Skocz do zawartości
Artur Pajkert

Dedyki do zadań specjalnych

Polecane posty

Witam serdecznie po długiej przerwie!

 

Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy z Was pamiętają mnie z SISCO IT GROUP POLSKA Sp. z o.o. Obecnie jestem menedżerem usług dedykowanych OGICOM. Do OGICOM przeszło też więcej ludzi - w sumie prawie cały team od lat budujący markę SISCO w serwerach dedykowanych. W ten sposób OGICOM ma doświadczony personel, ale także potężne zaplecze kapitałowe dla zapewnienie usług jeszcze wyższej jakości.

 

Pokrótce: oferta bazuje na sprawdzonym modelu biznesowym oferowania najwyższej jakości rozwiązań dedykowanych. Do zmian należą między innymi: nowa serwerownia (choć także we Wrocławiu), zapewniające dwa niezależne tory zasilania do każdej szafy, redundantną, bezprzerwową klimatyzację oraz - uwaga - bezpośredni wtyk do TPSA! To ogromna różnica, bo przecież 60-70% polskich Internautów korzysta właśnie z tej sieci, za pośrednictwem Neostrady. Rzecz jasna, nie jest to jedyny operator, poza światłowodem do TPSA mamy też TKT, więc awaria operatora nie odcina dostępu do usług. Dzięki TPSA większość Polski osiąga pingi <30ms.

 

Jak zapewne pamiętacie, jestem wielkim zwolennikiem sprzętu HP, więc pewnie nikogo nie zdziwi, że usługi są oferowane na markowych serwerach tego producenta. O zaletach tego rozwiązania nie trzeba przekonywać nikogo. Bardzo dobra wydajność, ale przede wszystkim - fantastyczna niezawodność, związana z redundancją kluczowych komponentów i stałym utrzymywaniem zapasu części zamiennych. Oczywiście dedyki są wpięte w system monitoringu. Sprawdzamy nie tylko działanie usług, ale także parametry obciążeniowe oraz stan sprzętu - np. mierzymy temperaturę każdego serwera w kilku punktach (powietrze zasysane, CPU, RAM, "wydech", czyli strefa zasilaczy".

 

Nowa polityka zakłada, że nie oferujemy dedyków "z dolnej półki", w miejsce to proponujemy VPS'y. Uznaliśmy, że VPS'y na dobrym serwerze (8-16 GB RAM, 2xXeon Quad Core 2.83 GHz, 4xSAS 15k w najszybszym RAID 10 - robi wrażenie, prawda?) to coś znacznie lepszego niż tani dedyk, ponieważ użytkownik może cieszyć się porównywalną lub wyższą wydajnością, ale poziomem niezawodności charakterystycznym dla klasy korporacyjnej, a nie low-endowej.

 

Uczestnicy Forum mogą, jak zwykle, liczyć u mnie na atrakcyjne rabaty, specjalne oferty - a przede wszystkim, na fachowe porady zupełnie gratis ;) Serdecznie zapraszam na PW wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o hostingu, o serwerach dedykowanych, albo poradzić w sprawie konfiguracji sprzętowej. W tym ostatnim wypadku zapraszam też do brania udziału w publicznej dyskusji, być może nasza wymiana zdań będzie pouczająca także dla innych. Zapraszam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa polityka zakłada, że nie oferujemy dedyków "z dolnej półki", w miejsce to proponujemy VPS'y. Uznaliśmy, że VPS'y na dobrym serwerze (8-16 GB RAM, 2xXeon Quad Core 2.83 GHz, 4xSAS 15k w najszybszym RAID 10 - robi wrażenie, prawda?) to coś znacznie lepszego niż tani dedyk, ponieważ użytkownik może cieszyć się porównywalną lub wyższą wydajnością, ale poziomem niezawodności charakterystycznym dla klasy korporacyjnej, a nie low-endowej.

Gdzie jest ta oferta na stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomaszu,

 

Dawno nie rozmawialiśmy ;) Oferta jeszcze nie jest na stronie. Oczywiście wkrótce to nadrobimy, choć model biznesowy i jednocześnie jedna z głównych przewag OGICOM to krajowa sieć doradców - rola strony jest mniejsza niż w innych firmach. Póki co, z przyjemnością prześlę Panu PDF'a z ofertą. Na razie puściłem powyższy post, aby przywitać się z forum po kilku miesiącach nieobecności (zmiana pracy, pobyt w szpitalu) - oferta na stronie jest "w drodze". Z przyjemnością każdemu, kto poda adres mailowy, prześlę PDF'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

No proszę, jakie zmiany w branży.

 

Miło mi będzie zapoznać się z ofertą, proszę o wiadomość na admin@webhostingtalk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziękuję za tak liczny odzew, na priva dostałem sporo próśb o materiały.

Bardzo dziękuję za ciepłe powitanie i już wkrótce planuję opublikować ciekawe informacje - nie tyle ofertę OGICOM, ale przede wszystkim żywą WIEDZĘ - rodzaj poradnika dotyczącego wyboru usług dedykowanych, a w przyszłości także innych tematów. Serdecznie zapraszam do śledzenia moich wątków w przyszłym tygodniu i życzę wszystkim użytkownikom WHT miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej Panie Artur : )

ja również chętnie zapoznam się z ofertą : )

 

proszę w wolnej chwili poszukać nielicznych, bo nielicznych, ale jednak okazjonalnych marudzeń użytkowników po przejęciu Was przez OGICOM : ) może trza by zajrzeć w pewne obszary? wiem o upgradzie na mega2, więc możliwe, że to marudzenie właśnie rozwiązaliście.. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy to i ja. Może to będą te serwery pod profesjonalny hosting. pomoc@firehost.pl poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o ofertę na biuro@cjc.pl

Pozdrawiam Paweł Czechowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Co Wam się stało? Mało spamu dostajecie na skrzynki pocztowe? :)

 

Wysyłajcie dane na PW :)

 

ciii :) bo się wyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim zainteresowanym,

 

Dziś rano rozesłałem oferty. Będę bardzo wdzięczy za informację, co się komu podoba, a co nie, co można poprawić, czy dokumenty są czytelne i czy dają Wam, jako osobom które już o hostingu coś wiedzą, wystarczającą informację. Gdyby były dodatkowe pytania - chętnie odpowiem. Zapraszam też do bezpośredniego kontaktu mailowego a.pajkert@ogicom.pl - wiadomo, że poprzez Forum trudno przesyła się załączniki.

 

Życzę przyjemnej lektury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i ja chetnie zapoznam sie z oferta serwerow dedykowanych, ten bezposredni styk do tepsy sprawia ze cos czuje ze nie potrzebnie negocjuje z innymi firmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×