Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
asc

Hetzner - przekroczyłem 1TB

Polecane posty

Mam kilka serwerów w Hetznerze od kilku lat. Do tej pory było wszystko pięknie (choć support jest cieńki, ale jakość usługi prawidłowa). Teraz gdy jeden z serwerów przekroczył 1TB ruchu/miesiąc wszystko zwolniło drastycznie. Na stronie napisane jest, że w przypadku przekroczenia 1TB łącze zmieniane jest z 100Mb/s na 10Mb/s. Niestety, teraz to nie jest nawet 1Mb/s! Z innych serwerów w Hetznerze moge bez problemów pobierać w pełnej przepustowości łącza. Z tego "przyciętego" serwera max 10-20kB/s...

 

Wszystko sprawdziłem, napewno to nie hardware. Wszystkie usługi zostały przeniesione na pozostałe serwery, które są teraz przeciążone, bo przycięty serwer to nowiutki DS8000. Serwer nie ma jeszcze pół roku, a jest teraz bezużyteczny. Wyobraźcie sobie, że serwer który nie ma uruchomionych żadnych usług i z całkowicie nieobciążonym łączem... laguje na ssh (sic!). Przy pisaniu zaliczam laga 1-2s, podczas gdy pozostałe serwery w Hetznerze chodzą jak strzała.

 

Support Hetznera? Kompletna olewka i brak wytłumaczenia sytuacji. Nie wiem czy chcą się mnie pozbyć czy co? Z lakonicznych, krótkich maili dowiedziałem się, że "your server is limited to 10Mbit" (nawet gdyby napisał 1Mbit to bym nie uwierzył). Stwierdzili, że mam opłacić traffic 0,09 EUR/GB, który wykorzystałem powyżej 1TB, żeby przywrócili mi 100Mb/s. Nie ma sprawy, wychodzi tego nie całe 15 EUR... Problem tylko, że odsyłają mnie z tym na network[at]hetzner.de, a panowie z network spią bo nie odpisują na moje maile, ani ponaglenia. Jestem strasznie zniesmaczony, sytuacja trwa już ponad 2 tygodnie. Zadzwoniłbym do nich, ale niestety mój niemiecki jest na poziomie tragicznym.

 

Zacząłem poważnie przeglądać ofertę innych DC, ale jeśli podobne problemy spotkają mnie np. w HE to szkoda mi czasu (na konfigurację i przenoszenie wszystkiego) i pieniędzy (płacić setup fee na darmo mi się nie uśmiecha).

 

Wobec czego pytania:

1. Czy ktoś miał podobne problemy z Hetznerem?

2. Czy ktoś z was przekracza 1TB w Hetznerze lub HE lub u kogokolwiek innego w de/fr/nl? Kogo możecie polecić? Proszę o jakiś dłuższy opis, "polecam tego czy tamtego" na nic mi się nie przyda. Wymagania - normalne ceny, porządne łącza do polski, bez kruczków i dziwnych chwytów.

 

P.S. Witam :-)

 

EDIT:

# mii-tool -r

restarting autonegotiation...

# mii-tool

eth0: negotiated 100baseTx-FD flow-control, link ok

 

:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetznerem to łącze po 1 TB to chyba 10 mb/s dzielone na kilka serwerów

gdzy miałem maszynke z sewerami Gier tam to po 1 TB spadło up 40 i down 30 ;/ Na E-maile nie dostawałem rownięż odpowiedzi nawet gdy pisałem ze chce płacić za transfer powyrzej 1 TB

W FR/Ovh nie ma Problemu tylko pliki powyrzej 100 mb Zwalniaj do 10mb/s taktko nie przycinaja łącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji hetznera, to ciekawi mnie jeden temat:

 

jezeli mam kilka maszyn tam postawionych i powiedzmy jedna z nich przekroczyla 1TB, czy mozna wykorzystac traffic z pozostalych maszyn ktore nie przekroczyly limitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak przy okazji hetznera, to ciekawi mnie jeden temat:

 

jezeli mam kilka maszyn tam postawionych i powiedzmy jedna z nich przekroczyla 1TB, czy mozna wykorzystac traffic z pozostalych maszyn ktore nie przekroczyly limitu?

Nie spotkałem się z taką opcją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×