Skocz do zawartości
shutdown

Własny serwer WWW

Polecane posty

Witam,

 

Jestem początkujący w stawianiu serwerów i w związku z tym mam pytanie - zarezerwowałem domenę w nazwa.pl i chcę postawić własny serwer - komputer stoi i czeka. Jest w sieci LAN z innymi komputerami. Co zrobić żeby strona którą mam na dysku była przypisana do mojej domeny w nazwa.pl?

 

Pozdrawiam,

shutdown

 

PS. Wiem, że piszę bardzo ogólnie i jeśli będą potrzebne szczegóły to postaram się je tutaj zamieścić.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz mieć serwery DNS - freedns.sgh.waw.pl. Następnie musisz mieć zewnętrzne IP. Jeśli go nie masz, skontaktuj się ze swoim ISP w celu uzyskania informacji czy takie IP jest w ogóle możliwe do uzyskania. Jeśli nie, pozostaje ci wykupienie VPSa jeżeli chcesz mieć pełną kontrole nad serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do stałego IP to nie powinno być problemu. Konto na freedns.sgh.waw.pl też już założyłem. Co dalej? Powiedzmy, że uzyskałem już stałe IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tych czynnościach dodajesz odpowiednie wpisy w sgh, poczytaj o wpisach DNS. Skompiluj sobie potrzebne oprogramowanie i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu nazwa.pl powinienem przydzielić swoją domenę do serwera DNS, tak?

 

Gdzie znajdę jakiegoś dobrego tutoriala, co i jak bezboleśnie wykonać? Polski czy angielski - nie robi mi to żadnej różnicy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Przekierowanie portu musisz zrobić na kompa nie wiem jaki masz router To ci nie pomogę do końca. Później możesz domenę podpiąć nawet pod samo ip komputera na ktorym bedzie stala strona bez robienia dnsow choc to tez mozesz kiedys zrobic w przyszlosci.

Ps. jezeli masz zmienne ip zrob sobie jakis alias komputera np na no-ip.com i pod to podepnij domene.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
lub poproś operatora o zmianę na stałe ip...

a jezeli ma Neostrada lub Dialog to moze sie prosic i prosic nie zrobią tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jezeli ma Neostrada lub Dialog to moze sie prosic i prosic nie zrobią tego.

W Dialogu można wykupić własną podsieć 4 lub 8-adresową, ale cena jest kosmiczna.

 

Wracając do dynamicznego IP... Daaawno temu miałem w domu taki 'serwerek', początkowo na ISDN, później na Neostradzie. W obu ze zmiennym IP i nie dość, że miałem własne domeny podpięte, to nawet DNSa na tym 'serwerze' ze zmiennym IP.. :-)

 

Taki baaaardzo stary, z błędami i niezbyt poprawnie napisany, ale dający jakieś pojęcie tekst o tym: http://www.linuxstorm.org/modules/sections...le&artid=33

(żeby nie było - pisałem to baaardzo dawno temu... :-) )

 

@shutdown: Kiedyś też napisałem program do automagicznego aktualizowania stref BINDa na komputerze ze zmiennym IP. Jeśli będziesz bardzo potrzebował to daj znać, powinienem gdzieś to jeszcze odnaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dam znać. Dzięki wielkie wszystkim za zaangażowanie.:)

 

No więc, domena już podpięta, klient No-IP też śmiga... Teraz zostaje konfiguracja Apache'a, tak?

Niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych muszę siedzieć na Windows XP Pro, a nie na Linuksie...

Strona, którą mam postawić jest malutka, tylko informacyjna, na razie przynajmniej, więc korzystanie z No-IP, a nie z własnego IP chyba nie będzie przeszkadzać.:)

Na pewno będę miał jeszcze jakieś pytania, więc temat niech pozostanie otwarty.:)

 

Pozdrawiam,

shutdown

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak słucham i się zastanawiam czy nie lepiej wydać te 2zł miesiąc na profesjonalny hosting (no mniej lub bardziej pro, ale jednak coś lepszego)?

ide o zakład że nie będziesz miał większego uptime niż 80%;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... To ma być (na razie przynajmniej) tylko stronka informacyjna - więc taka prowizorka wystarczy... Dlatego chcę postawić serwer we własnym zakresie. Nie mówiąc już o tym, że nauczę się czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej wykup gdzieś sobie VPS.

wyjdzie Cię to taniej ( policz prąd i tak dalej)

 

 

powiem tak:

nigdy nie rozumiałem takich zachowań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Windowsie niewiele sie nauczysz :) A już na pewno nie na WinXP.

Postaw serwer Win 2003 z IIS - to wtedy się nauczysz czegoś konkretnego przydatnego w przyszłości. Bo chyba nie chcesz stawiać serwer na Krasnalu? xD

 

Sam mam serwer od kwietnia w domu, ale od razu celowałem w Linuxa, itp.

Gdzieś nawet znajdziesz moje posty tutaj na forum, jak też miałem pytania :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×