Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

 

Jest to mój pierwszy post więc się przywitam

 

w sprawię tematu

 

Więc tak chodzi mi o serwer vps na którym mógłbym postawić 2-3 serwery cs 1.6

 

oczywiście żeby nie były wysokie pingi i żeby była lokalizacja polska

 

Sumę jaką chciałbym płacić miesięcznie to 100-200zł

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega UP kup lepiej "serwer dedykowany" w livenet ;) Jak juz bardzo chcesz VPS to webh.pl lub hitme.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jest to mój pierwszy post więc się przywitam

 

w sprawię tematu

 

Więc tak chodzi mi o serwer vps na którym mógłbym postawić 2-3 serwery cs 1.6

 

oczywiście żeby nie były wysokie pingi i żeby była lokalizacja polska

 

Sumę jaką chciałbym płacić miesięcznie to 100-200zł

 

pozdrawiam

 

A może poprostu wystarczy użyć opcji szukaj? W ciągu tygodnia jest przynajmniej kilka identycznych pytań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a transferu miesięcznego ile trzeba na serwer

 

albo inaczej się zapytam

 

jaki pakiet dobrze by było wziąć

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolega tez chcial na vpsie postawic serwer i okazalo sie ze sie nie da grac.

 

 

VPS naprawde odpada.

 

Mogę dowieść, że VPS na porządnym sprzęcie z technologią wirtualizacji Xen wcale nie odpada. Oferuje 24 godzinny test pakietu Root 256 - ktoś z Państwa ma ochotę się przekonać jak to działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPSy jak najbardziej nadają się pod serwery gier, a nawet często bardziej niż szroty z OVH za 100 zł złożone z wątpliwego pochodzenia i jakości komponentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
a na tym za 170zł miesiecznie bym mógł postawić 2 serwery cs czy raczej tylko 1

 

Spokojnie 2 nie widzę problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli jest pan jeszcze nie zdecydowany to Polecam GameTec'a (opcje VPS)

Niskie pingi, oparty na panelu Plesk.

Serwery w Polsce

Pełny suport

Dla Pana wymagań w zupełności wystarczy "Game 65SM" Cena 122,99/mc

Dokładna Oferta dostępna pod Tym adresem. GameTec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem już okazję testować kilka różnych serwerów gier na różnych VPSach, opartych o różne rozwiązania i na różnych maszynach lub konfiguracjach.

 

Zdecydowanie najgorzej tutaj wypadają właśnie serwery CS 1.6 i wg mnie jedyne sensowne rozwiązanie do hostowania tego to OpenVZ. VmWare, Xen i VirtualBox to tutaj dosłownie tragedia. Przy OpenVZ faktycznie może to działać dobrze, ale tylko po spełnieniu wszystkich warunków, takich jak: nie przeciążanie procesorów i dysków (!), "lekka" konfiguracja serwera gry. Nie mniej takie serwery i tak nie działają bezbłędnie. Co jakiś czas będą się pojawiały problemy z utrzymaniem płynnej gry.

 

PS. Odnośnie szrota z OVH za 100 zł to taki akurat prawie do niczego się nie nadaje i nie biorę go nawet pod uwagę jeśli chodzi o hosting serwerów gier. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, śmiem twierdzić, że jako osoba, która hostuje serwery gier i do tego serwery VPS testowałem rozwiązania na Xenie.

 

Właśnie na Xenie działa to całkiem dobrze, serwera Xenowego zwykle nie da się przeciążyć (statyczna alokacja zasobów), ba powiem więcej działa to lepiej niż na OpenVZ tak długo aż nie wejdziemy na SWAP. Ba, ale co by zrobiło OpenVZ w takiej sytuacji (koniec RAMu) ? Zdziczało. Bo co zrobić jak się RAM skończy, a nie ma gdzie SWAPować (OpenVz nie obsługuje SWAPa) ? No killować wszystko co się widzi. Co jeśli to nie pomoże? Reboocik.

 

Co zrobi VPS na Xenie ? Jak się RAM skończy VPS zwolni, owszem. Ale nie powyłącza aplikacji i nadal będzie pracował. Tym różni się Panie Michale XEN od OpenVZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem czym się różni Xen od OpenVZ. ;-)

 

Moje doświadczenie z grami pod systemami wirtualizacji niestety pozytywnych efektów nie daje, chociaż faktem jest, że Xen się nadal rozwija i być może nowe wersje, z którymi nie miałem jeszcze styczności i na odpowiedniej maszynie (z dobrym wsparciem wirtualizacji) jednak już sobie z tym radzą...

 

Jeśli tak jest i jesteście tego pewni to nie będę się o to sprzeczał. Osobiście swoje zdanie wyrobiłem na podstawie ponad dwuletniej zabawy z takimi systemami w połączeniu z serwerami gier i z czystym sumieniem w tej chwili nikomu nie mogę polecić takiego rozwiązania.

 

PS. Z czystej ciekawości... Sprawdzaliście zachowanie systemu przy mocnym "zajeżdżaniu" dysku? Np. skaczące %wa przy nawet kopiowaniu dużego (>5 GB) pliku wewnątrz VPSa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×