Skocz do zawartości
northwest

Hetzner.de vs kimsufi.pl

Polecane posty

OTS :) SSD nie sa wcale takie drogie :D Jesli zlapiesz dobra oferte :) Zalezy ile mozesz na to przeznaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google sie zapytaj :D a tak na powaznie naprawde moge z czystym sumieniem polecic dyski SSD, nie wiem jak w innych sytuacjach ale u mnie przy pracy na bardzo wielu malych plikach naraz ... sa idealne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieeeee to ma być do poważnych rzeczy :D

 

tak się zastanawiam... przeglądam różne oferty firm z serwerami dedykowanymi i zastanawia mnie 1 rzecz...

A mianowicie, dlaczego serwer dedykowany z internetem wychodzi drożej niż kolokacja swojego serwera w

jakiejś firmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ... Serwer z internetem? A daja bez? :D Co do kolokacji wedlug mnie oplaca sie ona tylko jezeli chcemy wstawic naprawde dobra maszyne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OTS -> Okropnie napisana aplikacja, która używa silnika InnoDB. Wywołuję masę zapytań, w ogóle obleha...

Skoro SSD sobie z tym bardzo dobrze radzi to chwała mu za to.

Osobiście mogę polecić dyski SSD firmy Patriot- 140 MB/s odczyt, 100 MB/s zapis.

Kolokacja wcale nie jest droższa, jest ona tańsza. Jednak budżetowe serwerownie nie oferują kolokacji, zapewne dlatego w tym tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba na dluższą metę jednak wychodzi kolokacja nie (nawet wliczając zakup sprzętu)??

 

mi prawdopodobnie na jakiś dłuższy czas wystarczy oferta SEBKA - jeśli nie będą mieli problemów z netem, to myślę że długo będziemy współpracować :D

 

Dyski SATA nadają się wogóle do takich operacji (odczyt/zapis non stop)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak dokladnie 175/100

 

nort~ niby sie nadaja ale maja dosc dlugi czas dostepu do pliku, chyba ze to Ci nie przeszkadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz na forum dokladniej o projekcie jesli nie jestes wstanie dokladnie napisac czego potrzebujesz :D Jest tu kilku specow :) moze wtedy pomoga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbieram dane z urządzonek które przesyłają co 5 sekund informacje o swoim stanie itp

te informacje są zapisywane w bazie. przed zapisem serwer sprawdza czy urządzenie jest poprawne (na podstawie bazy)

później user sobie sprawdza, generuje raporty itp - tych urządzonek generujących dane jest ok 250... pracują nonstop...

 

czy sata temu podoła??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momecie zapisu danych sa one zapisywane w jednym czasie wszystkie czy jakos podzielone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn każde urządzonko jest oddzielnym klientem - czyli ma swój wątek w serwerze i każdy zapis/odczyt dla niego jest wykonywany osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zależy jak dużo danych będzie zapisywanych i jak zbudowana jest aplikacja czy baza danych.

 

Zapis 30 znaków do prostej tabeli bez złączeń na szybkiej bazie mysql na tabelach myisam trwa ułamki sekund, dodajmy trochę danych, kilka złączeń i będzie problem.

 

Wytrzymać to wytrzyma, pytanie czy nie będzie chodziło to wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jednak nie odnotowałem takiego wyniku nawet na nie obciążonym wyniku.

Dlatego podaję wyniki jakie otrzymałem według własnych testów, a nie wypisków producenta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ovh pojawila sie oferta dyskow usb dla serwerow kimsufi. Czy znaczie panowie moze wydajnosc tych dyskow ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×