Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tyg

Wiele kont mail na jednym webmailu [serwer home]

Polecane posty

Problem jest taki ze mam 7 sklepów i do każdego sklepu mam osobne 3 aliasy czyli razem 21 kont i chce żeby te 21 kont były w jednym miejscu dostępne przez webmail. Na home nie ma imap więc nie wiem jak to rozwiązać... ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przenieś sie na dhosting.pl

 

;)

To wyjście najprostsze ale zarazem najbardziej pracochłonne... zabawy z przekonfigurowywaniem oprogramowania sklepów itp aż nadto. Może jakiś pomysł na pozostanie na tym niewdzięcznym home?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość. Zrezygnuj z poczty home.pl (o ile nie można rzeczywiście tego skonfigurować tak jak byś chciał) i zainstaluj sobie wersje standardową (darmowa) google apps dla domeny ( http://www.google.com/a/ , http://www.google.com/a/help/intl/pl/admin...itions_spe.html ). Pozwoli Ci skonfigurować aliasy dla domeny i aliasy skrzynek e-mail. Czyli 21 kont będzie mogło być podpiętych nawet pod jedną skrzynkę.

Integracja jest prosta, wystarczy wyedytować rekordy DNS (home chyba pozwala grzebać we wpisach DNS, a jak nie to można wykonać delegacje na freedns.sgh.waw.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dhosting dla poczty odradzam - bardzo niedobrze wyczulony antyspam.. trzeba codziennie logować się i sprawdzać folder "spam".. niestety, dopóki nie będzie możliwości samodzielnego skalowania punktowego, nie powiem nigdy, że dhosting nadaje się na pocztę.. może dla WWW bomba (tak, spoko i fajnie, bazy śmigają jak szalone).. ale poczte - niet!

 

odradzam też ścierwo google'a - profesjonalna firma nie powinna korzystać z czegoś takiego.. coś pier... i potem do kogo trwoga? poza tym to jest hostowane w USA, czyli jednak będzie wolniej, dłużej, itd..

 

polecam mój sposób:

MXy pocztowe na jeden serwer (polecam bardzo KEI.pl, które ma świetną obsługę poczty, mnogość konfiguracji)

a strona tam, gdzie aktualnie stoi

można machnąć DNSy na KEI i tam już u nich w panelu zmienić MXy sobie dowolnie i A NAME'a... bombowy sposób na solidną pocztę i WWW gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×