Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dreamcatch

VPS lub dedyk do 100pln

Polecane posty

Witam,

poszukuję serwera dedykowanego lub VPSa pod jedną stronę. Z tym, że profil strony jest taki, że obciążenie i ruch jest dość duży przez 2 dni w tygodniu - reszta dni jest dość spokojna. Na obecnej maszynie VPS 256 MB RAM (max. 700 MB)* w xxl-web.com nie wyrabia mysql i pada w momentach największego obciążenia. Nie da się też wtedy zalogować na serwer po ssh. Czy jest szansa na zakup lepszej maszyny za taką cenę?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

poszukuję serwera dedykowanego lub VPSa pod jedną stronę. Z tym, że profil strony jest taki, że obciążenie i ruch jest dość duży przez 2 dni w tygodniu - reszta dni jest dość spokojna. Na obecnej maszynie VPS 256 MB RAM (max. 700 MB)* w xxl-web.com nie wyrabia mysql i pada w momentach największego obciążenia. Nie da się też wtedy zalogować na serwer po ssh. Czy jest szansa na zakup lepszej maszyny za taką cenę?

 

Pozdrawiam.

 

No tak tanio to tylko chyba kimsufi ;)

A tak na poważnie ile transferu potrzebujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

poszukuję serwera dedykowanego lub VPSa pod jedną stronę. Z tym, że profil strony jest taki, że obciążenie i ruch jest dość duży przez 2 dni w tygodniu - reszta dni jest dość spokojna. Na obecnej maszynie VPS 256 MB RAM (max. 700 MB)* w xxl-web.com nie wyrabia mysql i pada w momentach największego obciążenia. Nie da się też wtedy zalogować na serwer po ssh. Czy jest szansa na zakup lepszej maszyny za taką cenę?

 

Pozdrawiam.

 

jak może być w USA to http://vpsrepublic.com/vps.html przy planie za 10$ dostałem 1 rdeń Xeona na własność, a że Ty masz budżet 40$ to możesz złożyć coś indywidualnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba bardziej w Polsce, bo to Polska strona :P

 

ok, ale internet jest globalny ;)

więc jak strona jest taka, że ping 200ms nie jest problemem to w USA czy Niemczech jest najnormalniej w świecie taniej :P) niestety dedyki i vps'y w PL są dość drogie, a transfer szczególnie

 

zresztą xxl-web to też w Niemczech, tylko pośrednik polski

http://www.hosteurope.de jeszcze zobacz ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ale internet jest globalny ;)

więc jak strona jest taka, że ping 200ms nie jest problemem to w USA czy Niemczech jest najnormalniej w świecie taniej :P ) niestety dedyki i vps'y w PL są dość drogie, a transfer szczególnie

 

zresztą xxl-web to też w Niemczech, tylko pośrednik polski

http://www.hosteurope.de jeszcze zobacz ofertę

 

Nie bardzo znam niemiecki :P

 

Sprecyzuj transfer jaki potrzebujesz.

 

Trudno jest mi określić teraz - ale myślę że min 250G/miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie o coś w PL za takie pieniądze.

No chyba że Sebastian coś wymyśli :P

Zastanów się jak pisałem nad OVH jak nie masz warezu etc. to będzie stało i stało i jeszcze kolegom rozdasz trochę miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, za 100 zł miesięcznie może być tylko VPS z takim transferem. Na serwer dedykowany raczej nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję w takim razie bazy danych na serwerach zewnętrznych, oczywiście bez dodatkowych kosztów. Jest to praktyka przez nas często stosowana, pozwala zaoszczędzić dużo RAM-u, czego w przypadku VPS-ów nigdy nie za wiele. W obsłudze niczego się nie odczuje (Plesk będzie skonfigurowany standardowo dla bazy zewnętrznej).

W razie zainteresowania proszęo kontakt na bargiel@xxl-web.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam za 84,99 zł miesięcznie mogę zaproponować vpsa z cheapvps.

 

Pamięć gwarantowana: 768 mb

Pamięc burstable 1536 mb

Powierzchnia: 40 GB

transfer miesięczny: 800 GB

 

Niestety nie Polska. Do wyboru serwerownia US or UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba powinieneś sobie odpuścić serwer w Polsce, jak umiesz jako tako po angielsku to możesz vps zamówić gdziekolwiek (Polska,Niemcy,Francja,USA,UK)

 

no i tu masz dedyka do 100 zł ;)http://www.kimsufi.pl/ Francja, dużo się na nich psioczy, ale za tą cenę wiele wymagać nie możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba powinieneś sobie odpuścić serwer w Polsce, jak umiesz jako tako po angielsku to możesz vps zamówić gdziekolwiek (Polska,Niemcy,Francja,USA,UK)

 

no i tu masz dedyka do 100 zł ;)http://www.kimsufi.pl/ Francja, dużo się na nich psioczy, ale za tą cenę wiele wymagać nie możesz

 

A czy mógłbyś proszę sprecyzować co znaczy 'psioczy'? Czy serwery często padają? Jakieś poważne problemy? Z obsługą? Płatnościami? :P

 

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh, mam na wynajęcie znaczną większość zasobów na moim VPS w HE gdzie nie ma takich niespodzianek ;) RAM 512, Dysk 30 GB, 1500 GB transferu miesięcznego. Kłopotem może być ew. PLESK który nie jest zbytnio mile widziany no ale nie jest jakoś taki tragiczny. Ja wykorzystuje może z 5% przydzielonych mi zasobów. Serwer jest czysty, nie ma blokad IP, nie ma warezu czy erotyki. Mogę ci wydzierżawić dość tanio, jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszam na PW :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może dedyk za 80 zł brutto?

 

Serwer dedykowany

 

CPU 2.400 MHz FSB 400 MHz Level2 Cache: 128 KB

512 MB RAM

60 GB HDD

transfer 1000 GB miesięcznie

Panel Plesk

 

Serwer dedykowany to zawsze lepsze rozwiązanie niż VPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy mógłbyś proszę sprecyzować co znaczy 'psioczy'? Czy serwery często padają? Jakieś poważne problemy? Z obsługą? Płatnościami? :P

 

Pozdrowienia

 

Supportu nie ma :P, a raczej jest fikcją ;), ale za 100zł to normalne, warez i P2P tępione z marszu ale tak poza tym to nie jest tak źle, niezłe łącza, płatności ok (możliwa miesięczna bez setupu!), serwery teraz są dawane od ręki niemal, SLA pogorszyli i backupu nie ma :/

 

a tak na marginesie, można wiedzieć co to za strona? link jakiś?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

na nowym serwerze przekonfigurowałem trochę mysql, zamiast apache zainstalowałem lighttpd, php jako fastcgi, dodałem xcache i hmmm... przy takim samym ruchu poprzedni vps już by padł dawno. A dedyk load average: 0,16, 0,19, 0,12 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wcześnie się cieszyłem...

 

przy load average: 58,23, 21,97, 8,27 serwer przestał odpowiadać...

 

licznik na stronie pokazywał 800userow online... server status w lighthttp 54req/s.... i padło... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie spodziewaj się cudów. Nie wiem jakie maszyny "matki" stosuje XXL-WEB dla vpsów, ale stary Celeron 2.4 GHZ w duecie ze starym dyskiem ATA to raczej krok wstecz w stosunku do VPSa, który zapewne stał co najmniej na Dual Opteronie czy Xeonie.. Inna sprawa, że jeśli wszystko przez pół dnia działa dobrze, a potem serwer nagle dostaje kosmicznego loadu to coś może być nie tak ze skryptem albo konfiguracją maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej nie spodziewaj się cudów. Nie wiem jakie maszyny "matki" stosuje XXL-WEB dla vpsów, ale stary Celeron 2.4 GHZ w duecie ze starym dyskiem ATA to raczej krok wstecz w stosunku do VPSa, który zapewne stał co najmniej na Dual Opteronie czy Xeonie.. Inna sprawa, że jeśli wszystko przez pół dnia działa dobrze, a potem serwer nagle dostaje kosmicznego loadu to coś może być nie tak ze skryptem albo konfiguracją maszyny.

 

max_connection do mysql... przestawiłem na 250

i obecnie "W tej chwili stronę przegląda 4 użytkowników i 935 gości."

average (5s sliding average) Requests42 req/s Traffic82.84 kbyte/s

dajemy rade ;)

 

Requests45 req/s Traffic211.83 kbyte/sW tej chwili stronę przegląda 9 użytkowników i 1046 gośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×