Skocz do zawartości
TyGryz

ile trwa rejestracja domeny po kliknieciu OK

Polecane posty

Czy wszyscy oficjalni partnerzy NASK rejestruja domene w kilka sekund?

Z doswiadczenia wiem, ze w az.pl po wypelnieniu formularza za chwile domena jest juz niedostepna. Z informacja, ze oczekuje w kolejce na rejestracje.

Tak samo jest we wszystkich firmach? Jak nie to ktos ma info o OVH?

Michal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to rezerwacja domeny, oczywiście jeśli chodzi o domeny pl. Taki stan trwa 14 dni, zazwyczaj w tym czasie musisz opłacić domenę aby została zarejestrowana. Również tak samo robi OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko, jemu chodziło chyba jednak o rejestracje a nie o rezerwacje, bo az tak ma ze rejestruja domeny w kilka sekund i zaczynaja zazwyczaj dzialac po kilku minutach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopy ale przecież domena jest rejestrowana dopiero po opłaceniu więc do końca tak nie wiem co autor miał na myśli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wszyscy oficjalni partnerzy NASK rejestruja domene w kilka sekund?

Z doswiadczenia wiem, ze w az.pl po wypelnieniu formularza za chwile domena jest juz niedostepna. Z informacja, ze oczekuje w kolejce na rejestracje.

Tak samo jest we wszystkich firmach? Jak nie to ktos ma info o OVH?

Michal

 

Domena jest rezerwowana automatycznie i natychmiast po wypelnieniu formularza. W przypadku firm, ktore dodatkowo posiadaja mozliwosc oplacania domeny szybkimi platnosciami (karty platnicze, mTransfer, Place z Inteligo itp.), jest ona blyskawicznie rejestrowana po dokonaniu platnosci. Tak jest np. w Vbiz.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to jak szybko status domeny zmienia sie z "dostepnej" na "oczekujaca w kolejce na rejestracje".

W az trwa to kilka sekund po finalnym zatwierdzeniu formularza.

Interesuje mnie czy kazdy z parnerow dziala tak szybko.

PS

Poniewaz jest mowa o NASK pytanie dotycza naszych lokalnych domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast. Wszyscy rejestratorzy czy też korzystający z partnerstwa rejestratorów (np. My z HRD) łączą się się poprzez specjalne API do bazy NASK wprowadzając odpowiednie zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz z firmy u której rejestrujesz domenę oraz umożliwia opłacenie jej szybkimi płatnościami online wówczas domenę masz zarejestrowaną w ciągu paru sekund.

 

Oczywiście w przypadku istnienia baaaardzo wielu zamówień od jednego rejestratora wówczas wszelkie domeny do rejestracji ustawiane są w kolejce która trwa ok kilnanaście minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosciach firm co oferujea domeny jest i platnosc online . I domene masz w ciagu kilku seknud , nochyba ze jest kolejka. Tak samo jest jak domene zakupisz ale jej jeszcze nei oplacisz w przeciagu 14 dni masz czas na jej oplacaenie i nikt ci jej nie zwinei z przed nosa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×