykupić, ale nie był to IP do połączeń wychodzących. Czyli np. CURL i file_get_contents nie szło przez to dedykowane IP. Dlatego zakup mijał się tu z celem.

 

bo trzeba zbindować się do danego IP przed nawiązaniem połaczenia. Nie powiedzieli tego w supporcie? :P

 

curl_setopt ($ch, CURLOPT_INTERFACE, '11.11.11.11');

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry zapowienieli, że IP nie jest IP wychodzącym przy połączeniach wychodzących. A pytałem o użycie file_get_contents i CURL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z góry zapowienieli, że IP nie jest IP wychodzącym przy połączeniach wychodzących. A pytałem o użycie file_get_contents i CURL.

 

Przez file_get_contnets() nie uzyskasz na żadnym hostingu możliwości użycia innego IP niż domyślne. Natomiast przez CURL i fsockopen() jak najbardziej pod warunkiem że zbindujesz się do danego IP - o czym oni sami pewnie nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez file_get_contnets() nie uzyskasz na żadnym hostingu możliwości użycia innego IP niż domyślne.

 

W BOK na home.pl twierdzą, że każdy ich sharedhosting dostaje własne IP i przez to IP realizowane są wyjścia file_get_contents / CURL. Pani w BOK mogła się pomylić, choć po zadaniu jej pytania kazała mi długo czekać na odpowiedź, jakby pytanie przekazała dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×