Skocz do zawartości
tosiek

Hosting WWW w Polsce

Polecane posty

Dla mnie to jest chwyt bo się dałem na początku nabrać :)

 

Aktualnie testuje hekko :D ( na razie pozytywne wrażenia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost tylko zgodnie z PL prawem każdy sprzedający powinien podawać cenę końcową która powinna zawierać w sobie podatek ,a nie ceny netto gdzie każdy musi sam dodawać i nie zawsze zauważa tego 'netto"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brutto jest podana przed zakończeniem zamawiania.

 

Jakkolwiek będziesz to tłumaczył, podejrzewam, że nie tylko dla mnie to "chłyt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakkolwiek będziesz to tłumaczył, podejrzewam, że nie tylko dla mnie to "chłyt".

 

Ja nikogo nie zmuszam do płacenia czegokolwiek. Większość klientów to firmy więc dla nich to normalne. Inne firmy też podają netto - np. home.pl

 

eot z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie ceny zostało zdefiniowane w art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 lipca 2001r. o cenach (Dz. U. Nr 97 poz. 1050 z późn. zm.), w świetle którego ceną jest wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę. W cenie powinien być uwzględniony także podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru podlega obciążeniu tymi podatkami. Z treścią powołanego wyżej art. 2 ust. 1 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży (...) koresponduje przepis art. 12 ust. 2 ustawy o cenach, który zobowiązuje przedsiębiorców do uwidaczniania w miejscach sprzedaży detalicznej i świadczenia usług cen jednostkowych towarów i usług w sposób zapewniający prostą i nie budzącą wątpliwości informację o ich wysokości.

Powyższe obowiązki zostały dookreślone w § 5 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2002r. w sprawie szczegółowych zasad uwidaczniania cen towarów i usług oraz sposobu oznaczania cena towarów przeznaczonych do sprzedaży (Dz. U. Nr 99 poz. 894), które zobowiązują sprzedawcę do uwidaczniania w zestawieniach – cennikach – cen towarów przeznaczonych do sprzedaży, lecz umieszczonych w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla kupujących oraz ich wywieszania, wykładania lub udostępniania ich w inny sposób w miejscu sprzedaży, tak aby były one czytelne dla kupujących. Ponadto § 7 ust. 1 i 2 tego rozporządzenia nakłada na sprzedawcę obowiązek – reklamującego swój towar w czasopismach, gazetach, prospektach katalogach i afiszach – uwidaczniania cen jednostkowych towaru lub usługi, terminu obowiązywania podanej ceny oraz w przypadku promocji umieszczania - obok ceny dotychczasowej - ceny promocyjnej lub obniżonej, uwzględniającej rabat.

Z analizy powyższych przepisów wynika, że cena podawana lub uwidaczniana przez sprzedawcę – bez względu czy jest to cena umieszczona w miejscu sprzedaży, czy też w reklamie - powinna być ceną brutto, tj. zawierającą podatek od towarów i usług. Nie wywiązywanie się z tego obowiązku, a tym bardziej stosowanie w obrocie konsumentami wyłącznie cen netto, tj. udzielanie informacji mogących wprowadzić konsumentów w błąd, stanowi naruszenie obowiązujących przepisów, w tym art. 23a ust. 2 ustawy o ochronie (...). Przepis ten za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów uznaje m.in. naruszanie przez przedsiębiorców obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji, nieuczciwą lub wprowadzającą w błąd reklamę. Obowiązek rzetelnego informowania konsumentów obejmuje wszystkie etapy sprzedaży, począwszy od przekazu reklamowego skierowanego do potencjalnych nabywców, aż do momentu zawarcia przez indywidualnego konsumenta umowy, której przedmiotem jest nabycie towaru lub usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Prohost zrobiłem sobie zamówienie:

168.png

 

Ostateczna cena brutto będzie obliczona i pokazana po naciśnięciu Zamów.

 

I nadal nie widzę ceny brutto po kliknięciu Zamów:

221.png

 

Sorki za OT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nikogo nie zmuszam do płacenia czegokolwiek. Większość klientów to firmy więc dla nich to normalne. Inne firmy też podają netto - choćby home.pl

 

eot z mojej strony.

 

To, że coś robi inna firma, nie znaczy, że to jest dobre i należy to zachowanie powielać. Umieszczanie cen netto na stronie ma tylko jeden cel: zmylić klienta. EOT z mej strony również. Przepraszam ew. sprzątacza tematu :)

Edytowano przez nigel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może takie drobne żuczki, które kupują w marketach a koszt usług nie przekracza kilku zł tego nie akceptują. Ale w biznesie, przy kwotach liczonych w tysiącach złotych, żaden poważny przedsiębiorca nie poda Ci ceny z VAT. To jest całkowicie normalne, że jak gadają dwie firmy o kwocie 100 000 zł, to płaci się de facto 122 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tosiek

Kliknięcie zamów nadal nie jest finalizacją zamówienia. Dopiero po zobaczeniu proformy i wyboru sposobu płatności jest zamówienie - widzę, że może być mylący przycisk zamów - zamienimy go na podlicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dl mnie nadal lipa bo nadal bez podania danych osobowych ( co może sugerować już zakończenie zamówienia) nie znam ceny brutto i nadal myślę że płacę tyle ile jest napisane na stronie głównej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem wybrałem hekko :)

Jeszcze okres testowy się nie skończył ale jak na razie jest Ok ( jestem na drugiej maszynie, mniej obciążonej )

 

Duuży plus za szybką obsługę :)

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×