Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Victor

Serwer dedykowany - oferty

Polecane posty

Witajcie, temat specjalnie na pisałem tutaj, by nie było, że zły dział, ani by nie było, że przerabiany 1000x - nie chcesz, nie odpowiadaj.

 

Potrzebuje serwer dedykowany za max. 100zł, preferowane parametry:

 

Procesor: 1,5 - 2,0 Ghz (32bit)

RAM: 512mb

Dysk: 10-20gb

Transfer (miesiecznie): 10-15gb

Internet: jak przystało na serwer dedykowany, żeby jakaś tam małą stronka śmigała

 

Oferty proszę pisać tutaj i na PW. Dziękuję serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć coś do, w kimsufi 100zł najtańsze, ale procek 1.2.

 

Zerknij jeszcze active-hosting.pl

 

A może jakiś VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Sebaka z efuturo, jeżeli na prawdę potrzebujesz tak małą ilość transferu to na pewno się dogadacie (może za lekką opłatą instalacyjną, ale za to serwer w PL) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak z efutro?

Procek może być nawet 1GHz ;).

Mile widziana także mała pomoc w skonfigurowaniu iptables pod linuxem. (bo rozumiem, że w grę wchodzą tylko otwarte systemy operacyjne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna z ofert z małym setupem i niską ceną mogę zaproponować AMD Sempron LE-1200 / 1GB ramu / 80GB HDD / 100GB transferu miesięcznie.

 

Lokalizacja Polska, Łódź.

 

Setup 59 zł

Abonament 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mocnym łączu mi nie zależy, potrzebuje czegoś co by wytrzymało 500-1000 UO. Chciałbym także ew. postawić na tym serwerze serwer gry.

 

Może być VPS.

 

#Edit:

CJC ma ciekawą ofertę VPS'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
500-1000 UO

1000 użytkowników online i chcesz transfer na poziomie 10-15 GB/miesiąć? Przecież przy takim ruchu transfer wparuje w ciągu 1-3 dni. Napisz też jakie skrypty chcesz tam postawić.

 

ew. postawić na tym serwerze serwer gry.

Jakiej gry, bo to istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jak jest z tym maksymalnym RAM'em? Na jakiej zasadzie to działa? Gdy inni na danym serwerze korzystają mniej to się rozkłada pomiędzy serwery?

 

#Edit:

No może nie aż tysiąc, ale pewnie z 400.

Serwer gry nie jest istotny, w zależności od wykorzystania dedyka/transferu będę wiedział czy opłaca się tam go dodawać, i ew. ile slotów.

 

#Edit2:

Skrypt, jaki chce postawić to MyBBoard i kilka autorskich. Na pewno nie Przema (haha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli ktoś inny nie potrzebuje tak dużo ramu jak wykupił to ty możesz sobie na chwile zająć te 2Gb ;) (zazwyczaj na serwerze można wykorzystać więcej niż ten gwarantowany ram :P ).

 

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jak jest z licencją na Windows'y? Jest jakaś możliwość kupna taniej? Oczywiście wiąże to się z wykroczeniem ponad próg 100zł.

Niestety w Linuxach nie jestem aż tak oblukany, potrafię zainstalować serwer www, biblioteki, lecz nie wiem jak połączyć się z pulpitem zdalnym, skonfigurować funkcje mail(), podpiąć domeny, zrobić ftp, skonfigurować firewalla... Wiem, że za kasę można wszystko. Wchodzi taka konfiguracja w Waszą ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Victor, niestety nie ma takiej możliwości (bynajmniej w chwili obecnej ;) ). Po co CI pulpit zdalny? Przecież to straszne marnowanie zasobów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nie potrzebny, ale ogólnie mam obawy czy sprostam sam bezpiecznej konfiguracji VPS'a. Myślę, że nikt nie chce, by przez "nie umiejętność" coś złego stało się z serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby nie potrzebny, ale ogólnie mam obawy czy sprostam sam bezpiecznej konfiguracji VPS'a. Myślę, że nikt nie chce, by przez "nie umiejętność" coś złego stało się z serwisem.

PW poszło. Mogę pomóc przy konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę to przemyśleć, dostałem także oferty na PW.

W kolejnym tygodniu lub za dwa tygodnie napiszę w temacie.

 

Dziękuję za odpowiedzi, głownie webh.pl, exa i innym za poświęcony mi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×