Skocz do zawartości
kriss

[opinia] Enno.pl - VPS

Polecane posty

Witam, jeżeli występuje jakikolwiek problem, proszę o kontakt. Chciałbym zaznaczyć że tworzenie serwera VPS wynosi od 5 do 10 minut. Z tego co widzę, wszystko poprawnie działa oraz nie ma żadnych lagów, być może chwilowy lag po stronie Pana ISP. Dziękuje i pozdrawiam, Marcin Kopstry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak to prawda. ostatnio pingi skakały, jednak było to związane z update paneli do zarządzania, a to był dość spory kawałek uaktualnienia, takie rzeczy przeprowadzane są przeważnie w nocy jednak z tym nie mogliśmy czekać.

Aktualnie utrzymują się one na poziomie ~40 ms.

 

Serdecznie pozdrawiam, Marcin Kopstry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od wczoraj mam wykupione konto promocyjne za 15 zł (http://www.webhostingtalk.pl/index.php?s=&...st&p=123788). Grosze ale zachowanie firmy strasznie mnie zirytowało. Dzisiaj rano zauważyłem, że zmniejszono mi CPU usage do 10% (czyli z 600MHz/rdzeń do 300 MHz/rdzeń). Właściciel Enno.pl przez kilka godzin próbował mi wmówić, że na serwerze są 2 procesory po 2 rdzenie w związku z czym mam 4x300 MHz, pomimo, że /proc/cpuinfo wygląda tak (co zaznaczyłem w tickecie):

root@tech1:~# cat /proc/cpuinfo 
processor	   : 0
vendor_id	   : AuthenticAMD
cpu family	  : 15
model		   : 67
model name	  : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
stepping		: 3
cpu MHz		 : 600.376
cache size	  : 1024 KB
physical id	 : 0
siblings		: 2
core id		 : 0
cpu cores	   : 2
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 1
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt rdtscp lm 3dnowext 3dnow pni cx16 lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy
bogomips		: 2049.12
TLB size		: 1024 4K pages
clflush size	: 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 40 bits physical, 48 bits virtual
power management: ts fid vid ttp tm stc

processor	   : 1
vendor_id	   : AuthenticAMD
cpu family	  : 15
model		   : 67
model name	  : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
stepping		: 3
cpu MHz		 : 600.376
cache size	  : 1024 KB
physical id	 : 0
siblings		: 2
core id		 : 1
cpu cores	   : 2
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 1
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt rdtscp lm 3dnowext 3dnow pni cx16 lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy
bogomips		: 2049.12
TLB size		: 1024 4K pages
clflush size	: 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 40 bits physical, 48 bits virtual
power management: ts fid vid ttp tm stc

Poprosiłem o zwrot pieniędzy, ponieważ to co otrzymałem nie zgadzało się z przedstawioną na forum ofertą. Po wymianie kilkunastu(!!!) ticketów Enno.pl przyznało, że jednak mają 1 procesor i ustawiono mi pierwotny limit. Po takiej wpadce nie chciałem umieszczać na VPSie żadnych swoich projektów. Niestety dostałem odpowiedź, że 24 godzinny okres testowy nie obejmuje tego konta i nie mam podstaw do żądania zwrotu.

 

Teraz druga sprawa. Chciałbym ustosunkować się do postu Krissa tematu z ofertą firmy Enno.

Oferta jak narazie najlepsza ze wszystkich oferowanych w PL, konkurencja musi byc bo cale zycie bedziemy placic po 30zł za bezuzyteczne VPS-y z 128 MB ram i smiesznymi limitami transferu

Otóż wcale nie jest tak różowo. Nie jest to wina firmy Enno a zastosowanej technologii. Wykonałem test apache benchmark

( ab -n100 -c10 ) dla skryptu o takiej zawartości:

<?php phpinfo(); ?>

Przy przydzielonych 600MHz na rdzeń (2x600 MHz) średni czas generowania strony to 142 ms. Dla porównania mój laotop wyposażony w Pentium3 800 MHz i pamięć SDRAM generuje stronę w czasie średnim 81 ms, co jest i tak bardzo wolno. Czyli nasze 2 rdzenie po 600MHz wygląda na to, że mają mnie-więcej wydajność Pentium3 500 MHz na SDRAM. W momencie, kiedy miałem 300MHz/rdzeń czas ten wyniósł 300 ms!.

 

...może dla Polaków nawet lepsza niż CheapVPS :)

No i tu się okazuje, że VPS z 128 MB gwarantowanego RAM wcale nie jest bezużyteczny. Na moim koncie z 128 MB RAM w CheapVPS procesor nie jest limitowany (i nie tylko na moim, ostatnio konfigurowałem VPSa, na którm klient miał 4 rdzenie jakiegoś lepszego od mojego Intela bez limitu dla najtańszego pakietu), support interweniuje przy ciągłym generowaniu wysokiego load. Ja mam 2 rdzenie Core2 Duo E8400 i średni czas generowania tej samej strony z phpinfo to 17.5 ms.

 

Dla mnie VPS na procesorze AMD z limitowanym CPU poniżej 50%-60% jest bezużyteczny jeżeli chodzi o hostowanie stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co się stało w ogóle..wczoraj miałem jeszcze debiana a dziś wchodzę do panelu Hypervm i pisze ze mam centosa;o : centos-5-i386-hostinabox571

 

może mi to ktoś wyjaśnić?

 

 

Edit: ramu też miałem ponad 700 wczoraj a dziś 640...

 

bardzo ładnie zaczęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

@malas otrzymał wiadomość. Nie ingerujemy w VPSy klientów dlatego też system musiał 'ktoś' przeinstalować. Może Pan to zgłosić na policje, przejrzeć logi itp. Jednak jak teraz widzę, system nadal ma Pan taki, jaki miał... Jeżeli chodzi o RAM, wystarczy napisać, a my to sprawdzimy i poprawimy. Nie rozumiem w czym problem.

@exa, skomentuję krótko. Mieliśmy błąd w systemie, który został rozwiązany. Przeprosiliśmy za zaistniałą sytuacje, nikt na tym nie ucierpiał. Wiadomo, że 15zł to nie duża kwota, jednak z naszej strony dopełniliśmy wszelkich obowiązków, by wszystko zostało wyjaśnione i tak się stało, a w ofercie serwerów VPS 'mini', z racji iż była to oferta Limitowana, nie było wzmianki o teście. Co więcej, chciałbym zauważyć iż przeprowadzał Pan test już innego serwera VPS 'start'. Nie wiem, po co robi Pan tutaj takie przedstawienie. Wykupił Pan usługę z 20% zasobem procesorów, jednak teraz pisze Pan tutaj iż minimalnie dla Pana wymagań moc procesora powinna wynosić 50% - 60%. Dlaczego Pan zakupił najniższe konto? Tego nie wiem. Również chciałbym zaznaczyć iż zupełnie za darmo zwiększyliśy Panu zużycie procesora do 40%.

Przemyślimy kwestie nielimitowanego zużycia CPU, jednak chyba zgodzi się Pan ze mną, że jakieś bariery powinny obowiązywać?

 

Serdecznie pozdrawiam, Marcin Kopstry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy takie jasne, gdyż nie wiem czy przeinstalował...

Tu się wtrącę za kolegę, ponieważ rozmawiałem z tym o nim dosłownie przed chwilą. System zastał dzisiaj CentOS więc siłą rzeczy musiał od razu przeinstalować na Debiana z panelu. Z tego co wiem, ingerencja osób trzecich jest mało prawdopodobna, lecz oczywiście możliwa. Dziwna sprawa jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widzę że na koncie do HyperVM dla tego VPS zalogowane są 3 osoby z różnych IP w tym momencie, w tym jedna od wczoraj (nie posiada wygaśniętej sesji ani się nie wylogowała). Więc ingerencja osób 3cich jest dla mnie jak najbardziej możliwa. Serwery same się nie reinstalują.

Pozdrawiam, Marcin Kopstry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałbym zauważyć iż przeprowadzał Pan test już innego serwera VPS 'start'. Nie wiem, po co robi Pan tutaj takie przedstawienie. Wykupił Pan usługę z 20% zasobem procesorów, jednak teraz pisze Pan tutaj iż minimalnie dla Pana wymagań moc procesora powinna wynosić 50% - 60%.

To prawda, wziąłem VPSa 'start' na 24-godzinny test ale nie sprawdzałem go pod kątem wydajności. Do głowy by mi nie przyszło, że przy zamawianiu 20% pakietu dla WHT procesory będą miały tak niską wydajność. Poza tym w pierwszym tickecie nie pisałem o zwrocie pieniędzy, tylko o przywróceniu limitu dla procesora, który ktoś z obsługi dzisiaj obniżył. Zwrotu pieniędzy zażądałem dopiero, kiedy Pan odmówił przywrócenia limitu twierdząc, że ma 2 procesory po 2 rdzenie w serwerze.

 

"Przedstawieniem" było użeranie się pół dnia o konfigurację VPSa zgodnie z zamówieniem.

 

Również chciałbym zaznaczyć iż zupełnie za darmo zwiększyliśy Panu zużycie procesora do 40%.

root@tech1:/root# date
Thu Oct  9 15:51:08 CEST 2008
root@tech1:/root# cat /proc/cpuinfo 
processor	   : 0
vendor_id	   : AuthenticAMD
cpu family	  : 15
model		   : 67
model name	  : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
stepping		: 3
cpu MHz		 : 600.376
cache size	  : 1024 KB
physical id	 : 0
siblings		: 2
core id		 : 0
cpu cores	   : 2
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 1
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt rdtscp lm 3dnowext 3dnow pni cx16 lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy
bogomips		: 2049.12
TLB size		: 1024 4K pages
clflush size	: 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 40 bits physical, 48 bits virtual
power management: ts fid vid ttp tm stc

processor	   : 1
vendor_id	   : AuthenticAMD
cpu family	  : 15
model		   : 67
model name	  : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
stepping		: 3
cpu MHz		 : 600.376
cache size	  : 1024 KB
physical id	 : 0
siblings		: 2
core id		 : 1
cpu cores	   : 2
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 1
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt rdtscp lm 3dnowext 3dnow pni cx16 lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy
bogomips		: 2049.12
TLB size		: 1024 4K pages
clflush size	: 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 40 bits physical, 48 bits virtual
power management: ts fid vid ttp tm stc

Jest 20%, czyli zgodnie z tym, za co zapłaciłem.

 

Jeszcze jedno: właśnie zauważyłem, że ktoś omyłkowo ustawił mi burst ram na 512 MB zamiast 368 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, widzę że na koncie do HyperVM dla tego VPS zalogowane są 3 osoby z różnych IP w tym momencie, w tym jedna od wczoraj (nie posiada wygaśniętej sesji ani się nie wylogowała). Więc ingerencja osób 3cich jest dla mnie jak najbardziej możliwa. Serwery same się nie reinstalują.

Pozdrawiam, Marcin Kopstry.

 

Dyskusja bezcelowa, przedstaw userowi logi na PW jak i kiedy była reinstalka i po kłopocie, forum to nie wasz BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że jakość oferowanych usług i podejście do klienta jest na bardzo wysokim poziomie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, widzę że na koncie do HyperVM dla tego VPS zalogowane są 3 osoby z różnych IP w tym momencie, w tym jedna od wczoraj (nie posiada wygaśniętej sesji ani się nie wylogowała). Więc ingerencja osób 3cich jest dla mnie jak najbardziej możliwa. Serwery same się nie reinstalują.

Pozdrawiam, Marcin Kopstry.

A właśnie. Logowanie do HyperVH odbywa się poprzez nieszyfrowane HTTP, panel po HTTPS nie działa, co radziłbym jak najszybciej poprawić, zanim się okaże, że i do mojego panelu ktoś trzeci się logował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja bezcelowa, przedstaw userowi logi na PW jak i kiedy była reinstalka i po kłopocie, forum to nie wasz BOK.

 

Zgadza się, takie informacje nie powinny być omawiane publicznie. Jednak to nie ja zacząłem.

Dla wszystkich kont 'MINI' wprowadziliśmy NIEOGRANICZONE zużycie CPU.

Konto zostało już tylko jedno.

 

@exa, logowanie https jest możliwe, port 8887.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne sam zmieniałem..na początku nie wiedziałem szczerze nawet jak..po napisaniu tutaj znalazłem to w panelu i przywróciłem Debiana, ale konfiguracje poszła się... a jak teraz zobaczyłem to ramu z powrotem mam 768^^, a sam się tak chyba nie zmienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nic się samo nie zmienia. Ta wartość została zminimalizowana przez update który był parę dni temu.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się mailowo bądź telefonicznie.

 

Serdecznie pozdrawiam, Marcin Kopstry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miala byc aktywacja w max 80 minut a tu juz prawie 3 godziny i nadal zadnego maila odpowiedzi na ticket nic . Panowie ogarnijcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×