Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mirinda

Domeny.pl - problem

Polecane posty

Witam,

zarejestrowałam domeny w serwisie domeny.pl i przez przypadek kupiłam serwer w promocji (promocyjna cena 1 zł, a po 3 miesiacach kilkaset zl...). Poprostu zamiast kliknac ze kupuje same domeny, bez serwera, kliknelam 'dodaj do koszyka'.. Zaplacilam, dopiero chwile pozniej zorientowalam sie co zamowilam. Czy ktos sie orientuje, czy jest mozliwosc cofniecia transakcji ? Nie chce pozniej placic grubych pieniedzy za serwer, ktorego tak naprawde nie chcialam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę, lecz pewnie nic się nie uda. Ta cała firma to jest pomyłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to zgodnie z prawem masz 14 dni na odstąpienie od dowolnej umowy,

ale to jest pytanie do @alien... forwardę mu to zaraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile się nie mylę to zgodnie z prawem masz 14 dni na odstąpienie od dowolnej umowy,

 

W przypadku zawarcia umowy na odległość jest 10 dni, pod warunkiem, że usługobiorca jest konsumentem a usługodawca go o możliwości rozwiązania umowy poinformuje (np. w regulaminie). Jeżeli nie poinformuje to jest OIDP 3 miesiące. Przy czym są wyjątki do których nie ma to zastosowania i np. z domeny zrezygnować nie można. Z serwera raczej tak. Zresztą wystarczyłoby aby wątkotwórczyni przeczytała regulamin, który zaakceptowala :)

 

X. ROZWIĄZANIE UMOWY

 

3) W przypadku zamówienia złożonego przez Konsumenta, ma on prawo, z wyłączeniem przypadków o których mowa w art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, odstąpić od zawartej umowy bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od dnia zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki belik za info. Generalnie jest tak jak pisze Megi. Jesli w regulaminie byla informacja o mozliwosci odstapienia od umowy (czy gdzies indziej) to 10 dni - koniecznie pisemnie wysylasz oswiadczenie o odstapieniu od umowy (polecony z potwierdzeniem odbioru). Jesli nie bylo info to 10 dni od chwili otrzymania informacji o takim prawie, nie pozniej niz w ciagu 3 miesiecy.

 

Co do wyjatkow. Z domeny zrezygnowac nie mozna, ze standardowej uslugi hostingowej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z domeny.pl. w zeszlym roku w promocji zakupilem domeny, za ktore okazało się (nie doczytalem warunków promocji, ktore były w niewiadomym dla mnie miejscu), musze zaplacic za okres 3 lat. Niejaka Elżbieta Kornaś, człowieczek biorący udział w tym całym procederze Domeny.pl zastraszyła mnie, podaniem do KRD, jeśli ie ureguluję należności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×