Skocz do zawartości

TyGryz

Użytkownicy
  • Zawartość

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O TyGryz

  • Ranga
    Nowy użytkownik
  1. Sprzedam serwer IBM x3550 (wysokość 1U) Procesory: 2x XEON QuadCore E5345 (2.33GHz, 8MB, 1333MHz) Pamięć: 16GB (8x 2GB) Dyski: 2x IBM 300GB 15K SAS Serveraid 8k-l 32MB RAID 0,1,10 Zasilanie: 2x HotSwap 670W Karty sieciowe: 2x Gigabit Ethernet Broadcom 5708 + Fast Ethernet dedykowana do zarządzania W komplecie szyny RACK. Szczegółowy opis na stronie producenta: http://www-947.ibm.c...ocid=migr-64315 Serwer przez ostatnie dwa lata stał w zasadzie nie używany jako zapasowy sprzęt. Zainteresowanych zakupem zapraszam do kontaktu.Preferuję odbiór osobisty w Warszawie.
  2. serwery supermikro

    Czy te wydajne wspaniałości Super Micro przypadkiem nie popsują się za rok ? Akurat jak się skończy gwarancja
  3. serwery supermikro

    Dołączam się do pytania. Może ktoś ma jakieś większe, praktyczne doświadczenia z tymi serwerami. Szczególnie chodzi mi o informacje odnośnie awaryjności. Jak te "wynalazki" wypadają na tle sprzętów Dell czy IBM? Jak z serwisem i dostępnością części? To, że na naprawę w 24h on-site nie mam co liczyć to wiem Patrząc tylko na cenę to jest kusząca oferta. Jednak miałem ostatnio okazje trzymać w ręku płytę serwerową z 2009r. Wyglądała jak tani, chiński szajs (marnej jakości elementy i wykonanie). Bardzo mnie to zniechęciło, ale może są modele mniej i bardziej udane.
  4. Niezawodny hosting pod Magento

    Co prawda temat już trochę stary, ale może komuś przyda się w przyszłości. Zajmuję się wdrożeniem drugiego sklepu na Magento. Niestety pierwszy projekt mimo sukcesu technicznego, zaliczył zgon z powodów biznesowych. W każdym razie zdążyłem zdobyć trochę praktycznego doświadczenia. Mowiąc o Magento trzeba od razu powiedzieć, że jest to bardzo funkcjonalna aplikacja, ale zarazem mało wydajna. Apetyt na zasoby ma spory. Do tego oprogramowanie wymaga jeszce sporo dopracowania własnie pod kątem optymalnego wykorzystywania zasobów. Inwestując Magento nie warto nawet zastanawiać się nad "zwykłym" hosting'iem. Zresztą na większośći kont (również tych z półki Business czy Pro) nawet nie uda nam się przejść przez instalację. Jedyne sensowne rozwiązanie to VPS albo od razu Dedyk. W zależności od wielkośći planowanego sklepu i liczby potencjalnych odwiedziających. Do szybkiego działania potrzebujemy jak najwięcej mocy obliczeniowej - czyli CPU. To jest element kluczowy nawet na starcie sklepu, kiedy liczba odwiedziających jest mała. Gwarantuje nam, że strony naszego sklepu będą się otwierać maksymalnie kilka sekund, a nie przynajmniej kilkanaście. Jeśli chodzi o ilość pamięci RAM to jest ona bezprośrednio powiązana z liczbą odwiedziń. Na starcie, przy maksymalnie kilku użytkownikach online spokojnie wystarczy 512MB (przy założeniu, że na serwerze mamy tylko apache+mysql). Później można dokładać pamięci w zależności od realnych potrzeb. Jak napisałem wcześniej Magento jest zasobożerną aplikacją. Dlatego wersja "out-of-box" nie będzie chodzić optymalnie nawet na dedyku. Trzeba poświęcić chwilę nad dopracowaniem konfiguracji. Szczególnie zwracam uwagę na apache+apc i dopieszczenie mysql. Dzięki temu możemy postawić szybko działający sklep nawet na średnim vps'ie Odnośnie doboru pakietu vps z oferty provps.pl nie wchodziłbym w nic poniżej ROOT 2 lub 3, z uwagi na zasoby CPU. Osobiście wybrałbym wirtualizację opartą na XEN lub VMWare, a nie OpenVZ. Uważam, że lepiej mieć pewne zasoby przypisane na stałe, a nie dynamicznie się dzielić.
  5. vps czy duzy hosting

    Wyszedlem z zalozenia, tak w uproszczeniu, ze firma oferuje w hosting'u malo, vps srednio, a jako dedyk duzo. Oczywiscie pamietajac, ze placimy za wysokiej jakosci uslugi. Budzetowa alternatywa istnieje dla wszystkieto. W tej branzy np. dedyk PIII w cenie hosting'u. Ja tylko tak z doswiadczenia dorzuce. Nawet jesli mamy farme serwerow, ale na niej tysiace procesow to musza one wspoldzielic zasoby. Do tego 100% wydajny algorytm load balancing nie istnieje. Wedle zasady "keep it simple" im mniej trzeba dzielic zasobow tym lepiej.
  6. vps czy duzy hosting

    Gdyby tylko wszystkie awarie zawsze byly w godzinach 3-5 rano. To godzinna przerwa nawet co drugi dzien nie bylaby problemem Po zapoznaniu sie z cennikami zweryfikowalem swoje plany. Nie upieram sie juz przy SLA 99.9% na pismie. Nie zmienia to faktu, ze nadal szukam firmy, ktorej uslugi sa maksymalnie bezawaryjne. Bardzo podoba mi sie w KEI, ze uczciwie informuja na temat limitow oferowanych uslug - http://www.kei.pl/?stronka=help/safety_limits Takie zestawienie powinna miec kazda firma. Niestety w wiekszosci przypadkow trzeba sie osobiscie o wszystko dopytywac. IQ i ich provps.pl to tez dobra propozycja. Bardzo dobry kontakt i bez problemow uzyskalem wszystkie szczegolowe informacje. Dhosting/Dvps nie ma zlej oferty, ale cos nie moge sie przekonac do tej firmy. Co nie znaczy, ze ich nie wybiore. Chcialbym jeszcze zapytac sie Was jaka jest orientacyjna roznica w wydajnosci miedzy hosting'iem a vps'em. Przy hosting'u to na jednym serwerze jest pewnie kilkaset albo wiecej kont uzytkownikow, tak? Natomiast przy vps'ie bedzie to maksymalnie kilkadziesiat?
  7. vps czy duzy hosting

    Chyba, z tym dopisaniem jednego zera to przesada. Od 500zl/miesiac mozna miec b.dobra kolokacje. Inna sprawa, ze trzeba wylozyc konkretna kwote za serwer. Zdaje sobie sprawe, ze za jakosc sie placi. W przypadku tych uslug dopiero poznaje cenniki. Widze, ze to co mi sie marzy to w polskich realiach slono kosztuje. Tak wtrace off-topic, ze jest gignatyczna roznica miedzy tym co mozna kupic za jednego funta, a jedna zlotowke. Jeszcze chcialem sie zapytac o usluge ManagedVPS. Konkretnie jaki jest zakres odpowiedzialnosci takiego admin'a od managed'owania. Dostaje serwer z os'em i potrzebnymi aplikacjami. W ramach tej konfiguracji admin zajmuje sie zapewnieniem funkcjonowania. Co z prowadzanymi przeze mnie poprawkami, czy wrecz zmiana soft'u? Pewnie problemy ze skryptami www i zwiazanymi z tym sprawami to rowniez moj problem, tak? Ponawiam prosbe o ciekawe oferty. Mam juz spory katalog roznych firm. Jednak doslownie kilka powaznych ofert. Najczesciech sa to jednoobobowe firmy. Imprezowy weekend albo swieta i zapomnij o szybkiej reakcji. Powaznym problemem jest tez regulamin(jesli jest dostepny!) Glownie zakazuje albo nakazuje, ale nic nie gwarantuje jak np. czas reakcji na zgloszenie. Na koncu pytanie, ktore powinno w zasadzie pasc na wstepie. Na co moge liczyc za te 150zl (netto) miesiecznie. Oczywiscie trzymajac sie tego, ze maja to byc bezawaryjne, wysokiej jakosci uslugi.
  8. vps czy duzy hosting

    Tylko najwyzsza jakosc uslug. Minimum kompromisow. Dlatego tak jak pisalem wczesniej interesuje mnie realne SLA 99.9%. Kazda firma, ktora potrafi zapewnic uslugi na tym poziomie zagwarantuje to rowniez na pismie. Strony www musza byc zawsze online. Szczegolnie jesli to czesto odwiedzane serwisy, czy np. sklep internetowy. To jest biznes i maja zarabiac. Kazda sekunda offline to strata. Tylko datacenter w Polsce. Nawet nie rozwazam innej mozliwosci. Serwisy www tworzone przez Polakow dla Polakow. Tak wiec serwery w kraju. VPS samopas, czyli tylko z dorazna administracja to faktycznie samobojstwo. Tylko ciagly nadzor wykwalifikowanego admin'a zapewni nieprzerwane uslugi. Ciekawym rozwiazaniem jest managedVPS. Widze, ze firmy roznie podchodzac do tej uslugi. Jedne daja tylko dostep do panelu administracyjnego. Inne godzine pracy admina nad dostosowaniem konfiguracji. Mi najbardziej odpowiada wersja admin zajmuje sie utrzymaniem serwera, a ja we wlasnym zakresie optymalizuje, dostosowuje konfiguracje itd. Generalnie managadVPS to jest wlasnie wybor dla mnie. Licze, ze znajde odpowiednia firme. Pisalem wczesniej 1200zl (netto) na rok. Wiem, ze to malo. Jednak jako klient zawsze bede mowic "tanio" ;p Tak realnie chcialbym przeznaczyc ok. 150zl (netto) na miesiac. Ceny za VPS widze, ze sa bardzo zroznicowane. Niektore firmy maja wrecz podejrzanie niskie ceny. Pozostaje mi tylko szukac tej najlepszej. Wszystkie uwagi i propozycje mile widziane. Z gory dziekuje.
  9. Zasięgam porad gdzie się da, a że tutaj specjalistów z doświadczeniem nie brakuje to miejsce chyba dobre Otwieram firmę, która będzie zajmować się webdesign'em & multimediami. Chciałbym już na początku świadczyć usługi hosting'u dla swoich klientów. Niestety dedyk z adminem 24/7 na razie poza zasięgiem. Takie luksusy w planie. Obecnie zastanawiam się nad "dużym" hosting'iem współdzielonym lub vps'em. Liczę, że to wystarczy. Realne potrzeby dla poszczególnych stron są niewielkie. Nie mam zamiaru umieścić razem kilku e-sklepów, dużych forum itd. Mam na uwadze ograniczone możliwości. W pierwszej chwili vps wydaję się oczywistym wyborem. Postawienie linux'a, soft'u, konfiguracja, optymalizacja jest do zrobienia. Tylko, że zaisntalować, a zapewnić bezawaryjną pracę to dwie różne rzeczy. Tymbardziej, że na takim vps'ie będzie wszystko razem. Czyli poczta, www i bazy danych. Zapewnienie bieżących aktualizacji soft'u to chyba za mało. Natomiast codziennoscia bedzie goscinne skanowanie, testowanie exploit'ow itd. Chętnie usłyszę od ludzi dla których jest to chleb powszedni jak to wygląda w praktyce. Tych problemów nie mam z hostingiem. Kupuję usługę z SLA 99.9% i się nie martwię. Tylko czy Ja mogę kupić taki "zwykły" hosting i być tak zwanym "reseller'em"? Doświadczenie w administracji serwerami i pracy z sieciami mam. Co prawda nie zajmowałem się nigdy serwerami świadczącymi ogólnodostępne usługi w Internecie. Po za tym chciałbym na codzień skupić się nad pracą przy projetkach, a administracją tylko doraźnie. Usługi hosting'u dla swoich klientów chcę świadczyć przede wszystkim, aby ułatwić sobie życie. Zresztą klientowi również. Dlatego nie potrzebuję na tym zarabiać. Jeśli roczny bilans wyjdzie na zero to dla mnie będzie to sukces. Na początku będzie to 8 stron www. W tym tylko dwa serwisy bedą duże. Jest to sklep postawiony na Magento. Drugi to portal branżowy, którym na starcie jest zainteresowanych 2500 osób. Nowi klienci do hosting'u to orientacyjnie jeden na sześć tygodni. Tak więc potrzebuję hosting na 15 stron, 15gb powierzchni, w tym min 20 baz danych o lacznej wielkosci do 2gb, 100gb transferu/miesiac, dostep do cpu/ram wystarczajacy Chciałbym, aby koszt na rok był w okolicach 1200zł (netto). Za wszystkie mądre rady z góry dziekuje. Chętnie poznam propozycje konkretnych ofert zarówno vps jak i hosting. Koniecznie muszą to być poważne firmy, gwarantujące SLA 99.9% (przede wszystkim w praktyce!), w dużych datacenter koniecznie w Polsce. Pozdrawiam, Michał
  10. Domena zostala zwolniona po 6 dniach i 6h
  11. 14dni?! Tego nawet nie bralem pod uwage. Zobaczymy jak bedzie faktycznie. Narazie czekam czwarty dzien. NASK informuje, ze proces zajmuje do siedmiu dni. Licze, ze nie klamia.
  12. Na wstepie zaznacze, ze chodzi o domeny lokalne obslugiwane przez NASK. Interesuje mnie kiedy dokladnie odbywa sie zmiana statusu domeny. Z "usunietej z kolejki" na "wolna do rejestracji". Przeczytalem informacje, ze trwa to od 3 do 7 dni. Jednak oznacza to, ze potencjalnie moze sie zwolnic o dowolnej godzinie po uplywie 3 dni? Czy zwolni sie dokladnie po 72h lub 96h lub 120h itd. ? Konkretna godzina zmiany statusu jest taka jaka godzina stworzenia domeny - dane whois, pole created. Za wyjasnienie sprawy z gory dziekuje. Michal
  13. ile trwa rejestracja domeny po kliknieciu OK

    Chodzilo mi o to jak szybko status domeny zmienia sie z "dostepnej" na "oczekujaca w kolejce na rejestracje". W az trwa to kilka sekund po finalnym zatwierdzeniu formularza. Interesuje mnie czy kazdy z parnerow dziala tak szybko. PS Poniewaz jest mowa o NASK pytanie dotycza naszych lokalnych domeny.
  14. Czy wszyscy oficjalni partnerzy NASK rejestruja domene w kilka sekund? Z doswiadczenia wiem, ze w az.pl po wypelnieniu formularza za chwile domena jest juz niedostepna. Z informacja, ze oczekuje w kolejce na rejestracje. Tak samo jest we wszystkich firmach? Jak nie to ktos ma info o OVH? Michal
×