Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Sojda

Regionalny portal społecznościowy

Polecane posty

Witajcie,

 

Mam w planach stworzyć regionalny portal społecznościowy miasta Kielc, bowiem jak narazie nie istnieje u nas nic godnego uwagi. Jest forum w głównej domenie kielce.pl ale żyje ono własnym życiem i rządzi nim spam :P

 

Planowana funkcjonalność portalu w trakcie startu: Aktualności, Wydarzenia kulturalne, Baza ogłoszeń, Galeria zdjęć, Forum.

 

Jaki system zarządzania treścią propnujecie dla takiego projektu? Myślę nad e107 - co o nim sądzicie?

 

Druga sprawa to domena, bowiem wszystkie wolne zawierające frazę "kielce" są zajęte. Zostały jedynie domeny typu mojekielce, naszekielce, z tld .net, ewentualnie np. z myślnikiem w środku jest krajowa .pl.

 

Może użytkownicy WHT pomogą mi z wyborem domeny i skryptu? Jakieś rady, spostrzeżenia, propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ciężki, ale można na nim zrobić wszystko.

 

Jak chcesz mieć lekkie i do tego spełniające wszystkie wymagania, to musisz niestety mieć rozwiązania dedykowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do domeny to powiem tak: Nie pytaj tutaj bo jeszcze ktoś Ci prędzej z przed nosa sprzątnie. Najlepiej przysiądź przed wyszukiwarką trochę i znajdź coś sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
A Joomla 1.5

Przy odpowiednim moddingu może być ciekawa :P

 

Tylko trzeba zabezpieczać bo podobno ser szwajcarski ma mniej dziur :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joomla? Na portal społecznościowy?

Przecież głównie w Joomli to zrobienie czegoś innego, niż proponują kreatury jest prawie awykonalne :P

 

Drupal też był by dobry... ale bardzo pracochłonne było by dopasowanie go pod taką stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych rzeczy polecałbym Drupala, w założeniu był pisany jako skrypt portali społecznościowych jednak potem nieco poszybował w stronę szerszego cmsa, jest jednym z wydajniejszych skryptów i ma dobre wsparcie.

 

Joomla? Jak dla mnie to się nie nadaje do niczego:

-strasznie krowiasta i obciążająca

-dziurawa jak sito (w tej kwestii joomla ostatnio straszliwie się ośmieszyła)

-jak dla mnie, ale to już osobista opinia, wogóle nielogiczna i nieintuicyjna

Główną cechą joomli jest zamiłowanie jej deweloperów to pisania kwiecistych artykułów na temat jej walorów, wchodząc na stronę joomla.pl (która oczywiście w momencie pisania tego posta nie działa :lol:) można sobie poczytać cały zestaw peanów, większość z tych rzeczy nijak ma się do rzeczywistości.

 

A jeżeli chodzi o coś stricte społecznościowego to elgg - http://elgg.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×