Skocz do zawartości
tosiek

Hosting WWW w Polsce

Polecane posty

Witam. Szukam jakiegoś hostingu z maszynami w Polsce. Nie mam jakiś sprecyzowanych wymagań bo i tak wszystkie firmy dają zbyt dużo miejsca na dysku a zbyt mało transferu tak jakby każdy miał robić jakiś dział download ale z niego za dużo nie korzystać ;)

 

 

Nie mam byt ro\budowanych for ( 1 w fazie inkubacji , drugie trochę rozwinięte) na skryptach phpbb by Przemo ( firmy hostingujące jak coś nie działa zawsze zwalają wszystko na ten skrypt, a nie słusznie albo za duże obciążenie albo źle napisany kod lub jeszcze inne rzeczy...)

 

Interesują mnie jedynie oferty w Polsce bo jeżeli ma mulic to lepiej niech muli z Polski niż np. z Niemczech lub Francji

 

Zastanawiam sie nad

http://www.netstrefa.pl/

oraz

http://hitme.net.pl/

 

Hitme ma lepsze ceny :) Ale traceroute wskazuje na Amsterdam i Frankfurt ????

Nasze maszyny hostujące serwery VPS znajdują się w Polsce (Gdańsk),

traceroute Hitme:

6.png

Nie znam sie ale to mi na Gdańsk nie wygląda ;/

A tu inna strona też z hitme:

8.png

 

 

A tu traceroute z netstrefy dla porównania ( to mi ładnie wygląda )

7.png

 

 

Oferty interesują mnie w netsrefie: net.Home 3GB ( bo w mniejszym nie ma baz danych i jest tylko z 1 domena)

W hitme: Pakiet: Start 3

 

Jeśli znacie jakieś jeszcze ciekawe oferty z Polskimi lokalizacjami chętnie je obejrzę i oceńcie te dwie oferty :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na skryptach phpbb by Przemo ( firmy hostingujące jak coś nie działa zawsze zwalają wszystko na ten skrypt, a nie słusznie albo za duże obciążenie albo źle napisany kod lub jeszcze inne rzeczy...)

 

A to dobre ! Ale mamy niekompetentny rynek hostingowy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam byt ro\budowanych for ( 1 w fazie inkubacji , drugie trochę rozwinięte) na skryptach phpbb by Przemo ( firmy hostingujące jak coś nie działa zawsze zwalają wszystko na ten skrypt, a nie słusznie albo za duże obciążenie albo źle napisany kod lub jeszcze inne rzeczy...)

A klienci zwalają na firmę jaka to firma zła, be i w ogóle kiedy to prawda z tym skryptem..

 

Hitme ma lepsze ceny ;) Ale traceroute wskazuje na Amsterdam i Frankfurt ????

 

traceroute Hitme:

 

Nie znam sie ale to mi na Gdańsk nie wygląda ;/

 

Przecież sam napisałeś, że ..

Nasze maszyny hostujące serwery VPS znajdują się w Polsce (Gdańsk),

Serwery VPS a nie shared.

 

Napisz więcej o potrzebach (cena, transfer, pojemność..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie che mi się tutaj wklejać emaili od hitme ale wczoraj o późnych godzinach dostałem odpowiedź że maszyna z kontami WWW jest w Gdańsku, ale dzisiaj dostałem sprostowanie ( przed chwilą ) tej pomyłki

Jeżeli chodzi o hosting www to maszyna zlokalizowana jest we Francji, w Paryżu

 

Dlatego napisałem że mi to nie wygląda na Gdańsk, a że na stronie pisze o VPS to też widziałem ale sugerowałem się emailami :)

 

 

Cena: bliżej nie określona - zakładając 150zl rok ( aczkolwiek można sugerować po ofertach jakie wybrałem że jest niższa)

Transfer - sam nie wiem

Pojemność - 1GB - może i 2GB ale to i tak o wiele za dużo

 

Wystarczy poczytać na przemo.org opinie o usługach hostingowych żeby się dowiedzieć które firmy nie lubią tego skryptu a dla których nie ma różnicy... prawda pozostanie dla znawców PHP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy poczytać na przemo.org opinie o usługach hostingowych żeby się dowiedzieć które firmy nie lubią tego skryptu a dla których nie ma różnicy... prawda pozostanie dla znawców PHP ;)

Nie tylko dla znawców, kurcze te skrypty są tak przeładowane pierdołami, różnymi bajerami które generują mnóstwo zapytań do baz, żę czasami szkoda gadać.. A oczywiście większości i tak nikt nie używa :)

 

Żeby nie robić offtopa..

 

Zapoznaj się zatem z ofertą Hekko.pl - pakiet MediumPack za 119,60 zł brutto za rok spełni Twoje wymagania w zupełności. 4GB pojemności oraz 20GB transferu.

Serwery w Polsce -> Gdańsk, traceroute wskaże Ci poprawną trasę. Więcej O Firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

tosiek forum przemasiarzy to ostatnie miejsce, z którego czerpałbym informacje na temat obciążeń tego skryptu... nawet wchodzić tam nie muszę, by powiedzieć, że pewnie jest grubo moderowane i cenzurowane.. do tego dzieciarnia pewnie poleca swoje hostinki z allegro... no i te sprawy g.. mają wspólnego ze "znawcami PHP" - to też świadczy o tym, że chyba nie wiesz o czym piszesz (tak, jak pewnie 4/5 społeczności tamtego forum)...

 

tak żeby nie był totalny offtopic.. to może spróbuj dhosting? w sam raz najmniejszy pakiet... jakby co, to pamiętaj, że możesz sobie 14dniówki pozakładać i testować - uprzedzisz adminów danego hostingu i po tygodniu spytasz, czy to się nadaje na ich serwer.. ale pewnie luz : ) tylko nie oceniajmy hostingów przez pryzmat forum przemasiarzy : ) pliiiz... to forum tutaj, to nie webhelp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mają bezwiednie połączane wszystko ;) Fakt ma dużo bajerów ale 5 min w PA skryptu i połowa jest wyłączona i nie wykonuje kodu a przy tym zapytań :)

 

Poza tym ofertę hekko już analizowałem drogą mailową :) I jedynie co się dowidziałem że memory limit dla php to 32MB ale już post max size i upload max file size nie wiem ile wynosi :)

Nie wiem czemu żadna firma ( może kilka rodzynków ) nie daje do sprawdzenia konfiguracji php pliku phpinfo :)

 

@Sponsi - każdy ma swoje zdanie, aktualnie tam jest mało aktualnych opinii ale nikt nie polecał żadnego innego lecz po prostu wylewał łzy na hosting na którym miał ot tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam byt ro\budowanych for ( 1 w fazie inkubacji , drugie trochę rozwinięte) na skryptach phpbb by Przemo ( firmy hostingujące jak coś nie działa zawsze zwalają wszystko na ten skrypt, a nie słusznie albo za duże obciążenie albo źle napisany kod lub jeszcze inne rzeczy...)

http://www.blueman.pl/download/h3g23h/pdf/...ternetowych.pdf

polecam, bardzo rzetelne opracowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym ofertę hekko już analizowałem drogą mailową ;) I jedynie co się dowidziałem że memory limit dla php to 32MB

A to za mało ?

 

ale już post max size i upload max file size nie wiem ile wynosi :)

Też 32MB lub tyle zasugerujesz aby Tobie zmienić.

Nie wiem czemu żadna firma ( może kilka rodzynków ) nie daje do sprawdzenia konfiguracji php pliku phpinfo :)

Bo możesz to samodzielnie sprawdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie ... dopiero po "wykupieniu" 14 lub ileś dniowego okresu testowego co wymaga sporo zachodu jeśli chciałbym przetestować więcej firm .. a takto z góry bym wiedział kto odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samodzielnie ... dopiero po "wykupieniu" 14 lub ileś dniowego okresu testowego co wymaga sporo zachodu jeśli chciałbym przetestować więcej firm .. a takto z góry bym wiedział kto odpada :)

Zatem otrzymujesz informacje których potrzebujesz na @. Phpinfo może być zmienne zależnie od konfiguracji php.ini na na domenie więc co Ci po tym ;)

 

Więcej na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Sponsi - każdy ma swoje zdanie, aktualnie tam jest mało aktualnych opinii ale nikt nie polecał żadnego innego lecz po prostu wylewał łzy na hosting na którym miał ot tyle ;)

 

to norma, łatwiej napisać że hosting be, niż zmienić skrypt na normalny.

zobacz fora innych skryptów i zastanów się dlaczego tam nie ma takiego płaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wchodzę sobie na forum przema a tam błąd bazy - przekroczono ilość połączeń ;)

 

Ale tak na serio to przemo które nie ma full bajerów i nie jest jakimś dużym forum nie powinno robić problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno ja i tak będę korzystał phpbb by przemo.. Nie mam zamiaru przesiadać się na inny darmowy a na VB mnie nie stać i nie ma np. porządnej Polskiej wersji.

 

A tu cytat o IPB:

(od wprowadzenia wersji 2.1.x pojawiało się całe mnóstwo skarg, że serwery nie wytrzymują obciążenia generowanego przez skrypt przy większej ilości użytkowników online, podczas gdy konkurencyjne vBulletin radzi sobie z tym bez problemu)

Źródło: http://www.invisionboard.pl/IPBoard-22x-t5207.html

 

 

 

PS. Żaden z hositngów jakie miałem do tej pory nie narzekał na ten skrypt, dlatego szukam odpowiedniego hostingu.

 

@Prohost - webd nie wytrzymuje od wczoraj wieczorem resetuje mi się połączenie na przemo.org :)

 

A tak ogółem rosną potrzeby użytkowników, wiec skrypty sie rozrastają :) I powinny się rozrastać maszyny hostingów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Prohost - webd nie wytrzymuje od wczoraj wieczorem resetuje mi się połączenie na przemo.org :)

 

A tak ogółem rosną potrzeby użytkowników, wiec skrypty sie rozrastają :) I powinny się rozrastać maszyny hostingów ;)

 

Nikt nikomu nie broni kupować takich zasobów jakie potrzebuje :) Zawsze można sobie kupić vpsa lub dedyka jeśli potrzeba. Potrzebujesz przewozić 5 osób kupujesz fiata, potrzebujesz przewozić 40 osób kupujesz autobus - różnica tylko w cenie. Tak więc trzeba tylko mieć pieniądze na te rozrośnięte skrypty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS - dla mojego forum byłoby jakbym chciał wozić 5 osób w 40-miejscowym autokarze :) I miałbym nie potrzebnie tracić tyle za paliwo niżbym ich woził w fiacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakie masz forum. Tak tylko napisałem o tym rośnięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS - dla mojego forum byłoby jakbym chciał wozić 5 osób w 40-miejscowym autokarze :) I miałbym nie potrzebnie tracić tyle za paliwo niżbym ich woził w fiacie ;)

 

weź pod uwagę że 5 osób to mogą być dzieci po 15kg. a mogą to być zapaśnicy sumo po 150kg.

tak samo serwer, inaczej go obciąży 5GB. transferu na smf a inaczej na przemysławie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak przeglądam inne jeszcze oferty :) Już myślałem żeby wziąć prohost a tam ceny netto :)

netstrefa nie odpowiada od dłuższego czasu a dużo hostingów nie ma maszyn w Polsce to teraz :

hekko vs. prohost :D

(chyba prohost też ma w Polsce ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tak przeglądam inne jeszcze oferty :) Już myślałem żeby wziąć prohost a tam ceny netto :)

 

[OT] Ech, to naprawdę kiepski chwyt :D Ciekawe kiedy wreszcie sprzedawcy się tego oduczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena (netto):

miesięcznie: 20 PLN

rocznie: 150 PLN

 

Wyraźnie pisze. "Chłyt" marketingowy to nie jest jak to mówią w pewnym kabarecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×