Skocz do zawartości
balu

Dobór hostingu - 3 tyś odwiedzin dziennie

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

To mój pierwszy post.

 

Prowadzę serwis photoshop.pl. Trzymałem go na różnych serwerach ale od pewnego czasu jest on na nazwa.pl. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że ostatnimi czasy serwis stał się popularny. Tu jest mój problem, gdyż w tym miesiącu nazwa.pl już 3 raz zablokowała mi stronę z powodu przeciążenia ruchu.

 

"W ciągu ubiegłego tygodnia transfer wyniósł średnio 20GB dziennie przy limicie dziennym 10GB. Proszę o usunięcie lub optymalizację wadliwego skryptu/zapytań, przetestowanie go w lokalnym środowisku oraz przekazanie informacji o wykonanych pracach zmniejszających obciążenie zasobów serwera." - jeden z maili jakie otrzymałem od netart.

 

Zacząłem się zastanawiać czy to wina Drupala (na tym darmowym cms oparłem serwis) czy po prostu czas na lepszy serwer. W netart miałem serwer active a więc dzielony.

 

Co proponujecie? To wina zastosowanego cms czy faktycznie czas na zmianę hostingu?

Średnie odwiedziny to ok. 3 tyś. dziennie. (21 września było nawet 4 tyś.)

Statystyki: http://www.balu.nazwa.pl/statsy.png.

 

Zastanawiałem się nad dreamhost / ovh.

 

Uprzejmię prosze o dobre rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS coś z półki managed (jeżeli nie masz pojęcia o administracji) lub jakieś mocne kimsufi z ovh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ovh masz niską liczbę połączeń do bazy - może być problem. Dreamhost raz działa jak "marzenie", raz muli niemiłosiernie. Zobacz raczej coś ze sprawdzonych: kei.pl, iq.pl albo jakiś vps + administrator.

Albo mi się cyferki mieszają, albo masz 20-30GB na miesiąc więc jak dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się nad dreamhost / ovh.

Dreamhost to byłoby samobójstwo dla takiego serwisu.

 

Ovh? Pamiętaj aby do ceny RPS/Dedyka doliczyć koszty admina, od 100zł/m za średniego, od 300zł/m za lepszego.

 

Mogę Ci polecić http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane_14.html. To na pewno da radę utrzymać Twoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo mi się cyferki mieszają, albo masz 20-30GB na miesiąc więc jak dziennie?

 

Dziennie ma transfer 20GB do/z bazy a limit jest 10GB. Tak przynajmniej rozumiem prośbę o optymalizację zapytań.

 

http://nazwa.pl/netart-o-firmie-parametry-...ieczenstwa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam http://neteasy.pl/medium z transferem do 60GB.

Ludzie, czytajcie wcześniejsze posty do cholery. ;)

"W ciągu ubiegłego tygodnia transfer wyniósł średnio 20GB dziennie przy limicie dziennym 10GB. Proszę o usunięcie lub optymalizację wadliwego skryptu/zapytań, przetestowanie go w lokalnym środowisku oraz przekazanie informacji o wykonanych pracach zmniejszających obciążenie zasobów serwera." - jeden z maili jakie otrzymałem od netart.

Skoro dziennie strona zużywa 20 GB, to miesięcznie 600, a w neteasy dozwolony transfer jest 10x mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staty podają 26GB we wrześniu a 35GB w sierpniu :)

Czyli mam rozumieć, że jednego dnia przekroczyłeś 20 GB (a to wynika z maila, który otrzymałeś), by przez następne trzydzieści dni zużyć tylko 6 GB? ;) Jakiś boom chyba Ci się trafił tego dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W całej sprawie chodzi nie o transfer http, a o transfer, który strona wygenerowała od/do serwera baz danych, który w netarcie jest rozdzielony od serwera www i limit takiego transferu to jak wynika z parametrów bezp. 10 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że serwer SQL jak na tej samej maszynie co serwer httpd, ale jeśli autor topicu robi 20 GB dziennie w kierunku do MySQLa to raczej VPS + memcached wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi mi o ten ruch z/do bazy danych. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, bo powiem szczerze nie wiedziałem o istnieniu takiej rzeczy. Teraz jednak widzę, że to jest istotne. Jak mam więc patrzeć na ten parametr (ruchu z/do bazy danych) jak wiele usługodawców hostingu nie podaję tego na głównych stronach albo ja źle patrzyłem.

 

Zapomniałem dodać ważną rzecz, ze generalnie nie chciałbym konta gdzie musiałbym płacić administratorowi. Serwis póki co nic nie zarabia (to moje hobby). Chciałbym jednak powoli zacząć czerpać z tego zyski a do tego potrzebne mi solidne konto.

 

Jeśli chodzi o cenę hostingu, to nie będę dziadował ale nie chcę też wydawać niewiadomo ile. Mówiąc inaczej nie chcę kupować czegoś drogiego co wykorzystam tylko w paru procentach ani nie chcę kupować czegoś taniego co pomimo wielu zalet zawsze ma jakąś wadę i ta wada zazwyczaj jest duża.

 

Jeżeli chodzi o wybór hostingu to zastanawiałem się i nad b.tanimi jak bluehost.pl, dreamhost.pl i trochę droższymi jak ovh rps 2. Problem polega na tym, że nie do końca się na tym znam a czas to pieniądz i na początku następnego tygodnia serwis ma ponownie działać. Parametry kont mnie przerażają bo większości rzeczy nie rozumiem a z racji uciekającego czasu i zawodowych obowiązków nie mogę za bardzo na spokojnie tego wszystkiego ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, chodzi mi o ten ruch z/do bazy danych. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, bo powiem szczerze nie wiedziałem o istnieniu takiej rzeczy. Teraz jednak widzę, że to jest istotne. Jak mam więc patrzeć na ten parametr (ruchu z/do bazy danych) jak wiele usługodawców hostingu nie podaję tego na głównych stronach albo ja źle patrzyłem.

 

Nazwa to niby podaje na stronie limit transferu do bazy danych, ale i tak nigdzie w panelu nie ma informacji ile tego transferu generujesz i dowiadujesz się dopiero jak Cię zablokują. Jeśli jednak dziennie Twój serwis wyciąga z bazy 20 GB danych a tylko ok. 1 GB idzie do klienta (według statystyk WWW) to pomyśl nad optymalizacją zapytań do bazy - na pewno masz duże pole do popisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OVH? RPS? ludzie, uczcie się na błędach innych, co?

heh

 

jeśli nie masz kasy, to zgadaj się z kimś na sponsoring jakiś, że bannery itd.. fajna domena, niezły serwis.. kurczę, łbem tylko ruszyć i jest kasa na utrzymanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×