Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Porównanie wydajności skryptów forów dyskusyjnych

Polecane posty

Tak przeglądałem obrazki i widać jak przemo jeździ po dysku (io) podobnie jak phpbb3 - tu smf wygląda lepiej ;)

Przy większej bazie zapewne smf by jeszcze lepiej wypadło niż inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś jeszcze pomęczyć trochę punbb i spróbować przekonwertować a następnie sprawdzić jak by się sprawdzał na mysql/postgres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle, choć powiem szczerze, że mimo, iż się nie wczytywałem jakoś szczególnie w tekst to kilka baboli zauważyłem, np:

Procesor: Intel Core2Duo 1,66MHz

;)

Skrypt phpBB2 by Przemo[8] bazuje na skrypcie z rodziny phpBB w wersji 2.x.x

Jakie 2.x.x? Przemo bazuje na 2.0.x, a dokładniej 2.0.7 bodajże ;).

Load jest to linuxowy wyznacznik średniego obciążenia serwera.

Linuksowy. LinuKSowy.

 

Ogólnie zauważyłem także, że mimo sporej popularności Opteronów według Ciebie dalej procesorem serwerowym jest jedyny słuszny Xeon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyczepię się do jeszcze jednej rzeczy ;) Piszę się forów, a nie for. Nie wiem czemu, ale akurat ten błąd bardzo mnie razi.

 

W chwili wolnego czasu postaram zapoznać się z całą pracą jako że już od dłuższego czasu "siedzę" w forach phpBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iPB i vB nie zostało uwzględnione, ponieważ są to płatne skrypty. A na warez w pracy naukowej nie mogłem sobie pozwolić ;)

 

PIKeR - słuszna uwag z tymi MHz xD

Co do Przemo, to on bazuje prawie napewno na jakiejś nowszej, niz 2.0.7... a przynajmniej zawiera wszystkie najnowsze łatki zauważone przez phpBB Team.

 

pustula - wiem :/ kapa... już poprawiłem. Błąd bardzo często spotykany. A nikt go nie wyłapał http://so.pwn.pl/lista.php?co=forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Przemo, to on bazuje prawie napewno na jakiejś nowszej, niz 2.0.7... a przynajmniej zawiera wszystkie najnowsze łatki zauważone przez phpBB Team.

Modyfikacja Przema to trochę więcej niż tylko kupa nakładek - kod jest mocno zmodyfikowany i aktualizacja była by raczej ciężka. Z tego co wiem, to Przemo sam poprawia błędy. Ale mogę się mylić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Bardzo fajna pracka, Fajnie cosik takiego sie czyta po godzinach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* Strona 5, punkt 1.1.1 - ostatnia linijka: Czy nie powinno być czasem 'łatwość instalacji dodatkowego oprogramowania1" a czego ta 1 z indeksem górnym?

 

* Strona 17, punkt 2.2 przemo - "Dokładna historia tego skryptu autorstwa Przemysława Matogi nie jest dokładnie znana" masło maślane? ;)

 

* Strona 18, punkt 2.4 mybb - "Obecnie najnowszą, stabilną wersją skryptu jest 1.2.12 wydana 20 stycznia 2

08" Buuu : P 1.2.13 jest najnowszą ;)

" a także trwają nieprzerwane prace nad nową wersją1.4, której przypuszczalna data wydania

nadal nie jest znana, a deweloperzy jeszcze nie potrafią jej określić." - Ma wyjść pod koniec Lipca br.

 

 

System operacyjny: Ubuntu 7.10, 32 bit to w końcu Debian czy Ubuntu jest serwerem?

 

 

A ja sobie wydrukuje po poczytam ;]

 

pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak będę miał chwilę wolnego to też sobie wydrukuję i przeczytam całość, bo tak to gały pali od monitora ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę przyznać się do jeszcze 2 błędów jakie są w pracy:

SMF - posiada system reputacji (podobny do tego co w MyBB) i ma możliwość zgłaszania postów moderatorom. Umknęło mi to :|

Co w gruncie rzeczy wypada na dodatkową korzyść dla SMF... . No i SMF2 ma być na prawdę rewolucyjne ;)

 

Dziękuję wszystkim za słowa krytyki, pochwał, itp :)

 

 

 

Będę chciał nieoficjalnie przetestować płatne skrypty wBB3, iPB. Niestety do vB nie ma "warezowego" konwertera bazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam warezowy konwerter bazy, nie wiem w sumie po co, bo samego vB nie mam i nie miałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa praca. Mysle, ze z powodzeniem bedziesz mogl kontynuowac temat na pracy magisterskiej, rozszerzajac wachlarz forow o skrypty platne oraz inne darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dalszą zabawę z testowaniem forów :)

 

Tym razem pod młotek poszły: myBB 1.4, iPB i wBB3.

vB niestety nie udało mi się zmusić do prawidłowej konwersji bazy... :/

 

 

A jeśli chodzi o iPB i wBB3 to potrzebuję więcej info o ich możliwościach.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...390f8558d3.html

możecie uzupełnić tą tabelkę "tak/nie" jeśli skrypt (nie)ma takowej możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...390f8558d3.html

możecie uzupełnić tą tabelkę "tak/nie" jeśli skrypt (nie)ma takowej możliwości?

Po kolei od góry dla IP.Board:

1 T

2 T

3 T

4 T

5 T

6 T

7 T

8 T

9 nie ma takiego pojęcia w IPB, ale stosując dużą modyfikację można umożliwić zakładanie grup userów

10 T

11 T

12 T

13 T

14 T

15 T

 

 

Bardzo ogólnie napisane, niektóre punkty tylko po doinstalowaniu modyfikacji.

 

Jak coś to pisz ;-)

 

 

Bardzo fajne porównania, zrób koniecznie IP.Board i vB ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DawPi - ale mnie nie interesują modyfikację, ale to co oferuje domyślny standardowy skrypt. Bo modyfikacjami każdy ze skryptów można "udoskonalić"

 

Więc proszę ponownie sporządzić listę tak/nie, ale dla domyślnego skryptu iPB !! :) Dzięki

 

wBB3 nie ma takiego cytowania selektywnego jakie porównywałem :)

 

 

Jakbym robił next porównanie do wziąłbym także pod uwagę RSS, WYSIWYG i inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym, że jak jest lista postów, to można zaznaczyć "Muli-quote post" i potem kliknąć na "Replay" i tam wylądują te posty w całości? Czy o czymś innym.

W moim założeniu "cytowane selektywne" to takie jak w Przemo - sam zaznaczasz 1 zdanie wypowiedzi i cytujesz i lądują w textarea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samej pracy - na stronie tytułowej w oczy wali dr Tomasz Powiea. Jesteś pewien, że to nazwisko pisze się w ten sposób? :)

 

Będzie trzeba wydrukować i poczytać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×