Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość

o cholera BOSS - Twój Wordpress zaczyna mnie niepokoić : )

daj znać na GG co planujesz : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HP DL380 G5

To ten?

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...16-3638207.html

 

Rozwiń uzasadnienie :)

 

o cholera BOSS - Twój Wordpress zaczyna mnie niepokoić : )

daj znać na GG co planujesz : )

Pohakowałem firehost.pl i już wiem jak założyć dobrego krzaka :) A na serio to akurat pod pewien projekt uczelniany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie może być dzierżawa, tylko dedyk + kolokacja (którą już mamy i brakuje nam tylko sprzętu).
Dedyk to z definicji dzierżawa... Pewnie chodzi Ci o serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS: p ma (jak zwykle ;P) rację - http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_dedykowany. Ty chcesz mieć po prostu serwer.

 

Co do Twojego pytania, to trochę za mało napisałeś o tym czego potrzebujesz. To trochę jak z pytaniem: "mam 100 tysięcy, jaki samochód kupić". Określ na początek czy potrzebujesz kabrioletu czy może ciężarówki : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że oczekuję czegoś na wzór HP DL380 G5 (z dodatkowym zasilaczem). Na razie chcę tam dać 1 procesor + 2 dyski SAS z minimum 4GB RAMu i z czasem to sukcesywnie rozbudowywać.

 

edit:// Do tego (jeśli da się zmieścić w cenie) gwarancja 3 lata z rozsądnym czasem naprawy oraz licencja Adv dla iLO2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja się przyłącze, co byście polecili za 3000-6000 zl rowniez z mozliwościa rozudowy ale na początek wystarcy cos z dwoma rdzeniami z 2gb ram i 2 dyski-nie musza byc dużej pojemności. ale zeby możn było rozbudowac do 2 procków z 4-6 dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HP DL380 G5

Niczego innego się po Tobie nie spodziewałem... ;)

 

Powiedzmy, że oczekuję czegoś na wzór HP DL380 G5 (z dodatkowym zasilaczem). Na razie chcę tam dać 1 procesor + 2 dyski SAS z minimum 4GB RAMu i z czasem to sukcesywnie rozbudowywać.

Poszukaj sobie czegoś w ofercie DELL'a. Moja dobra rada to taka, iż lepiej jakbyś wziął tańszy sprzęt (nawet używany, z allegro) ale z dwoma prockami na pokładzie, niż nowiutki lecz z jednym (jeśli będzie w tej kwestii ograniczał Cię budżet).

 

edit:// Do tego (jeśli da się zmieścić w cenie) gwarancja 3 lata z rozsądnym czasem naprawy oraz licencja Adv dla iLO2.

Pomijając fakt, że takie rzeczy to tylko w Erze... (w tej cenie jaką proponujesz) to "rozsądny czas naprawy" sprowadzać się może (jak będziesz miał pecha) to rozsądnego czasu przyjazdu na miejsce i wymianie Twojego sprzętu dopiero po tygodniu (bo i takie rzeczy się zdarzały). Musisz dokładnie zwracać tu uwagę na tzw. czas reakcji i czas usunięcia usterki.

 

Nie wiem co ten BOSS dokładnie planuje (nie jestem wtajemniczony) ale jeśli tylko nie porywa się z czołgiem na komara, to taki stary DELL PE1750 w obudowie 1U, z rozsądną ilością pamięci RAM i dwoma starymi XEON'ami na pokładzie (np. 2x 3.2GHz) mógłby mu zapewne spokojnie wystarczyć, a w portfelu zostałoby mu sporo kasy. Jedyny minus, to że są tam jeszcze dyski SCSI, a nie SAS (ale to i tak zdecydowanie lepsze od SATA).

 

a może coś z intela lub tyan'a?

To już lepiej sobie strzelić w stopę/głowę/dowolnie wybrane miejsce. Już się kiedyś nawet przewinął na tym forum wątek związany z rozwiązaniem chłodzenia w tego typu platformach marki Intel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde kazdy tu wymieni innego producenta. Ja polecam interesowac sie HP, ale takze IBM. W gruncie rzeczy to kwestia subiektywnej oceny tego co dostajesz, za ile, jaka gwarancja. A takze doswiadczenia w pracy z okreslonym sprzetem (bo u kazdego producenta uzywane sa nieco inne rozwiazania technologiczne). Jak mowie, to kwestia oceny subiektywnej. Obiektywnie sprzet IBM, HP czy Della jakos szczegolnie od siebie sie IMHO nie rozni. Raczej omijac mniej uznanych producentow.

 

Pomijając fakt, że takie rzeczy to tylko w Erze... (w tej cenie jaką proponujesz) to "rozsądny czas naprawy" sprowadzać się może (jak będziesz miał pecha) to rozsądnego czasu przyjazdu na miejsce i wymianie Twojego sprzętu dopiero po tygodniu (bo i takie rzeczy się zdarzały). Musisz dokładnie zwracać tu uwagę na tzw. czas reakcji i czas usunięcia usterki.

 

Nie przesadzajmy, za 12 tys. pln mozna miec juz rozsadny serwer RACK z gwarancja naprawy 6/8h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po teście platformy Actina muszę powiedzieć ze jest to rozsądne rozwiązanie za rozsądną cenę i z bardzo dobrym zabezpieczeniem gwarancyjnym na 3 lata. Nie jest to Dell ale platforma dość porównywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po przemyśleniu czy nie lepiej miec dwie słabsze maszyny niz jedną mocniejszą maszyne?

Wg mnie NIE.

 

Co do moich rozważań dostałem również dwie propozycje na:

DELL™ PowerEdge™ 2950 III

IBM System x3650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po przemyśleniu czy nie lepiej miec dwie słabsze maszyny niz jedną mocniejszą maszyne?

 

Zależy jak słabsze? Dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak doliczycie wieksze koszta: administracji, oblsugi, serwisu, kolokacji

to sie okaze, ze kupno dwoch maszyn slabszych jest o wiele drozsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×