Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
L0B0

Czym zastąpić Serwer Active Netartu

Polecane posty

Witam

 

Jako że jest to mój pierwszy post, chciałbym przywitać się z użytkownikami i administracją. Czytam Was od dosyć dawna, a dziś zdecydowałem się na napisanie. Robicie świetną robotę - jesteście źródłem bardzo cennych uwag i porad. Gratulacje i dzięki.

 

Mam dosyć standardowy problem - wyrosłem z limitów bezpieczeństwa Netartu i szukam czegoś większego. Skrypty mam mocno zoptymalizowane - wytrzymują 8000 UV dziennie, a przynajmniej w ubiegłym roku wytrzymały. Mam wrażenie, że na mój serwer dołożono coś mocno odwiedzanego, bo wydajność i szybkość spadła dramatycznie. Muli się przy 2000 UV dziennie.

Na virtualce zainstalowane są 4 bazy MySQL. Największa i najczęściej odwiedzana ma ok. 10 MB. Pozostałe można pominąć. Miesięcznie generuję ok 15+ GB transferu, maks 50 GB przez jeden miesiąc w roku.

 

Przymierzam się do VPS, RPS lub dedyka - uznajmy dla uproszczenia, że kwestie cenowe związane z przesiadką nie przerażają mnie. Nie chcę jednak przeinwestować, zatem potrzebuję czegoś odrobinę mocniejszego (stablinego, zwłaszcza jeśli chodzi o MySQL) od virtualki netartu.

 

Jakiej mocy procesor/ile ramu powinien mieć serwer VPS/RPS lub dedyk, aby -przynajmniej teoretycznie- pracować odrobinę lepiej od virtualki Netartu?

 

Pozdrawiam,

 

L0B0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Teoretycznie to VPS z 256mb ram powinien starczyć.

 

Jeśli nie zależy Ci na pingu, to może OVH ? A jeśli tak to może VPS od webh.pl, prohost.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie to VPS z 256mb ram powinien starczyć.

 

OK, a jaki procesor ew. jaka część procesora?

 

Jeśli nie zależy Ci na pingu, to może OVH ? A jeśli tak to może VPS od webh.pl, prohost.pl?

 

Wolę "polskie" pingi. Oglądałem już oferty tych firm - zastanawiam się od jakiej opcji zacząć. Biorąc pod uwagę transfer byłby to Medium VPS z webh.pl. Z prohost... ciężko powiedzieć, bo oferta im się wykrzaczyła

Oglądałem jeszcze efuturo.pl - ale to już tylko od strony dedyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może dSerwer 1/4 lub nawet 1/2 z dhosting.pl?

2,4Ghz 2GB RAM... nie wydaje mi się, żeby Netart aż tak mnie rozpieszczał do tej pory. Na takiej maszynie prawdopodobnie utrzymują kilku (?? kilkunastu, kilkudziesięciu??) takich jak ja.

 

jaki cms? może jakieś stronki podasz, żeby zerknąć? ;]

 

Jeśli to możliwe wolałbym pozostać incognito.

Serwis to składak: B2 (protoplasta WordPressa) dozbrojony Jpcache (ten sam co w Textpattern) obłożony 1300+ długich wpisów, sporo własnych skryptów - także cache'owana, katalog linków ok 10k+ pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2,4Ghz 2GB RAM... nie wydaje mi się, żeby Netart aż tak mnie rozpieszczał do tej pory. Na takiej maszynie prawdopodobnie utrzymują kilku (?? kilkunastu, kilkudziesięciu??) takich jak ja.

 

W dhostingu są także konta shared :Phttp://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html

Może troszkę drogawe, ale warte swojej ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie przesłane oferty. Na razie jednak staram się określić parametry takiej maszyny - jak widzę z powyższych postów rozbieżności są spore:

 

1. VPS z 256mb ramu (nie wiem tylko jaka część jakiego procesora)

2. 1/4 lub nawet 1/2 z dhosting.pl czyli z 2,4Ghz 2GB RAM

3. 1/10 z 2x2,83GHz (e5440) i 384 Mb na VPS start z active-hosting.pl

4. 2x Pentium III 1.0GHz, 1GB SDRAM ECC, 2x 36GB SCSI dedyk w dust.pl

 

Czy dobrze rozumiem, że do zastąpienia virtualnego hostu z Netart wystarczy niemal dowolna maszyna dedykowana lub VPS 1/10 z szybkiej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdą z tych firm zapytaj, jaki jest u nich poziom zarządzania usługami.

Czy jest to tylko wstępna konfiguracja, a później "radź se sam", czy też może stała opieka i działanie natychmiastowe w razie jakichś problemów (a ich się może troszkę zdarzyć... chociażby przypadkowe wejście na RBLa poprzez jakiś dziurawy skrypt).

 

Jeśli tylko opcja 1) to pamiętaj, że wbrew pozorom doglądający administrator też kosztuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze rozumiem, że do zastąpienia virtualnego hostu z Netart wystarczy niemal dowolna maszyna dedykowana lub VPS 1/10 z szybkiej maszyny?

 

myślę że wystarczy zwykłe konto shared, z większości firm hostingowych,

a vps czy dedyk to już rzeczywiście niemal każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4. 2x Pentium III 1.0GHz, 1GB SDRAM ECC, 2x 36GB SCSI dedyk w dust.pl

Mowa tutaj o maszynie marki DELL PowerEdge w obudowie 1U. Czekamy obecnie na kilka takich maszyn, pierwsza sztuka dotrze do serwerowni już w poniedziałek.

 

Każdą z tych firm zapytaj, jaki jest u nich poziom zarządzania usługami.

Czy jest to tylko wstępna konfiguracja, a później "radź se sam", czy też może stała opieka i działanie natychmiastowe w razie jakichś problemów

W cenie zaproponowanej przez nas na PW usługi, wliczona jest podstawowa opieka administracyjna, tj. taka o jakiej mowa w przypadku standardowej oferty naszej firmy, czyli kont z serii biznes start/pro/max. Po stronie klienta jest to więc "zwykłe", zarządzane przez panel www- konto hostingowe, jednak o ściśle określonych parametrach (procesor, pamięć, pojemność dysków, określona przepustowość łącza, 5 użytkowych adresów IP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×