Skocz do zawartości
wodeck

domena - problem po wygaśnięciu płatności

Polecane posty

Witam,

miałem wykupiona domenę na ibc.pl i przedłużałem ją już z 3-4 lata. Teraz po 10-tym sierpnia usługa została zablokowana z powodu upłynięcia terminu płatności i odnowienia usługi, poniewaz uważam że 120zł to za drogo, dlatego prosze o porady co mam teraz zrobić, bo kiedy czytam, że przedłużenia w innych firmach kosztuje dużo mniej, chciałbym zmienić firme w której wykupuje usługę, jednak z zachowaniem nazwy domeny jaką miałem (.pl) - jestem laikiem w tych tematach, stąd ta prośba.

Jeśłi wpisałem temat nie w tym dziale, z góry przepraszam i prosze admina o przeniesienie do właściwego - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś obecnego rejestratora o kod auth info.

 

Z tym kodem udaj się do nowego rejestratora (np. masternet.pl )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poproś obecnego rejestratora o kod auth info.
Teraz po 10-tym sierpnia usługa została zablokowana z powodu upłynięcia terminu płatności i odnowienia usługi,

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o transferze domeny (przeniesieniu) jej trzeba było pomyśleć jeszcze w trakcie trwania umowy. Teraz jest już oczywiście za późno. Lepiej ją opłać w IBC puki jeszcze możesz no chyba ze już wróciła do nask.

 

Domena wróci za jakiś miesiąc do ponownego zarejestrowania. Oczywiście nic pod nią nie będzie chodzić. A kupić ją może pierwszy który się po nią zgłosi (wcale nie musisz być to ty).

 

Jest takie stare powiedzenie że chytry dwa razy traci - i ty jesteś tego żywym przykładem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domena wróci za jakiś miesiąc do ponownego zarejestrowania. Oczywiście nic pod nią nie będzie chodzić. A kupić ją może pierwszy który się po nią zgłosi (wcale nie musisz być to ty).

Chyba Ci się coś pomyliło.

Domena wraca po 14 dniach do puli wolnych adresów...

 

W tym przypadku albo domena zostanie opłacona, albo spadnie i złapiesz ją ty lub inna osoba(zależy czy jest coś warta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli po 14 dniach a data zablokowania z powodu upływu daty płatności za domene to 10 sierpień br, to dzisiaj domena powinna być wolna a w wyszukiwarce NASK pisze

"Nazwa domeny po zakończeniu okresu rozliczeniowego xxx.pl. (xxx.pl)"

więc kiedy dokładnie mogę ją wykupić na nowo i może od razu w jakiej firmie proponujecie? oraz czy to ma znaczenie jak wykupuje domene po promocyjnej cenie za np złotówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując domenę w cenie promocyjnej nie licz na odnowienie w cenie poniżej 100zł netto.

W końcu firma musi odzyskać te pieniądze które dołożyła do rejestracji, np .pl 9zł netto gdyż wg NASK rejestracja .pl = 10zł netto

 

Licz się również z tym, że domena można zostać wyłapana przez różnego typu automaty które rejestratują wygasłe domeny, a wtedy będziesz musiał jeszcze dołożyć parę złotych aby ją odkupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba Ci się coś pomyliło.

Domena wraca po 14 dniach do puli wolnych adresów...

Jakoś nie wróciła. Może zabłądziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba Ci się coś pomyliło.

Domena wraca po 14 dniach do puli wolnych adresów...

 

Nie 14 tylko dokładnie 15 dni, 14+5 jest w przypadku rezerwacji domeny a nie wygaśnięcia z powodu nieopłacenia abonamentu.

Wystarczy wejść na stronę dns.pl i poczytać o tym.

 

Co oznaczają komunikaty bazy WHOIS?

 

Brak informacji o domenie w bazie Registry NASK - nazwa domeny nie istnieje w bazie Registry NASK. W Przeglądarce domen można sprawdzić dostępność nazwy domeny .pl do rejestracji w NASK.

 

Domena oczekuje w kolejce na rejestrację - nazwa domeny została zgłoszona do rejestracji. W tym stanie nazwa domeny przebywa 14 dni.

 

Domena usunięta z kolejki - nazwa domeny jest usuwana z kolejki do rejestracji. W tym stanie nazwa domeny przebywa 5 dni.

 

Domena po zakończeniu okresu rozliczeniowego - zakończył się opłacony okres rozliczeniowy. W tym stanie nazwa domeny przebywa 15 dni.

 

Domena po rozwiązaniu umowy - umowa na utrzymanie nazwy domeny została rozwiązana. W tym stanie nazwa domeny przebywa 5 dni.

 

Domena - trwa postępowanie wyjaśniające - utrzymywanie nazwy domeny zostało wstrzymane do wyjaśnienia.

 

Domena podczas testów - została wykupiona usługa o nazwie Domain Name Tasting (DNT). W tym stanie nazwa domeny przebywa 14 dni.

 

Domena po zakończeniu testów - nazwa domeny jest uwalniana po zakończeniu testów. W tym stanie nazwa domeny przebywa 3 dni.

 

 

Dodatkowo dostępny też jest diagram stanów domen http://www.dns.pl/stany_domen.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był na niej konkretny ruch, to nie licz, że zdąrzysz ją złapać. Są ludzie, sa skrypty, które wyłapują takie okazje kilka sekund po zwolnieniu.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

amator - właśnie to miałem napisać.. heh

gnojki przechwytują, aż miło..

 

120zł szkoda było zapłacić? to ja życzę, abyś jej nie odzyskał - tak za karę.. albo za tydzień czy dwa jakiś "życzliwy" niech da ci ofertę sprzedania tej domeny za "jedyne 400 euro" albo coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej ją opłać w IBC puki jeszcze możesz no chyba ze już wróciła do nask.
Jest takie stare powiedzenie że chytry dwa razy traci - i ty jesteś tego żywym przykładem

Tomi, pÓki co, zamiast okreslać kogos kogo nie znasz "chytrym", weź się za ortografie...

 

120zł szkoda było zapłacić? to ja życzę, abyś jej nie odzyskał - tak za karę.. albo za tydzień czy dwa jakiś "życzliwy" niech da ci ofertę sprzedania tej domeny za "jedyne 400 euro" albo coś w tym stylu

a ja Ci życzę żebyś mniej "życzliwy" był bo garba dostaniesz kiedyś...

 

nie przyszło co niektórym do głowy że może dla kogoś właśnie 120zł jest sporo? Mój błąd polega na tym ze jest laikiem w tym temacie i skoro widzę że kolejny raz muszę zapłacić więcej niż oferują inne firmy, to tak jak ktoś przy zwykłych zakupach idzie do tańszego sklepu, tak i ja chciałem zaoszczędzić, tym bardziej ze nie jestem osoba pracującą a uczniem któremu zawsze brakuje trochę grosza :).

Jak domenę ktoś wykupi to trudno, są jeszcze domeny .eu .net itp - nie mam zamiaru jej wykupić za jeszcze więcej jak 120zł, to chyba normalne...

Po prostu nazwa świetlicy dla młodzieży, jak komuś zależy, niech wykupuje, płakać nie będę.

 

 

Ale wracając do tematu: czyli po godz. 24 mogę juz próbować ją przechwycić, tak? Jeśli tak, to czy znacie przez jakiego pośrednika mogę to najtaniej zrobić, ale nie w promocji aby potem też za przedłużenie nie płacić 120zł :)

pozdrawiam wszystkich życzliwych i tych mniej życzliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak, to czy znacie przez jakiego pośrednika mogę to najtaniej zrobić, ale nie w promocji aby potem też za przedłużenie nie płacić 120zł :)

 

polecam:

masternet.pl (niedługo ma być możliwość zmian rekordów w domenach bezpośrednio w panelu :) )

 

jest jeszcze:

vbiz.pl

cal.pl

2be.pl

 

itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi, pÓki co, zamiast okreslać kogos kogo nie znasz "chytrym", weź się za ortografie...
Mam na to papiery.

 

Oni zwalniają je jakoś w południe więc w nocy raczej bym nie czatował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnojki przechwytują, aż miło..

 

[OT]

 

Tyle już na forum....

Tyle wartościowych postów w dziale domen....

Taki niby miły....

... a tu takie inwektywy....heh

 

[OT]

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

gnojki = firmy handlujące domenami na chama przechwytujące wszystko jak leci, byle tylko postawić swoje durne stronki z linkami prowadzącymi na kolejne puste strony z kolejnymi linkami - dla mnie to jest chore

"kapitalizm"...

a poza tym ja czasem mam ostrzejsze posty, bo mówię/piszę co myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

twoje wyjaśnienie jest po prostu do bani. Aktualnie każda 3 chodzi ok. 200zł wzwyż.

Nikt nie chce łapać domen by na nich trzymać puste strony tylko strony na parking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak dla mnie to puste strony (bo te linki to ch... warte są) i potępiam ten kapitalistyczny, bzdurny "biznes" parkingu, jak to określasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×