Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Własny serwer w DC

Polecane posty

moj znajomy bedzie sobie stawial serwer na Chello Ultra ;) 20mbit/2mbit, ambicje ma hehe

 

wracajac do kolokacji, to nie jest to tanie, w sumie w polsce, a za granica mozna znalesc ciekawe oferty ale oplacalne jest tylko jak masz dobry sprzecik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie kolokuj PCeta ;)

Bo nie jest to nic innego jak wywalenie kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie zwyczajne PC są na tyle stabilne, że nie mając sporej kasy na profesjonalny serwer można zaryzykować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może ja otworze taką działalność ;) Pomieszczenie + łącza do tego i każdy może wstawić swoją maszynę ;))

 

No ale raczej myślałem właśnie o wstawieniu zwykłego PC tylko takiego dobrze złożonego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest do składania wielce ;)

Trzeba dobrze śrubki przykręcić? ;)

No bez jaj... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tam jest do składania wielce tongue.gif

Trzeba dobrze śrubki przykręcić? tongue.gif

No bez jaj... heh

 

tylko takiego dobrze złożonego..

 

Chodzi raczej o dobrze dobrane części ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasny sprzet do serwerowni jest w zasadzie tani, ale oplaty za łącze w polsce to jest co innego i droga bajka. Taniej wychodzi zamowić chello itp z jakimś mocnym lączem wstawić sobie PCika do piwnycy czy na strych i udawać ze ma się serwerownie dodatkowo można jeszcze jakiś przecik kupic do potrzymywania zasilania, by ni było że kazdy restart naszej sieci "prądowej" to restart pcika. Ja powiem że osobiście mam taki serwer-siec czyli serwer dla ludzi z sieci i PCik wstawiony w piwnicy zazbezpieczenie przed chwilowym braku dostawu prądu i powiem że całkiem dobrze sie spisuje takie rozwiązanie ludzie mają pozakładane swoje konta pocztowe czy konta www i naprawde chyba nikt jescze nie bral się za szukanie hostingu, gdyż im to starcza na hobistyczne domowe itp strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tam jest do składania wielce ;)

Trzeba dobrze śrubki przykręcić? ;)

No bez jaj... heh

 

Może nie tyle samo składania co jakość części, rozplanowanie i dokładność montażu. Chodzi mi o dobranie odpowiedniej obudowy z miejscami na wiatraki, rozplanowanie przepływu powietrza i zamontowanie części tak aby to umożliwiały. Nagminne jest zostawianie plątaniny kabli taśm, itp które blokują ruch powietrza w obudowie. Często zdarza się montowanie masy wiatraków które są źle ustawione nagrzewają elementy komputera. Przy kilku dyskach zbyt mała odległość między nimi powoduje przegrzanie hdd i w efekcie niestabilność systemu.

 

Oczywiście pomijam temat producentów bo tu każdy ma swoich faworytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh, zawsze byłem ciekaw le nigdy jakoś nie spytałem. Kupuję sobie komputer Procesor 3.00 GHz, RAM 2 GB, HDD 500 GB, Jakaś karta graficzna w miarę dobra i UPS (To do podtrzymywania jak ENERGA się zawiesi - nie pomyliłem nazwy ?) Stawiam to w pomieszczeniu typu piwnica strych. Instaluje na tym Linuxa, Konfiguruję Apache, PHP, MySQl, Perla, Instaluje jakiś panel itd itd - Mam gotowy, sprawny serwer. Teraz chce go podpiąć nie pod Chello czy Neostradę bo uniemożliwię dzieciom granie na kurniku. Podpiąc to Pod NASK czy coś podobnego. Jaki będzie miesięczny koszt utrzymanie takiego łącza ? Czy to się opłaca ? Zakładając że robię HostinG nie krzak... Czy taniej będzie wykupić w Niemczech VPS/ Dedol i samemu działać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To już z założenia nie będzie hostinG tylko gówno : )

nie oszukujmy się - w takich warunkach (STRYCH???) i przy takich cenach (dobre łącze, prąd, itd. itp.) to nie będzie miało sensu... ani to profi nie będzie ani tanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za samo łącze zapłacisz min 150 zł / 1mbit (~200GB transferu), więc raczej się nie opłaca. W Niemczech w tej cenie masz już dedyka ze 100mbit i limitem 1000GB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh, to właśnie chciałem wiedzieć ;) czyli kupić w Niemczech i nie odwalać fuszerki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co składać pecety?? Kup na allegro porządnego lapka z rozbitą matrycą podepnij to pod sieć i miodzio. UPS nie musisz kupować bo jak zasilanie padnie zawsze zostaje ci bateria:D kładziesz go w piwnicy koło konfitur matki... no chociaż żeby temp odpowiadała i jedziesz z nowym hostingiem serwerów gier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co składać pecety?? Kup na allegro porządnego lapka z rozbitą matrycą podepnij to pod sieć i miodzio. UPS nie musisz kupować bo jak zasilanie padnie zawsze zostaje ci bateria:D kładziesz go w piwnicy koło konfitur matki... no chociaż żeby temp odpowiadała i jedziesz z nowym hostingiem serwerów gier:)

Dokładnie, to nie jest taki zły pomysł. Mam lapsa Fujitsu-Siemens, który chodzi 20 godzin na dobę od 4 lat i nigdy mnie nie zawiódł (podejrzewam, ze z IBM czy DELL jest podobnie). Bateria trzyma mi do 2 godzin, czyli wiecej niż niejeden UPS. No a jeszcze jakby bez matrycy pracował, to pewnie do 3h by doszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co składać pecety?? Kup na allegro porządnego lapka z rozbitą matrycą podepnij to pod sieć i miodzio. UPS nie musisz kupować bo jak zasilanie padnie zawsze zostaje ci bateria:D kładziesz go w piwnicy koło konfitur matki... no chociaż żeby temp odpowiadała i jedziesz z nowym hostingiem serwerów gier:)

 

osobiscie bardziej polecalbym jakiegos uzywanego Della albo IBM ale desktopa.

Często instalowalem w roznych firmach Dell GX np http://allegro.pl/item414436876_dell_gx260...io_fvat_gw.html

 

Do zastosowań typu "mały serwerek" w firmie nadają się idealnie. Są ciche, biorą mało prądu i są niezniszczalne ;)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiaaa Pentium 4 nie zniszczalny procek? Ciche to są na początku, bo potem to żal ;) I Cena... w tej cenie można mieć procka X2, płytę, ram, zasilacz i obudowę :D

 

"Tiaaa" i wszystko low`endowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

@ednet nie chce nawet wiedzieć co to za firmy, jeżeli instalowałeś im to coś za 300 zł jako serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ednet nie chce nawet wiedzieć co to za firmy, jeżeli instalowałeś im to coś za 300 zł jako serwer...

 

to były serwerki z moimi programami w php typu zarządzanie projektami, zleceniami, kontaktami itd. Nie miały wyjścia na na zewnątrz i działały w intranecie.

 

średni load serwera wynosił od 0 do 0.3, więc moc była wystarczająca.

 

Czy koniecznie do takich zastosowań musi być serwer typu Xeon Della?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrick: takie Delle (podobnie jak Compaqi Deskpro) można zobaczyć często wmontowane (w specjalnych "ubrankach") w szafy rackowe w całkiem renomowanych serwerowniach, więc coś musi być na rzeczy ;). A swoją drogą to lepszy taki Dell z P4 2.4 niz Kimsufi z OVH z Celeronem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiaaa Pentium 4 nie zniszczalny procek? Ciche to są na początku, bo potem to żal ;) I Cena... w tej cenie można mieć procka X2, płytę, ram, zasilacz i obudowę :D

 

Najwięcej uzywałem do takich zastosowań Pentium 3 i były bardzo ciche.

 

A co najważniejesze przez kilka lat pracy żaden się nie zepsuł i uważam że są o wiele mniej awaryjne niż jakiś składak z AMD X2.

 

Zaznaczam że te komputery działają w intranecie i dostep jest tylko dla max kilkunastu pracowników + kilka zewnętrznych IP.

 

Te komputery nie nadają się na typowe serwery, ale do takich zastosowań wystarczą.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×