Skocz do zawartości
heops

Jakie lacza na 100 serwerow gier?

Polecane posty

Witam....

 

Mam sprzet.... i wszystko co potrzebne...

teraz jestem na etapie zakupu lacza...

 

Mozecie mi doradzic jakie lacze potrzebuje do moich serwerow? Moze jakas konkretna oferta firmy?

 

pozdrawiam

heops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam....

 

Mam sprzet.... i wszystko co potrzebne...

teraz jestem na etapie zakupu lacza...

 

Mozecie mi doradzic jakie lacze potrzebuje do moich serwerow? Moze jakas konkretna oferta firmy?

 

pozdrawiam

heops

 

Czy mozesz mi napisac do jakich lacz masz dostep i jaka to maszyna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jak ktoś chce wejść w takie cos to chyba powinien zrobić badanie rynku, a nie napisać posta na forum ?

Dodam, że większość takich usług ustalana jest indywidualne i nie ma gotowych cenników - mówię o konkretnych usługodawcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego badanie rynku? Badanie rynku nie odpowie mi jakie lacze potrzebuje aby 100 serwerow gier chodzilo w miare sprawnie. to jest typowa sprawa techniczna a nie marketingowa.

 

 

 

Moj sprzet....

 

 

2 x Quad Core Xeon E5420

 

12GB FB RAM

 

4 x 147GB

 

 

Mam takie 3 sztuki

 

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to będziesz potrzebował sporo coś z przedziału 50-100mbit (wartość szacowana :P nie pytajcie a jak a dlaczego)

 

gdzie masz zamiar ulokować te serwery ?

 

myślę ,że maszyny pod serwery to nie problem - gorzej z cenami łącz w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zaczynam zastanawiac sie nad kolokacja..... chociaz powiem ze pomieszczenie posiadam w firmie mojego szefa....

Ale jeszcze zobacze....

 

dzieki za info...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy do tego pomieszczenia dasz rade pociągnąć 50mbit :P .. no i łącze od jednego operatora to trochę mało bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ma do tego badanie rynku? Badanie rynku nie odpowie mi jakie lacze potrzebuje aby 100 serwerow gier chodzilo w miare sprawnie. to jest typowa sprawa techniczna a nie marketingowa.

 

 

 

Moj sprzet....

 

 

2 x Quad Core Xeon E5420

 

12GB FB RAM

 

4 x 147GB

 

 

Mam takie 3 sztuki

 

 

 

 

pozdrawiam

 

coś mi to ściemą smierdzi... identyczne maszyny ma sd.

 

http://serwerydedykowane.pl/koszyk.php?ite...vsgf94gkhfpe952

 

kolega chciał sie popisać, ale mu nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby miał takie maszyny to by miał o tym pojęcie, jeżeli się mylę to sory ... :P

 

Możesz się mylić:) Wielu ludzi stać na takie maszyny, mają prosty pomysł na zrobienie biznesu, natomiast nie mają zielonego pojęcia o niczym innym:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Najdmen i Mlody....

 

Cos mi tu smierdzi zadroscia.... ale moge sie mylic. Jedni maja kase a inni tylko pomysly ktorych niestety bez kasy nie zrealizuja...

W dzisiejszych czasach... przy cenach serwerow to nie problem ze sprzetem, przynajmniej nie taki jak kilka lat temu.

 

serwerydedykowane.pl nie ma monopolu na sprzet... ani patentu na konfiguracje...

 

No ale trzeba sie z tym liczyc ze ludzi odpowiadajacych na posty jest 25%, a reszta to glupie komentarze...

zycze powodzenia tym Panom....

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wrażenie że wiele osób startujących w branży nie ma o niej pojęcia. To jest na zasadzie niech się Staszek sprawdzi w biznesie. Usługi IT to nie kopanie rowów do tego trzeba mieć solidną wiedzę a na forum to można się dopytać o szczegóły nie o podstawy.

 

Co do łącza to na początek 75mbit powinno wystarczyć. Na starcie wystarczy jedno łącze do porządnego operatora. np Exatela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie można mieć nawet 100 takich maszyn. Ale nadal będę twierdzić, że biznesu nie rozpoczyna się od pytania o podstawowe rzeczy na forum internetowym. Jak tak podchodzisz do prowadzenia biznesu to żadna kasa i żaden sprzęt Ci nie pomoże.

 

p.s. Kto powiedział, że Ja czy Młody nie możemy mieć takich maszyn ? Kupić sprzęt to nie jest żadna filozofia :P

 

W każdym razie, zgadzam się z Tomim. Życzę powodzenia w prowadzeniu interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolejna "hostownia gier" powstaje...

Również się zgodzę, że takie pytanie jest co najmniej śmieszne. Jeśli ktoś chce otwierać firmę z trzema takimi maszynami i setką serwerów gier, a zadaje tak idiotyczne pytanie na publicznym forum, to coś tu jest nie tak. Wg mnie jest to raczej próba wybadania czy otwierać firmę, czy nie - aby nie ryzykować i policzyć sobie ile może zarobić...

Wracając do pytania. Jeśli sprzęt już masz to nie zadawaj takich pytań tutaj tylko skontaktuj się z odpowiednimi firmami (np. ATMAN, Beyond) i dogadaj się na kilku tygodniowy test, podczas którego będziesz mógł dobrać odpowiednie dla Ciebie łącze.

 

Jeśli masz tyyyyle kasy, taaaaki sprzęt i tyyyyyle serwerów gier to nie widzę powodu, aby ktoraś z wymienionych wyżej firm miała się na coś takiego nie zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Dzieki na informacje.

 

Nie twierdze ze mam duza wiedze z zakresu sieci itp. Raczej podstawowa. Nie powiedzialem tez ze jestem sam. Majac zamiar otworzyc cos takiego trzeba tez miec jakies zasoby ludzkie. jeden jest dobry z sieci, drugi z marketingu itp.

Co do przepustowosci lacza to chcialem tylko info orientacyjne aby przeprowadzic analize finansowa i koszty. W polsce lacza sa drogie i rozwazamy rowniez otworzenie czegos takiego poza granicami kraju.

 

Moze smiesznie brzmialo takie pytanie na forum ale chcialem wiedziec co maja do powiedzenia na ten temat inni.

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc i inne komentarze :-)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W USA pingi beda okolo 100-120 moze wiecej.... z UK sa okolo 90....

Taki biznes to tylko bardziej lokalnie (w obrebie jednego panstwa)

Mowiac o innym kraju mialem na mysli rowniez swiadczenie uslug w tymze kraju, a nie w Polsce...

 

Ale co tam... pewnie ten tekst z USA.... ktos ma poczucie humoru.

 

pozdrawiam...

 

Zamykam temat.... nic ciekawego i tak juz nie napiszemy.... a od Was nic nie uslysze...

 

Dzieki za rady, te szczere i te mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W USA to bardziej ~200ms
Raczej od 100ms (wschodnie wybrzeże) do 200ms (zachodnie wybrzeże) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej od 100ms (wschodnie wybrzeże) do 200ms (zachodnie wybrzeże) ;)

Raczej jak wschodnie to 120ms, ale to już coraz częściej teoria. Nie wiem czy zauważyliście, ale większość firm/DC z USA wycofuje się na zachód/południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej jak wschodnie to 120ms, ale to już coraz częściej teoria.

Pozwole się z Tobą nie zgodzić (testy z domowego łącza):

$ ping -q -c 10 choopa.com
PING choopa.com (64.237.38.178): 56 data bytes
--- choopa.com ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/std-dev = 104.069/106.067/107.391/1.026 ms

Nie wiem czy zauważyliście, ale większość firm/DC z USA wycofuje się na zachód/południe.
Proszę, napisz, że żartujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×