Skocz do zawartości
akurczyk

Mail i Blueconnect w małym mieście (EDGE)

Polecane posty

Ostatnie przeszyłem z Neostrady TP (1024mbps) na Blueconnect (133mbps).

Gmail ładuje się jakieś parę minut, i przychodzi do mnie dużo spamu, więc szukam alternatywy.

Potrzebuję jakieś 100mb miejsca, 20mb załącznik, szybki, optymalny i przejrzysty webmail i brak jakichkolwiek reklam, oczywiście za free.

Proszę o jakieś dobre linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie przeszyłem z Neostrady TP (1024mbps) na Blueconnect (133mbps).

Gmail ładuje się jakieś parę minut, i przychodzi do mnie dużo spamu, więc szukam alternatywy.

Potrzebuję jakieś 100mb miejsca, 20mb załącznik, szybki, optymalny i przejrzysty webmail i brak jakichkolwiek reklam, oczywiście za free.

Proszę o jakieś dobre linki.

 

Hm, powiem Ci szczerze, że blueconnect nie jest dobrą ofertą, bynajmniej w mojej opinii.

Mimo tego, że pochodzę z Warszawy, tak więc powinno śmigać i ogólnie pędzić - wcale tak nie było.

Witryny wczytywały się dosyć powolnie, rady jakie mogę dać to przede wszystkim: im wyżej stoi modem, tym lepiej zbiera fale. ;-)

A limit kończył się stosunkowo szybko.

 

Więc myślę, że wolno działający gmail to jednak wina blueconnecta.

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych platform pocztowych, możesz spróbować także zawsze coś w stylu poczty wp, onet'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę na pendraku bo Blueconnect zasłania mi drugi port więc jakby zajmował dwa. Ogólnie podobał mi się Gmail do puki nie skończyła nam się umowa z Tepsą. Ale teraz nie mogę z niego wysłać nawet maila bo wyświetla mi się informacja że nie wszystkie elementy webmaila zostały załadowane. Nie chcę używać onet lub wp bo tam jest od groma reklam. Zauważyłem że rondcube bardzo szybko mi się ładuje, bo jest w PHP a nie tak jak Gmail wszystkie maile z załącznikami i treścią ładuje JavaScriptu Zastanawiałem się na utworzeniem sobie maila na koncie hostingowym jednak adres olek@poradydlawebmasterow.iswift.eu to trochę za dużo liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę na pendraku bo Blueconnect zasłania mi drugi port więc jakby zajmował dwa.

W takim razie podłącz modem do kabla USB, a następnie do kompa.

 

Po drugie sprawdź czy nie wyczerpałeś limitu danych w BC, jeśli tak, nie dziw się, że webmail ładuje Ci się z maksymalną prędkością 32 kbps. W opcjach Gmaila możesz również spróbować przełączyć go na tryb html (dla wolniejszych łącz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ja osobiście używam HSDPA w Orange (Warszawa) i jestem zadowolony, w domu na Słodowcu strony nie zamulają mimo słabego zasięgu a w mieście jest super ;)

 

przychodzi do mnie dużo spamu

 

W GMailu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre połączenie EDGE zapewnia przepustowość rzędu ~250-300 kbps dla downloadu i ~150 kbps dla uploadu co pozwala na w miarę sensowne korzystanie z Internetu przy lekkiej dozie cierpliwości. Z Twoimi wynikami to niestety jesteś raczej bliżej "czystego" GPRSu, a upload to rodem z modemu v90 (ach te czasy..).

 

Jeśli masz modem na USB, zobacz czy ma wystarczające zasilanie (niektóre starsze modemy mają po dwie wtyczki do USB, bo żrą tyle prądu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gdziekolwiek bym nie poszedł ze swoim modemem blueconnect, to mam kiepskie przepustowości,

nie mniej jednak dla administratora to mus posiadać zapasowy internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to, że blueconnect jest dość marny to niestety inna sprawa. iPlus działa lepiej, a Play to już lata świetlne lepiej.. No ale ja miałem się zająć czym innym ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad plusem ale u mnie niema zasięgu a do modemu niema dodatkowej wtyczki więc to odpada ale tutaj nie chodzi tylko oto że to EDGE tylko że jest za duże obciążenie i czasami nawet nie mogę otworzyć żadnej strony nie mówiąc już o flaszowym teście prędkości

 

a jak są zrobione takie maile jak np. kontakt@jakis_hosting.pl. to zwykłe maile czy tylko rekordy mx do jakiegoś Gmaila itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A naprawdę nie masz jakiejś alternatywy dla TP? Jakieś chello, inna kablowka, sieciowka? Bo łącze przez EDGE/GPRS to raczej jako zapasowe lub dla ludzi, którzy non-stop podróżują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pobaw się jeszcze http://www.tcompressor.com. Ja korzystałem z tego ok. 2 lata temu, jak jeszcze nie było u mnie UMTS - wtedy działało to OK, chociaż pod koniec czekało się na połączenie z serwerem trochę czasu (nie wiem jak jest teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym tak naprawdę jest ten temat ? O dostawcach internetu ? O darmowych skrzynkach email ? O spamie?

 

- nie wiem skąd masz spam na skrzynce gMail, mi od roku nie przepuściła ani jednego spamu, gdzie dla porównania skrzynka na moim serwerze z filtrem spamowym przepuszcza mi po 20+ spamów dziennie, którymi zajmuje się już thunderbird

- osobiście korzystam z oferty internetu Play (jeżeli mowa o mobilnym) i jestem w pełni zadowolony, choć zdarza się że czasem bez powodu mnie rozłączy, ale tak to godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasięg Play pokrywa się z zasięgiem sieci Plus, więc Play Online jest dobre :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play Online nie działa w "roamingu" Plusa, a jedynie z nadajników macierzystych Play. Dzięki temu, że mają dość mądrą politykę ruchu i względnie mało userów działa to naprawdę bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spam przychodzi do zakładki spam ale ja chce żeby w ogóle nie przychodził. kiedyś podałem na jakiejś stronie maila i był on wyświetlany dla każdego także dla BlogBlastera, FeedBlastera, US News i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Play Online nie działa w "roamingu" Plusa, a jedynie z nadajników macierzystych Play. Dzięki temu, że mają dość mądrą politykę ruchu i względnie mało userów działa to naprawdę bardzo dobrze.
...ale też w związku z tym, ma o wiele mniejszy zasięg i można zapomnieć o jakimkolwiek korzystaniu z tej usługi poza większymi metropoliami (przynajmniej według testów TELIX'a). Co według mnie trochę zabija ideę mobilnego dostępu do sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale też w związku z tym, ma o wiele mniejszy zasięg i można zapomnieć o jakimkolwiek korzystaniu z tej usługi poza większymi metropoliami

Racja, obecnie to 72 miasta, niedługo dołączą kolejne 23 sztuki. Aby dany obszar z działającym nadajnikiem Play został uwzględniony do kolejnej aktualizacji miast Play Online muszą zostać przeprowadzone testy, które wykażą że w środku budynków zasięg WCDMA będzie większy niż 85%, jeśli jest mniej... trzeba niestety czekać na rozbudowę sieci.

 

(przynajmniej według testów TELIX'a). Co według mnie trochę zabija ideę mobilnego dostępu do sieci...

Zgadza się, Play Online nie za bardzo można traktować jako mobilny dostęp do internetu... i nie prędko to się zmieni.

 

P.S. Sam używam PO na terenie Warszawy, ale bardziej z konieczności... + największego limitu danych spośród operatorów mobilnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×