Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemon

Plesk vs DirectAdmin

Polecane posty

Witam szanownych czytelników.

Od 3 lat dzierżawię kilka serwerów dedykowanych w serwerowni w Niemczech. W ramach dzierżawy dostaliśmy panel Plesk. Ponieważ mamy także 3 serwery w Krakowie w zaprzyjaźnionej serwerowni, postanowiłem przenieść całość z Niemczech do Krakowa (planujemy w niedalekiej przyszłości uruchomić własną serwerownię). No i teraz stoimy przed wyborem panelu administracyjnego. Chciałbym, aby to był jednorazowy zakup a nie leasing miesięczny etc. Z tego co widzę, to większość użytkowników poleca i używa DirectAdmin. Klikałem w demo, wydaje się być rozsądny. Plesk jak pisałem wcześniej używam od 3-4 lat. Nie miałem z nim nigdy problemów i w zasadzie byłby bardzo dobry, gdyby nie jego polityka licencjonowania samego systemu i dodatków. To mnie przede wszystkim przekonuje do poszukania alternatywy. Potrzebuję kilka argumentów, które napisze najlepiej osoba, która zmieniła system hostingowy z Plesk na DA lub miała przynajmniej doświadczenie z jednym i drugim (administracja, konfiguracja). Ogólnie zastanawiam się nad napisaniem autorskiego panelu administracyjnego do swoich potrzeb, bo większość "komercyjnych" systemów hostingowych ma zbyt dużo zbędnych funkcji. Będę wdzięczny za opinię i sugestie.

 

Pozdrawiam

Przemysław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór między Plesk a DA to wybór na wzór czy chcemy Poloneza czy Porsche :)

 

Oczywiście, najlepszym wyborem będzie DA.

 

Co do alternatywy autorskich rozwiązań to wg mnie warto i tak postawić na DA i odpowiednio go dostosować do naszych potrzeb. Do DA mamy z jednej strony liczne pluginy a z drugiej strony możemy w nim wyłączyć to co uważamy za zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Cóż ja miałem przykre doświadczenia z pleskiem. Nie jeden raz trafiał się tak "zepsuty" system pleskiem, że ciężko było to ogarnąć. Jednak nie mówię że to wina wyłacznie samego oprogramowania.

Cóż osobiście jestem ogromnym zwolennikiem directadmina, gdzie wszystko posiada się na wyciągnięcie ręki. O ile sam panel administracyjny, ma bardzo dużo możliwości to jest bardzo łatwo konfigurowalny z poziomu ssh. Ma się tam dostęp praktycznie do każdej usługi systemowej. A nie jak w przypadku nie których panelu jest to utrudnione, w directadminie jest wszystko podane jak na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Mam jeszcze kilka maszyn na Plesku, używam go w sumie od początku jego istnienia i szczerze nie polecam.

Jedyne komercyjne rozwiązanie które mogę polecić to DirectAdmin.

Z niekomercyjnych ciekawy uwagi jest ispcp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ogólnie wracając do PLESK to jedyne problemy to miałem z Qmailem i wersją PL dla panelu.

Od razu rzucę jeszcze parę pytań i będę wdzięczny z odpowiedzi.

 

1. Jak sprawa tłumaczenia PL - czytałem, że jest nieoficjalne, lub/i można sobie samemu przetłumaczyć lub kupić/załatwić z innego źródła. Co, skąd i za ile i co będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

2. Czy można Squirrelmaila bez problemu zastąpić jakimś innym webmailem (horde, roundcube, inne) bez niespodzianek.

 

3. Jak z bezpieczeństwem samego panelu DA ?(w Plesku na forum zdarzały się przykre włamy na serwery, prawdopodobnie była to kwestia złego zabezpieczenia samej maszyny - brak silnych haseł, brak restrykcji na dostęp do panelu jako administrator, brak firewalla, ewidentny błąd administora, zła konfiguracja danej usługi). Co prawda goście od Pleska przyznali sie kilka razy, że jest problem i wypuszczali łaty, nie zmienia to faktu, że mam obawy co do tej sprawy.

 

Dziękuję

 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ogólnie wracając do PLESK to jedyne problemy to miałem z Qmailem i wersją PL dla panelu.

Od razu rzucę jeszcze parę pytań i będę wdzięczny z odpowiedzi.

 

1. Jak sprawa tłumaczenia PL - czytałem, że jest nieoficjalne, lub/i można sobie samemu przetłumaczyć lub kupić/załatwić z innego źródła. Co, skąd i za ile i co będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

2. Czy można Squirrelmaila bez problemu zastąpić jakimś innym webmailem (horde, roundcube, inne) bez niespodzianek.

 

3. Jak z bezpieczeństwem samego panelu DA ?(w Plesku na forum zdarzały się przykre włamy na serwery, prawdopodobnie była to kwestia złego zabezpieczenia samej maszyny - brak silnych haseł, brak restrykcji na dostęp do panelu jako administrator, brak firewalla, ewidentny błąd administora, zła konfiguracja danej usługi). Co prawda goście od Pleska przyznali sie kilka razy, że jest problem i wypuszczali łaty, nie zmienia to faktu, że mam obawy co do tej sprawy.

 

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na wht oferował spolszczenie DA za jakieś grosze, jak nie znajdziesz to wystarczy że napiszesz nowy temat i zaraz ktoś się zgłosi :D.

 

Używam roundcube wraz z da, i działa :)

 

DA używa dużo hostingów i nie słyszałem o żadnych włamaniach bezpośrednio przez bugi w skrypcie panelu.

 

To tak na szybko bo "niedługo" trzeba iść spać xD, pewnie ktoś dziś jeszcze to rozwinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×