Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adremja

Jaki serwer pod download dużych plików?

Polecane posty

Gość Fobi

"IO" mysle, ze duzo to nie dalo ;)

 

Chodzi o operacje "wejscia-wyjscia" ale nie wiem co gb ma dokladnie na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierajac serwera pod dwonload duzych plikow, nalezy wziac w szczegolnosci pod uwage IO (Input-Output) czyli po polsku operacje "wejscia-wyjscia".

 

ufff.... tym razem pelnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jedyne co słyszałem o opercjach wyjścia i wejścia to w kwesti programistycznej i jakie to ma odniesienie w kwesti serwerów to zabradzo nie wiem. Jakby ktoś mi to mógł troche przybliżyć a najlepeij dać jakis przykład byłbym wdzięczny.

 

P.S. potrzebne mi to by policzyć czy może sie opłacać pewna usługa a jeżeli nie teraz to śledzić ceny serwerów i zabrac sie zato w odpowiednim momęcie :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to sa "duze pliki" i jaki transfer miesieczny przewidujesz? Praktycznie podstawowy serwerek z USA spokojnie dawal rade przy downloadzie mp3 rzedu 1000 GB miesiecznie i to bez szczegolnego kombinowania - po prostu na apache'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże czyli ponad 100 MB :wink:

A co do transferu to nie jestem pewien ale pewnie byłby spory przy plikach takiej wielkości, dlatego nawet jeżeli bym coś brał to na koncie z nielimitowanym transferem .

Chociaż podejrzewam, że to jeszcze niewypali bo Polacy mają za słabe łącza to już chciałem sie tym zainteresować :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż podejrzewam, że to jeszcze niewypali bo Polacy mają za słabe łącza to już chciałem sie tym zainteresować

 

Kazda serwer ma swoje limit, wiec o nielimitowanym transferze mozna tylko pomazyc. :( A serwer do downloadow nie musi byc az tak super wydajny. Zalezy wszystko od tego, jak duzy transfer chcesz generowac. W zasadzie mozna zastapic serwer Apache bardziej wydajnym thttpd lub lighttpd , a wtedy przy pomocy Celerona czy Durona z 512MB pamieci mozesz serwowac nawet 1000-1500 zapytan do serwera www na sekunde i bez problemu generowac transfer powyzej 10Mbps. Wtedy jedynie blokuja Cie predkosc lacza, szybkosc dysku twardego (przy bardzo szybkim laczu) i pamiec (przydaje sie przy buforowaniu odczytow z dysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×