Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qrees

Backup

Polecane posty

Witam

 

Szukam jakiegoś rozwiązania na backup, najlepiej konto shell z dostępem do ssh, ftp i rsync (tyle mi wystarczy). Pojemność około 5GB, ruch raczej niewielki (chyba, że coś nagle padnie :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już widzę tę synchronizację kilkudziesięciu tysięcy plików przy takich pingach :)

 

 

 

lol.. BOSS... to też trzeba tobie tłumaczyć ?:) Takie rzeczy to się pakuje.. i wysyła w jeden 'wielki' plik.. ew. podzielić to na 4 części..

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol.. BOSS... to też trzeba tobie tłumaczyć ?:) Takie rzeczy to się pakuje.. i wysyła w jeden 'wielki' plik.. ew. podzielić to na 4 części..

pozdr.

 

BOSS ma rację bo najlepiej uzywać rsynca i wysyłac tylko te zmienione. Zamiast kilkudziesięciu tys plików wyslanych moze zostac tylko np 500.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy jednym pliku pomiędzy EU a USA nie osiągniesz przepustowości powyżej 5 Mbitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
jakie transfery się osiąga?

Z OVH do bqbackup.

 

Ed

 

A po co brać oddzielny FTP do backupa jak się ma serwer w OVH ?

Z tego co mi wiadomo OVH daje FTP na backup za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co brać oddzielny FTP do backupa jak się ma serwer w OVH ?

Z tego co mi wiadomo OVH daje FTP na backup za darmo.

 

Ja szukam dodatkowego backupu przez Rsync.

Czemu?

- Bo w czasie wysylania plików na ftp w OVH czesc plików tar.gz kopiuje się z błędami (błąd timout).

- Na razie nie mam fajnego skryptu obslugującego jakąś rotację backupuem przez ftp.

- Rsnapshot pozwala na zrobienie historii zmienianych plików a kopia zajmuje mało miejsca (twarde powiazania).

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czasie wysylania plików na ftp w OVH czesc plików tar.gz kopiuje się z błędami (błąd timout).

To są gnoje - mam to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie cienkie :/ To jednak USA :/ Już widzę tę synchronizację kilkudziesięciu tysięcy plików przy takich pingach :)

 

Nie ma czegoś w Europie?

 

No właśnie, wolałbym coś bliżej :). Przez pewien czas używałem shells.pl, ale jakoś wolę stamtąd uciekać. Nie potrzebne mi jest 10GB (na razie zajmuje jakieś 2,5GB a przyrost jest raczej powolny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że Twoja skrzynka PW jest zajęte, proszę abyś mi podał na PW twój adres e-mail. Ponieważ myślę że mam dla Ciebie ciekawą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako że Twoja skrzynka PW jest zajęte, proszę abyś mi podał na PW twój adres e-mail. Ponieważ myślę że mam dla Ciebie ciekawą ofertę.

 

Ale lipa... nie mam uprawnień do korzystania z prywatnych wiadomości na forum :)

email: qrees at poczta dot fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×