Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość McN

Poblokowane porty w UPC Chello...

Polecane posty

Gość McN

Witam. Otuż cały czas ja mam problem z wysokimi portami. a dokładniej działa mi tylko port 80 bezproblemowo. Jak loguje sie na cPanel albo jakiś inny panel, poczte, albo pobieram pliki z innych portów np 8000 (dot. też radii internetowych) to dane idą ze śmieszną prędkością. A radia sobie nie moge posłuchać no chyba że ma serwer w polsce.

Problem ten dotyczy serwerów zagranicznych. Najbardziej odczuwalne jest to na serwerach z USA idąc blliżej - Niemcy. Na polskich serwerach takie problemy nie występują.

 

Mój dostawca internetu UPC Telewizja Kablowa (Chello) Warszawa. Mój pakiet 1Mbps/128Kbps.

 

Zgłosiłem do nich problem i po tygodzniu dostałem odpowiedz ze nic takiego nie może wystepowac i ze mają to gdzieś. Napisałem drugiego maila już mniej miłego niż poprzedni opieprzając ich o to ze nie wywiązują sie z umowy, że nie mam pełnego dostępu do ich usług itd.

sprawe przekazali do działu monitoringu. OK

Zadzwoniłem za tydzień bo nie dostałem maila na który miałm czekać. Kazali zadzwonić następnego dnia. OK Dzwonie... i dostaje odpowiedz - Prosze zadzwonić jutro, ponieważ sprawa nie jest jeszcze rozwiązana. OK Dzwonie nastepnego dnia.... Prosze zadzwonić jutro bo nie dostaliśmy jeszce odpowiedzi od serwisu, ale wyśle pośpieszenie do serwisu i jutro na 100% bedzie modpowiedz.

Dzwonie następnego dnia ... prosze zadzwonić jutro... nie chciało mi sie dzwonic wiec zadzwoniłem za tydzień. powiedzieli ze zostały wykonane prace remątowe i powinno być OK. Sprawdzam - jest jak było wrrr!!

Mówie do słuchawki ze nic sie nie zmeiniło.... dostaje odpowiedz prosze zadzwonić jutro... Dzwonie za 4 dni sprawa dalej nie wyjaśniona....

 

Już nie chce mi sie dzwonić. Ostatni telefon 2 tyg temu a dalej jest jak było.

 

Aha i dodam jeszcze tylko, że moi znajomi (nie wszyscy ale niektórzy) mają ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

http://www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php?t=924

 

Widze, ze duzo sie nie zmienilo. Tylko po co otwierac kolejny temat ?

 

Z mojej strony polecam zapoznanie sie z regulaminem swiadczenia uslugi i umowa. Jesli nie ma nic takiego to moze sprobowac ich postraszyc, ze wchodzisz na droge sadowa.

 

Albo tekst typu : "Jesli Pani nie potrafi udzielic mi pomocy to poprosze o przelaczenie mnie do Pani przelozonego" ? I moze tam sie uda cos wywalczyc.

 

Ogolnie to nie ma co liczyc na zmiane.

 

Pozdrawiam,

 

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Ale to jednak chyba najlepszy wybór jaki mam. Za nic na świecie nie przelącze sie na NEOSTRADE (połączenie z internetem) bo chce mieć stałe łącze a pozatym to tepsa... <żyga>. Chello uważam za najlepszego dostawce internetu...

 

Transfery mam zadawalające (nieco wyższe nawet niż w pakiecie), bezawaryjność (nie zauwarzylem jeszcze przerwy w dostawie mimo 2 kadencji)

 

-----------------------

 

Ale wracając do problemu, zadzwonie do nich jutro o rozstrzygnięcie sprawy. Już nawet mówiłem zeby przyszedł ktoś do spraw technicznych i pokazał mi że działają te porty które ja mówie że nie działają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chello g***o a nie łącze! Już neostrada lepsza. Ja mam , i szczerze mówiąc, zadowolony jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Powyższy problem zostałrozwiązany więc mi juz wszystko działa.

Moge spokojnie napisać, że w porównianiu do Chello to NEO wymięka.

1. Mnie nie rozłącza.

2. Prędkość ściągania pliku ~250 do 300KB/s.

3. Mam stały IP od pół roku (żadko sie zmienia)

4. Chello to stałe łącze a NEO nie (jedynie polączenie z internetem)

5. Dzięki punktowi powyżej nie musze sie łączyć za każdym razem bo od startu kompa jestem od razu połączony :(

6. Za łącze 2Mbps/384kbps płace jak za niższy pakiet czyli 84zl :)

7. Moi znajomi przechodzą do chello jak widzą jak u mnie net chodzi i sie ciągle wku... na tepse za te NEO.

 

No to chyba tyle bo wiecej nie pamietam teraz bo dopiero wstałem z łóżka i musze sie szykować na trenng. Pozdrawiam.

 

ps. Po co odkopujesz stare tematy? Data to czerwiec :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... chyba to nie była wina po stronie chello. Miałem tą usłgę wtedy, kiedy pisałeś te posty i nie miałem problemów z cPanelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

problemów tez nie miałem tylko wolne transfery.

 

Prosze admina o zamknięcie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×