Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kefflar

cPanel

Polecane posty

Witajcie,

 

może ktoś z Was podpowie mi jak do istniejącej domeny/subdomeny dodać alias (CNAME) w cPanel'u?

No i proszę podpowiedzcie czy da się coś takiego automatycznie zrobić? Czyli jak to wywołać na przykład za pomocą PHP?

 

Proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ktoś z Was podpowie mi jak do istniejącej domeny/subdomeny dodać alias (CNAME) w cPanel'u?

 

Tego to się ogólnie dostępnymi metodami dla użytkownika nie da zrobić.

Jeśli masz dostęp do WHM i edycji domyślnych plików stref, to możesz sobie to pokrętnie przy pomocy tego zrobić.

Jeśli nie - to musisz napisać do administratora serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego to się ogólnie dostępnymi metodami dla użytkownika nie da zrobić.

Jeśli masz dostęp do WHM i edycji domyślnych plików stref, to możesz sobie to pokrętnie przy pomocy tego zrobić.

Jeśli nie - to musisz napisać do administratora serwera.

 

Dostęp do WHM posiadam i myślałem że jest może jakiś skrypt w katalogu /scripts, który da mi możliwość edycji strefy domeny. Bo z tego co zauważyłem cPanel nie posiada możliwości (z poziomu WHM nie wspominając już poziomu cPanela) możliwości dodawania aliasów - a tylko możliwość edycji domeny. Plesk pod tym względem wypada lepiej. Założenie jest takie ze jest jedna strona, która będzie miała mnóstwo subdomen(oraz aliasów do nich) i klient ma sobie taką subdomenę automagicznie zakładać z poziomu przeglądarki.

A czy za pomocą API2 od cPanela - da się coś takiego zrobić? Wybaczcie tak podstawowe pytania ale od kilku dni mam do czynienia z cPanelem i nie bardzo jeszcze się w nim poruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założenie jest takie ze jest jedna strona, która będzie miała mnóstwo subdomen(oraz aliasów do nich) i klient ma sobie taką subdomenę automagicznie zakładać z poziomu przeglądarki.

 

Tego tak się nie robi, delegujesz wilcarda *.domena.pl i obsługę subdomen i całą resztę robisz sobie z poziomu skryptów php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w edycję domyślnych plików stref dla domeny, zmieniasz je dopisując tam swojego cname, zapisujesz, dodajesz domenę i na końcu przywracasz domyślny plik.

 

Ale nie zapominaj, że to tylko dodajesz go w dnsach jako CNAME (o to pytałeś), musisz jeszcze zatroszczyć się o konfigurację Apache, a tą może zrobić tylko admin.

 

 

Do zrobienia systemu aliasów polecam tak jak poprzednik, poprosić admina o ustawienie wildcarda i później via php w zależności od HTTP_HOST wczytywać alias.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodzisz w edycję domyślnych plików stref dla domeny, zmieniasz je dopisując tam swojego cname, zapisujesz, dodajesz domenę i na końcu przywracasz domyślny plik.

 

Ale nie zapominaj, że to tylko dodajesz go w dnsach jako CNAME (o to pytałeś), musisz jeszcze zatroszczyć się o konfigurację Apache, a tą może zrobić tylko admin.

 

 

Do zrobienia systemu aliasów polecam tak jak poprzednik, poprosić admina o ustawienie wildcarda i później via php w zależności od HTTP_HOST wczytywać alias.

 

Ok czyli rozumiem, że:

 

1. dodaję wildcard do DNS dla danej domeny np:

*.domena.pl.	  IN  A	1.2.3.4

2. konfiguruję apache np:

NameVirtualHost 1.2.3.4
 DocumentRoot /vhost/subdomena
	 ServerName www.demena.pl
	 ServerAlias *.domena.pl
 </VirtualHost></pre>

kolejne subdomeny/aliasy umieszczam w podakatalogach katalogu /vhost/subdomena/ i resztę robię za pomocą PHP.

 

Dobrze rozumuję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kombinujesz :D W Cpanelu tworzysz domenę *.domena.pl i cały konfig (apache, strefy) robi się sam.

 

Dzięki - o to chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kombinujesz :D W Cpanelu tworzysz domenę *.domena.pl i cały konfig (apache, strefy) robi się sam.

 

Dobrze wiedzieć, że da się już takie coś dodać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×