Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzychu105

Laptopy VBI warto?

Polecane posty

Zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu:

 

http://allegro.pl/item400967143_laptop_asu..._4gb_turbo.html

 

Miał ktoś z was styczność z tymi laptopami asusa... warto na nie wydawać pieniądze??

 

Odrazu zaznaczam że karta ma być dedykowana , a ramu nigdy za dużo wię dla tego się pytam o ten sprzęt. Na laptopa mogę wydać 2500zł ,inne propozycje mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 3lat acera i nie narzekam. Krążą opinie, że to najgorsze laptopy ale w moim wypadku to się nie sprawdza. Z kolei asusa nigdy w zyciu bym nie kupił. To jest po prostu tandeta. Tak wogóle to założyli tą firmę goście którzy odeszli z acera. Co do tej konkretnej oferty, to cenowo przedstawia się ona nawet ok, tylko moga być haczyki. Przykładem może być brak baterii w zestawie, którą trzeba sobie będzie dokupić. Znajomy miał taki problem z laptopem hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@JarekMk pocieszyleś mnie bo sie nagrzałem na tego asusa:)

 

@Amator A bardziej szczegółowo co z tymi asusami jest nie tak. Mity czy konkrety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież podzespoły typu procesor, grafika czy dysk są praktycznie takie same w każdym laptopie. Oczywiście porównując tych samych producentów. Intel nie sprzedaje gorszych procesorów asusowi czy acerowi a lepszych toshibie. Można oszczędzić jedynie na obudowie i samym montażu. W asusie niszczą się szybko zawiasy, tzn. pęka ich obudowa. Poza tym ważna jest też klawiatura, czy są naklejki czy nie. W asusie jeszcze często się zdarzają. Niby to tylko małe detale, ale zawsze. Kolejna sprawa to oprogramowanie. Warto sprawdzić co w zestawie dostaniesz. Te allegrowe oferty są zazwyczaj całkiem łyse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi można spytać, to do czego używany będzie ten laptop? Pograć i tak nie pograsz w jakieś nowsze gry, więc nie widzę sensu wydawania kasy. Do netu, prac biurowych czy obejrzenia filmu wystarczy nawet taki za 1500zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam HP Compaq 6710s i nie jestem za bardzo zadowolony... nie w tej cenie!

Następny mój laptop na pewno będzie VBI, czy coś w ten deseń - szkoda przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie mam HP Compaq 6710s i nie jestem za bardzo zadowolony... nie w tej cenie!

Następny mój laptop na pewno będzie VBI, czy coś w ten deseń - szkoda przepłacać.

 

Dlaczego ? Kwestia raczej sztuki, mam jednego hp-ka maksymalny low-end hp500 bodajże, od ponad roku i ma się świetnie :)

Miałm też kilka delli z serii D, ale teraz skończyło się na IBM/Lenovo R61i i też nie jest źle.

Drogie/tanie raczej nie ma znaczenia i to i to może się posypać, trzeba patrzeć na estetykę wykonania itd.

To co komu się podoba, gabaryty, w przypadku laptopów w niskich pułapach cenowych, raczej nie ma się co doktoryzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Delle sa najlepsze. Acer? Oczywiscie - nie. Jesli planujesz pracowac na nim wiecej niz 8h dziennie - przegrzewa sie okrutnie. Podzespoly tragiczne, dysk mi sie sypnal, wymienialem dwa razy... kup della i bedziesz miec problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delle sa najlepsze. Acer? Oczywiscie - nie. Jesli planujesz pracowac na nim wiecej niz 8h dziennie - przegrzewa sie okrutnie. Podzespoly tragiczne, dysk mi sie sypnal, wymienialem dwa razy... kup della i bedziesz miec problem z glowy.

Najlepsze to kwestia względna :)

D410 sypał mi się jak nie wiem co, najpierw padło chłodzenie, później matryca.

D600 - siadły zawiasy i popękała obudowa - a szanuję sprzęt.

 

Naprawdę, jak pisałem wcześniej kwestia sztuki.

Co do Acera, nie jest tak tragicznie, znam ludzi którzy sobie je chwalą, ale jak ktoś otrze się o ich serwis to już nic tylko klnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie w tej branzy zalezy od tego, jak trafisz. Mialem acera - tragedia. Mialam asusa, bylo ok, lecz to nie to. Mam della - to jest to. Te zaleznosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop raczej sporadycznie do gier. Jak już to może pogram w mohaa od czasu do czasu i jakąś i może jakąś nowszą lżejszą produkcje.

 

Oczywiscie Photoshop i notatnik ... może blander jak się zbiore:]

 

ZAstanawiam się nad compalem ponieważ przekonuje mnie GF8600GT a nie jak to jest w przypadku asusa GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Acera i Benqa to ich serwis jest do przyjęcia ale jak się sprzęt zawiezie w kierunku zachodnim od Zgorzelca. Przyjmują polską gwarancję bez większych problemów. Trzeba ściemnić ze się jest u wujka na urlopie :) Z mojego doświadczenia: z serwisem Toshiby nie trzeba się stykać wcale :) Ale to inny przedział cenowy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Acera i Benqa to ich serwis jest do przyjęcia

 

Hmm, mojego acera chcieli wysylac do Czech... bynajmniej 3 lata temu. A z taka sytuacja nie moglem sie pogodzic, trzeba bylo inwestowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam FL90 i jestem z niego zadowolony. Karta dźwiękowa działa bez problemu pod linuxem (ubuntu). Karta graficzna + duża ilość ramu, uciągnie wszystkie nowsze gierki raczej bez problemów, ale ja nie gram, to się nie mogę wypowiedzieć szerzej na ten temat. Nigdy bym o nim nic złego nie napisał, gdyby nie matryca z beznadziejnymi kontami "widzenia?". Gdybym teraz miał wybrać compala, to pewnie wziąłbym tego nowszego FL92 (chyba). Polecam fporum notebookcheck.pl, na którym znalazłem wiele informacji na temat lapsów, zanim jeszcze kupiłem tego compala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale teraz skończyło się na IBM/Lenovo R61i i też nie jest źle.

 

Ja mam IBM'a/Lenovo T61 i sobie bardzo go chwale.

 

Z acerem miałem styczność i nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego doświadczenia: z serwisem Toshiby nie trzeba się stykać wcale :) Ale to inny przedział cenowy jest.

 

Też mam i polecam.. :)

Ale w sumie 2 raz muszę ją na serwis wysłać... :)

 

Teraz chcę brać (jak wrócę z wakacji) della 1525, 1720 ew. XPS M1530(który najbardziej przypada mi do gustu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mocny sprzęt to Compal jak najbardziej .. Asus też ujdzie ..

generalnie to prawie to samo tylko inna obudowa.

jednak wiadomo że jesli chodzi o mobilność czy wytrzymałość lepiej cos od HP / FS lifebook / IBM

 

trzeba się niestety zdecydować, bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ...

 

ps. mam della i niestety nie zbyt jestem zadowolony , w sumie jest wytrzymały i ogólnie wszystko działa jak należy ale piszczy co mnie doprowadza do szału ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. mam della i niestety nie zbyt jestem zadowolony , w sumie jest wytrzymały i ogólnie wszystko działa jak należy ale piszczy co mnie doprowadza do szału ;d

Niech zgadnę jest na C2D ? Czyżby D620 ? Mój kolega ma i doprowadza go to do szału ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech zgadnę jest na C2D ? Czyżby D620 ? Mój kolega ma i doprowadza go to do szału ?

no C 2 D ( konkretnie Vostro, skusiłem się niepotrzebnie ) ... wadliwa cewka procesora, bardzo popularny problem którego niestety nikt nie chce wyeliminować ..

co prawda da się to obejść programowo bez problemu ( rm clock ) ale chyba nie tego oczekuję od nowego notebooka ..

 

osobiscie wziąłbym jakieś 14 calowe HP :D lekkie, długo na baterii, dobra jakość ( choć wiadomo że zawsze można trafić na jakąś felerną sztukę ) ale HP ma obecnie jedne z najlepszych notków i dobry serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem Compala FL92 z wzmocnioną matrycą 1440x900. Kąty widzenia są dobre, w zupełności wystarczające. Dzięki dużej rozdziałce fajnie pracuje się w PS.

 

Sam laptop o wiele lepiej wygląda niż na zdjęciach, a obudowa wcale nie jest zła jakościowo.

Wszystko ładnie spasowane nic się nadmiernie nie ugina nic nie trzeszczy.

 

Jakby ktoś był zainteresowany ogarnę go jeszcze trochę i wtedy coś więcej napisze.

 

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja też coś w temacie laptopów...

Ma ktoś już EEE PC albo MSI Wind albo Aristo Pico (640)?

Bo zastanawiam się nad jakimś "kalkulatorem" - EEE 701 (teraz taniutkie już są, po 7xx PLN) albo Pico 640 za osiem stówek..

 

Ma ktoś? Poleca? Odradza? Chodzi o minilapa do Worda, Internetu, Excela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×