Skocz do zawartości

Polecane posty

Bardzo podoba mi się ich layout. Fajna sprawa jak darmówki są profesjonalnie prowadzone ;)

Działalność gospodarcza itd.

Dedyk w OVH - ciekawe jaki :P

 

No i właściwie tylko to:

11. Akceptując regulamin użytkownicy oraz założyciele wyrażają zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych drogą mailową wysłanych przez właściciela oraz jego partnerów.

 

Ale coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie unl.pl zasłużyło u nas na topik. :) BOSS od dawna zachwalał, więc, by nie przeglądać kilkunastu stron, na którym o nim wspominaliśmy uznałem, że warto założyć topik. :)

 

Dziś ponownie uruchomili rejestrację, strony hostowane u nich działają ekspresowo (zapewne do czasu, gdy będzie ich więcej, no chyba, że mają dobrą politykę i wraz ze stronami będzie przybywać maszyn), a nawet - co rzadko się zdarza na darmowych sharedach, dostajemy DirectAdmin!

 

To co najważniejsze zostawiłem na koniec - unl.pl nie dokleja żadnych reklam! :)

 

Jeśli zaś idzie o parametry zakładanych kont sytuacja przedstawia się następująco: 300 mb powierzchni dzielonej na stronę, baze i maile (tych dwóch ostatnich możemy mieć maksimum po jednym na konto) oraz nielimitowany transfer!

 

Biorę się za dokładniejsze testowanie ich możliwości. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nisko było w szukajce i nie zwróciłem uwagi. :)

 

No, nie tak od razu że zachwalam :) Ale póki co działa szybko i niezawodnie, co jak na darmowy host jest rzadko spotykane.

Szkoda, że w tym samym czasie można mieć podpięta tylko jedną domenę - tzn. chcąc podpiąć własną trzeba usunąć tą ofiarowaną przez unl.pl. :/

 

//A z tego, co widzę po usunięciu subdomeny w unl.pl nie da się jej prawidłowo przywrócić. Dowodem strona http://sproject.unl.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dubel... Ale znalazłem dla mnie OGROMNĄ wadę tego hostingu - nie działa phpBB 3 (blueman się załamie :)), więc dla mnie całkowicie odpada. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że dubel... Ale znalazłem dla mnie OGROMNĄ wadę tego hostingu - nie działa phpBB 3 (blueman się załamie :) ), więc dla mnie całkowicie odpada. :D

hm, to shared hosting na DA... dlaczego nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, to shared hosting na DA... dlaczego nie działa?

Sam spójrz - http://p2m.unl.pl/ - zdaje się, że nie może czegoś przetworzyć skoro ładuje pustą stronę. Na wszelki wypadek założyłem drugie konto i reupnąłem wszystko ponownie, ale wciąż bez zmian. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okazji pierwszego postu.

 

W unl.pl mam stronę (dokładniej małe forum na MyBB) od około 2,5 miesiąca.

Dalej stosują te same restrykcje (albo ich brak jak na darmowe konta) czyli dostęp do DirectAdmina, brak doklejanych reklam, 300MB powierzchni dzielonej na stronę, bazy i maile, bezpośredni dostęp do FTP. Mają nieograniczony transfer i zwiększyli liczbę dostępnych kont email do 5 a baz do 6. Tyle pamiętam w tym momencie.

Serwery chodzą szybko (pomimo, że fizycznie są we Francji). Na początku było parę problemów z ładowaniem strony (często wyskakiwały błędy połączenia z serwerem) ale po około 3 tygodniach wszystko zaczęło działać bez problemów.

Niestety w tym krótkim okresie zdarzyły się dwie długie przerwy w działaniu hostingu. Po raz pierwszy unl.pl padło z miesiąc temu w piątek wieczorem i zostało przywrócone dopiero po weekendzie (podobno z powodu jakiegoś błędu przy konfiguracji serwerów) a drugi raz serwis przestał działać wczoraj i jak dotąd nie usunięto problemu.

 

Ogólnie jak na darmowy hosting całkiem przyjemny (szybki i bez reklam!) ale przerwy w działaniu są mocno denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przerw dosc sporo i errory jakies dziwne albo biala strona albo jakies krzaczki, zero powiadomienia o problemach z serwerem, wkurzające no ale...darmowy...co tu wymagac...kontakt tez utrudniony ..przynajmniej dla mnie. Jakims dziwnym trafem na ich forum nie moge sie zalogowac..poniewaz z niewiadomych mi przyczyn zostalo zablokowane do bodajże lipca roku Panskiego 2008 ...a juz mamy 2009 ...ludzie...moze ma ktos do nich jakis mail czy cos... wysylalem swoj problem z ich serwerem na mail do nich  to spowrotem wracal ..mailboomber i tyle..troche lipa....teraz np...tez maja jakis blad...Ciao...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to te posty zarówno tutaj jak i na webmasterzy.org są bezsensowne... Darmowe i bez reklam, więc nie wiem na co narzekacie. Płatne hostingi to obecnie kilka złotych miesięcznie, więc jeśli niepasuje darmowy to chyba nie problem sie przenieść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie zawsze płatne jest takie cool, cena ma też znaczenie. Na All Unlimit za jedyne 9.90 PLN rocznie nie wyciągniesz 100 GB transferu, chyba ze w pierwszym miesiącu, potem krzak padnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar edytować ale widzę, że jest parę nowych postów do daję nowego.

 

Część unl.pl znowu działa (nie wiem czy całość bo brak informacji o tym na webmasterzy.org czyli forum "kontaktowym"). Nie podano też jak dotąd przyczyny przerwy w działaniu.

 

Ponadto zauważyłem, że została wstrzymana rejestracja na hostingu.

 

Co do kontaktu - zgadzam się, jest utrudniony. Osobiście udało mi się znaleźć tylko forum ale z tego co widziałem admin unl i jego współpracownicy bywają na forum stosunkowo rzadko.

 

Darmowe i bez reklam, więc nie wiem na co narzekacie. Płatne hostingi to obecnie kilka złotych miesięcznie, więc jeśli niepasuje darmowy to chyba nie problem sie przenieść :P

 

Nie narzekam. Staram się tylko opisać sytuację, żeby każdy mógł ocenić czy to wyklucza dla niego hosting, czy nie.

Dla mnie plusy przewyższają minusy i zostałbym na unl (szczególnie jeśli to miałaby być strona, której dzień przerwy w działaniu nie zaszkodzi). Co nie zmienia faktu, że na wspomniane przeze mnie wcześniej forum szukam innego, płatnego już hostingu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze płatne jest takie cool, cena ma też znaczenie. Na All Unlimit za jedyne 9.90 PLN rocznie nie wyciągniesz 100 GB transferu, chyba ze w pierwszym miesiącu, potem krzak padnie :P

 

Kiepski tok rozumowania  :) Mówiąc pare złotych miesięcznie miałem na myśli np. ofertę webh.pl - 6,10zł za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja zaś miałem na myśli że płatne są dobre ale od pewnego pułapu w skali roku. Tak jak napisałem, pewniejszy będzie hosting 1/10 za 50 PLN rocznie niż 5/100 za 9.90 rocznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UNL umarło ;)

 

 

a dowiedziałem się przypadkiem ;) jak klienci zaczęli np do mnie przychodzić na Hosting Smoko.pl

 

 

Nie ma to jak zniknąć nagle, z obserwacji wygląda ,że domena nie opłacona i robociki przejęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UNL umarło ;)

 

 

a dowiedziałem się przypadkiem ;) jak klienci zaczęli np do mnie przychodzić na Hosting Smoko.pl

 

 

Nie ma to jak zniknąć nagle, z obserwacji wygląda ,że domena nie opłacona i robociki przejęły

 

No i chyba jak widac duzo nie wiesz.

 

Byli jedna z najlepszych firm jesli chodzi o darmowe uslugi www. Juz wczesniej zablokowali mozliwosc rejestracji nowych kont i na ogrom prosb uzytkownikow zostawili hosting aktywny. Mozna powiedzmy, ze przyczynil sie caly wklad pracy, trud no i sentyment jaki w to wlozyli. Miesiac temu pojawila sie notka na stronie, ze hosting bedzie wylaczony z dniem 30 wrzesnia.

Glownym powodem tego byla nie oplacalnosc prowadzenia dalej serwisu. Z tego co czytalem to doplacali do tego. Osobiscie dziekuje za nie dosc, ze darmowy to jeszcze sprawnie dzialajacy hosting.

 

Wiecje mozesz sobie poczytac na webmasterzy.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×