Skocz do zawartości
szper

duzy hosting - ale bezobslugowy - gdzie taki rosnie?

Polecane posty

oj ja niemadry...

 

przyzwyczajony do innych for zapomnialem ze tutaj nie edytuje sie postow na ktore sa odpowiedzi ;>

 

wiec tutaj dodam info o dust.pl

 

jeszcze raz:

dust.pl - pm od jednego z administratorow... wlasnie z nim rozmawialem... oferta indywidualna zostanie niebawem nadeslana na pm... niestety juz na poczatek za wersje z ulokowaniem maszyny w polsce jest bardziej kosztowana niz w pierwszym poscie... ale zobaczymy... poczekamy co nam pan z dust.pl napisze via pm... i na

ile wyceni swoje przemile uslugi :>

 

oferta indywidualna zgodnie z umowa przyszla na pm... jej dlugosc i zawarte wyjasnienia daja do myslenia jak mocno pan kaczy chce sprzedac usluge... i faktycznie jest bardzo atrakcyjna... traktuje to jako plus... dobry kontakt telefoniczny... precyzyjne wyjasnienia... i obawy o zaplecze zwiazane z niesieniem ewentualnej pomocy technicznej zniknely... oferta dotyczy maszyny prawie na wylacznosc... jest to indywidualna oferta na wirtualny hosting... oferta pod wymagane parametry... bardzo ciekawa i konkurencyjna cena... wszystko pieknie... czas by kolega sie z nia zapoznal...

 

pan "wlasciciel dust" zaproponowal tez cos o czym nie przypominam sobie by wspomnial ktokolwiek inny... mianowicie brak "transferu miesiecznego/rocznego"... po prostu cena dotyczy okreslonego pasma z tpnet i okreslonego pasma do pozostalych operatorow... to jest bardzo ciekawe i atrakcyjne... nie trzeba sie wtedy w ogole przejmowac transferem... i tym ze w jakims szczegolnym okresie go zabraknie... po prostu... "dziala dzisiaj wolno - to zadzwonimy dokupic wiekszy kabalek na miesiac" =D <przynajmniej tak to zrozumialem... i skrzetnie zanotowalem> bardzo ciekawe i atrakcyjne :>

 

DODATEK-NIESPODZIANKA:

 

oferta ktora dla tego kolegi jest potrzebna... bedzie miala tez wplyw na wybor nowego dostawcy... dla dwoch innych kolegow... posiadajacych serwisy o podobnej tematyce... maja ich 6... sa jednak "nieco" mniejsze... ale kto wie... sadze ze za 6-12 miesiecy przynajmniej jedno z ich for zaliczy 10000 useroszkodnikow...

 

moze kiedys bedzie rabat dla wielokupujacych... zoabczymy =D

 

jeszcze raz dziekowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyzwyczajony do innych for zapomnialem ze tutaj nie edytuje sie postow na ktore sa odpowiedzi ;>
Niezupełnie. Posty można edytować przez 15 minut, niezależnie od tego czy pojawi się na nie odpowiedź czy nie.

 

pan "wlasciciel dust" zaproponowal tez cos o czym nie przypominam sobie by wspomnial ktokolwiek inny... mianowicie brak "transferu miesiecznego/rocznego"... po prostu cena dotyczy okreslonego pasma z tpnet i okreslonego pasma do pozostalych operatorow... to jest bardzo ciekawe i atrakcyjne... nie trzeba sie wtedy w ogole przejmowac transferem... i tym ze w jakims szczegolnym okresie go zabraknie... po prostu... "dziala dzisiaj wolno - to zadzwonimy dokupic wiekszy kabalek na miesiac" =D <przynajmniej tak to zrozumialem... i skrzetnie zanotowalem> bardzo ciekawe i atrakcyjne :>
Jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu sposobów rozliczania (hard-limit, 95%) i szczerze mówiąc nie widzę w takiej ofercie niczego atrakcyjnego.

 

Rozumiem, z jakich względów kaczy zaproponował opcję z podziałem pasma na PLIX + WIX + AMSIX + ATM + PIONIER i na resztę świata ale według mnie jest to proszenie się o niezadowolonego klienta :P Nie wiem o jakiej sumie konkretnie rozmawialiście, ale zakładając standardowe 10mbps na IX'y i peering i 1mbps na resztę świata to nie bardzo wyobrażam sobie funkcjonowanie tego forum w szczycie, przy 300-400 użytkownikach, kiedy co najmniej 100 osób będzie próbowało wyssać co się da z tego 1mbps.

 

Jeżeli wydaje Ci się, że nie trzeba się wtedy przejmować transferem to jesteś w wielkim błędzie. Niestety mając ograniczoną przepustowość przejmujesz się cały czas, a nie tylko wtedy, kiedy kończy się limit ;)

 

No i żeby przypadkiem ktoś źle nie zrozumiał tego co napisałem, to moje uwagi dotyczą generalnie takiego sposobu rozliczania się (w tej konkretnej sytuacji), a nie firmy dust.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu sposobów rozliczania (hard-limit, 95%) i szczerze mówiąc nie widzę w takiej ofercie niczego atrakcyjnego.

Wolałbym nie rozmawiać o konkretnych sumach na forum publicznym, mimo iż zdaję sobie sprawy iż bez tej wiedzy ciężko jest tu oceniać atrakcyjność zaproponowanej przez nas oferty. Tym bardziej iż jest to jednorazowa taka oferta z naszej strony i nie zamierzamy jej w przyszłości na takich właśnie warunkach powielać.

 

Rozumiem, z jakich względów kaczy zaproponował opcję z podziałem pasma na PLIX + WIX + AMSIX + ATM + PIONIER i na resztę świata ale według mnie jest to proszenie się o niezadowolonego klienta :P Nie wiem o jakiej sumie konkretnie rozmawialiście, ale zakładając standardowe 10mbps na IX'y i peering i 1mbps na resztę świata to nie bardzo wyobrażam sobie funkcjonowanie tego forum w szczycie, przy 300-400 użytkownikach, kiedy co najmniej 100 osób będzie próbowało wyssać co się da z tego 1mbps.

Nie mamy w tym przypadku możliwości wprowadzenia innego modelu niż zakontraktowanie konkretnej przepustowości dla klienta. Cena zwiększenia "nitki" do TPNET z 1 do 2mbit/s (tę mogę podać, mowa o dopłacie rzędu 90zł netto miesięcznie) jest tu jednak dość atrakcyjna, tym bardziej iż można to u nas zrealizować w trybie "od ręki", jednym telefonem (w godzinach pracy BOK oczywiście, a nie o 2-giej w nocy).

 

Jeżeli wydaje Ci się, że nie trzeba się wtedy przejmować transferem to jesteś w wielkim błędzie. Niestety mając ograniczoną przepustowość przejmujesz się cały czas, a nie tylko wtedy, kiedy kończy się limit ;)

Przypominam iż (sam to także powyżej napisałeś) chodzi tu o ograniczenie związane z ruchem do sieci tpnet (na poziomie 1mbit/s w ofercie którą przedstawiliśmy na PW, lub 2mbit/s jeśli klient dopłacałby wspomniane 90zł netto). Wbrew pozorom tpnet to jeszcze nie wszystko... wszelkiego rodzaju kablówki korzystają przecież z łącz operatorów zrzeszonych w takich węzłach jak PL-IX, czy AC-X, a tu klient już "na start" otrzymuje pasmo 10mbit/s z możliwością zwiększenia tej przepustowości do 25 czy nawet 100mbit/s (choć to w tym konkretnym przypadku zbędne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czym idzie zagranica?

Teleglobe, Deutsche Telecom, Tiscali, oraz AMS-IX (Amsterdam Internet eXchange). Zapraszam do sekcji "infrastruktura" w dziale "o firmie" na naszych stronach www.

 

Przykładowy traceroute (z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi looking-glass) z sieci:

 

Deutsche Telecom

traceroute to dust.pl (80.72.37.98), 15 hops max, 40 byte packets

1 F-EA20.F.DE.net.DTAG.DE (194.25.0.217) 0.394 ms 0.319 ms 0.319 ms

2 217.239.37.201 21.906 ms 22.062 ms 21.923 ms

3 80.72.38.250 22.570 ms 22.631 ms 24.396 ms

4 Megagremlin.etop.pl (80.72.36.42) 23.451 ms 23.398 ms 23.376 ms

5 dust.pl (80.72.37.98) 23.314 ms 23.383 ms 23.714 ms

 

Tiscali International Network

traceroute to dust.pl (80.72.37.98), 12 hops max, 40 byte packets

1 so-1-0-0.waw10.ip.tiscali.net (213.200.81.142) 24.587 ms 24.286 ms 24.189 ms

2 zig-zag-gw.ip.tiscali.net (213.200.69.254) 32.690 ms 24.763 ms 24.363 ms

3 Megagremlin.etop.pl (80.72.36.42) 25.834 ms 24.716 ms 24.634 ms

4 dust.pl (80.72.37.98) 25.043 ms 26.646 ms 25.209 ms

 

a także traceroute z naszego serwera do leaseweb.com (zrzeszonego w węźle PL-IX):

traceroute to leaseweb.com (83.149.80.111), 30 hops max, 40 byte packets

1 80.72.37.97 (80.72.37.97) 0.822 ms 0.766 ms 0.679 ms

2 Teragremlin.etop.pl (80.72.36.44) 1.063 ms 1.412 ms 1.985 ms

3 Leaseweb.plix.pl (195.182.218.61) 33.394 ms 33.080 ms 33.328 ms

4 amx.nkf.leaseweb.net (85.17.100.210) 33.297 ms 33.001 ms 33.755 ms

5 te2-1.sbp-r1.leaseweb.net (62.212.95.142) 33.968 ms 33.808 ms 34.648 ms

6 www.leaseweb.com (83.149.80.111) 34.627 ms 33.665 ms 33.364 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałbym nie rozmawiać o konkretnych sumach na forum publicznym, mimo iż zdaję sobie sprawy iż bez tej wiedzy ciężko jest tu oceniać atrakcyjność zaproponowanej przez nas oferty. Tym bardziej iż jest to jednorazowa taka oferta z naszej strony i nie zamierzamy jej w przyszłości na takich właśnie warunkach powielać.
Wiedziałem, że ktoś mnie źle zrozumie :P Chodziło mi o atrakcyjność takich modeli rozliczania (hard-limit, 95%), a nie o Twoją ofertę, bo jak słusznie zauważyłeś bez konkretnych sum ciężko tutaj coś oceniać ;)

 

Nie mamy w tym przypadku możliwości wprowadzenia innego modelu niż zakontraktowanie konkretnej przepustowości dla klienta.
Ależ masz... Przecież swoim 'normalnym' klientom oferujesz 'transfer miesięczny' :P

 

Wbrew pozorom tpnet to jeszcze nie wszystko... wszelkiego rodzaju kablówki korzystają przecież z łącz operatorów zrzeszonych w takich węzłach jak PL-IX, czy AC-X
Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie mam w tej chwili dostępu do tego typu statystyk, ale i tak podejrzewam, że ruch do niezrzeszonych operatorów będzie przekraczał te 25-30%, co za tym idzie 1mbps przy 300-400 użytkownikach on-line to jednak trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... ale i tak podejrzewam, że ruch do niezrzeszonych operatorów będzie przekraczał te 25-30%, co za tym idzie 1mbps przy 300-400 użytkownikach on-line to jednak trochę mało.

"Trochę" to za mało powiedziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ;>

 

odswierzam temat by zgodnie z obietnica napisac kogo kolega wybral do hostowania swojego serwisu... jak cos zaczynam to lubie tez konczyc ;>

 

krotki opis oferentow zamiescilem na poprzedniej stronie tematu... od tamtego czasu kolega przestudiowal wszystkie oferty ktore wygladaly pozytywnie... i wlasnie wplacil kaucje i oplate za pierwszy miesiac... firmie dust.pl =P

 

jak sama nazwa tematu wskazuje hosting mial byc najbardziej "bezobslugowy"... czyli najlepiej taki przy ktorym admin forum... pozostanie adminem forum... a nie adminem serwera... <bo sie po prostu nie zna> potrzebny byl hosting o parametrach serwera dedykowanego... ale obslugiwany przez dostawce od strony technicznej... dodatkowo takiego na ktorym mozna polegac w kwestiach awaryjnych... w sensie takim by kolega mogl zadzwonic i powiedziec "zepsulo sie" a obsluga to naprawila zamiast mowic "100zl godzina pracy administratora" lub "pana serwer to pan niech se naprawi my jestesmy od przypinania kabelkow... a reinstalacja systemu kosztuje 100zl" ;>

 

pan kaczy z dust.pl zaproponowal wynajecie okreslonych zasobow... na specjalnie oddelegowanej do tego celu maszynie... i jest ona obslugiwana tak jak pozostale konta z jego standardowej oferty... tyle ze jest to konto baaardzo duze i nie miesci sie w standardowym cenniku...

 

juz pisalem o tym i musze cos wyjasnic... oferta pana z dust.pl obejmowac miala 1mbps do tpsa... i dosc szerokie pasmo do pozostalych operatorow... <choc oczywiscie z mozliwoscia domawiania na telefon dodatkowych megabitow do tpsa na wypadek wiekszego ruchu na stronie itp> ...wszyscy na forum stwierdzili ze to za malo... mi tez tak sie wydawalo... ze przy ilosci szkodnikow na forum i stronie ktora podalem... 1mbps nie starczy... szczegolnie ze 2/3 szkodnikow jezdzi na neostradach...

 

ale to byl blad... bo starcza... starcza dlatego ze dalem zle do zrozumeinia co oznacza tych "xxx userow"... zapomnialem dopisac ze jest to ilosc widoczna w stopce forum smf... a tam podane jest nie ile jest aktualnie operacji i polaczen... tylko ile bylo w ciagu ostatnich 15 minut... wiec "na sekunde" tych klikaczy moze trafi sie max ze 5...

 

teraz wlasnie trwa pierwszy miesiac tej uslugi... i jak na razie lacze daje rade... wlasciwie nie widac roznicy w predkosci dzialania strony wzgledem poprzedniego dostawcy <home.pl> za to zniknely bledy 503 ktorych home.pl oferowal niemilosiernie duzo i czesto =P

 

nowy serwer cierpi jeszcze na choroby wieku mlodzienczego... takie jak to ze przeniesione dane z autorskiego cms kolegi... potracily polskie znaki w artykulach... ale kolega twierdzi ze to kwestia naumienia sie tego co i jak robic w nowym srodowisku... i wszystko na dniach bedzie cacy =D

 

kolega wyraza sie pochlebnie na temat uslugi... usluga dziala... generuje znacznie mniej problemow niz przy poprzednim dostawcy... dodatkowo kontakt z obsluga dust jest wzorcowy... wszyscy sa zadowoleni...jedyny drobny minusik to ze kolega jeszcze nie do konca sie polapal w funkcjach panelu administracyjnego i w skali 1-10 ocenil ga na ta chwile na "6"... ale sadze ze to po prostu szok po przeniesieniu z panelu home.pl na nowy i tyle... pewnie ma wszystko w innych miejscach i musi sie nauczyc gdzie klikac...

 

mam tez uwage od siebie...

 

bardzo waznym aspektem byl kontakt z obsluga... nawet odrazu negatywnie ocenilem firmy do ktorych nie mozna bylo sie dodzwonic... lub takie w ktorych ktos po drugiej stronie mowi "wnuka nie ma a to numer prywatny" <lol>

 

tymczasem rozmawiajac z panem kaczym... rozmowa z 5 minut... przeciagnela sie na 20 =P wszystkiego dowiedzialem sie w ciagu pierwszych 5... ale pan kaczy mimo pozno-wieczornej pory... zechcial wyjawic mi wszystkie szczegoly na temat serwerowni... maszyny... tego co na niej bedzie... jak to bedzie instalowane... i nawet dowiedzialem sie dlaczego oferuje sie rozne pasma do poszczegolnych operatorow... pan kaczy ladnie i przyjemnie potrafil wszystko wyjasnic i byl chetny do "nauczania"... wy jako ludzie zyjacym takimi sprawami na codzien wiecie to... ale taki ja czy koelga... juz nie... <stad wlasnie potrzeba byla "bezobslugowego" hostingu - zeby sie ktos inny tym martwil i ustawial.. najpierw wiedzac co i jak...>

 

kolega bedzie juz sobie oceniac w ciagu kolejnych tygodni jak dziala obsluga... w praktyce... ale wiedza merytoryczna i forma jej przekazywania... sprawily na mnie ogromne wrazenie =P

 

nie chce zeby to wygladalo jak lizodupstwo... po prostu majac doswiadczenie z infoliniami... duzo rozmawiajac z ludzmi w wielu krajach... niewielu trafia sie takich "z powolaniem" akurat na sluchawce...

 

pierwszy miesiac... na razie testowy... trwa... zobaczymy co bedzie dalej... kolega dla ktorego selekcjonowalem oferty by sobie z tych juz obdzwonionych cos wybral... odezwie sie w tym temacie by wyrazic wrazenia ze swojej strony... w koncy to on tam adminuje ta strona i ma najwiecej do opowiedzenia ;>

 

adres strony ktorej hosting byl potrzebny podalem wszystkim oferentom podczas rozmow...

 

na forum publicznym adres serwisu poda kolega samemu gdy najpierw ladnie sie zastanowi co napisac ;>

 

jeszcze raz dziekuje za pomoc... i oferty <zachowane - na wypadek gdyby jednak dostawca mial ulec zmianie> ...jestem mile zaskoczony ze na polskojezycznym forum tak milo mozna uzyskac nawet nie namiary... ale bezposrednie oferty...

 

dziekowac! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

to właśnie ja jestem tutaj tytułowym "kolegom" szpera, to dla mnie załatwiał ten serwer (chodź na początku o tym nawet nie wiedziałem :P).

Co można powiedzieć o dust.pl? Bardzo solidna firma, naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony profesjonalizmem i chęci współpracy (porównując do kilku poprzednich firm przez które musieliśmy się przebić przez te 2 lata istnienia portalu).

Wszystko chodzi płynnie i bez zastrzeżeń, admin pracował nawet w niedziele wieczorem jak go poprosiłem o drobne zmiany w bazie.

 

Jak na razie ja i moi użytkownicy jesteśmy zadowoleni, mam nadzieje że tak pozostanie :P

 

P.S adres portalu to: silkroadonline.com.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×