Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Własne serwery

Polecane posty

Cześć,

 

Mam takie pytanie, czy dużo z Was ma postawione własne serwery WW w domu? Ja właśnie się zastanawiam nad czymś takim, tylko kwestia łącza... A może administrujecie na co dzień jakimiś serwerami?

 

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej mocno nie "tylko" łącza... pamiętasz oczywiście, że przy łączu np. 10Mbit/512kbit ważniejszy jest ten drugi parametr? : )

zresztą... długa dyskusja... było już o tym na tym forum.. poszukaj? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w swoim mieście Chello i stać Cię na pakiet Ultra (20mbit/s download, 2mbit/s upload - gdzie jak napisali poprzednicy, ważniejszy jest upload) to możesz myśleć nad własnym serwerkiem www w domu. Z mniejszym pakietem niż Turbo (10mbit/s download, 1mbit/s upload) raczej możesz dać sobie spokój. Do tego wszystkiego przydałoby Ci się HTB i kolejkowanie pakietów na jakimś domowym routerku (polecam jakiegoś fajnego Linksysa lub D-Linka DiR-300 z alternatywnym oprogramowaniem, czyli DD-WRT) i można się bawić.

 

Mimo wszystko, jeśli nie masz jakiś naprawdę ważnych powodów, aby stawiać to wszystko w domu (ceny energii elektrycznej wciąż drożeją!) to do zabawy taniej wyjdzie Cię serwer dedykowany Kimsufi w OVH we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie od 11 lutego mam Debiana w wersji Sid i cały czas chciałbym się uczyć czegoś nowego, także administracji realnym serwerem a nie Virutalem an dysku odpalonym...

Może kiedyś mi się to przyda w życiu, a i druga sprawa żę Linuks to prawie jak kobieta - nie da się o nim zapomnieć i przejść obok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz na tym stawiać zdanych stron, a wyłącznie eksperymentować. To kupujesz sobie jakiegoś markowego starego Desktopa PII/III, fajnie by bylo 512+ ram, dysk 4,2 GB+ i ćwiczysz ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie od 11 litego mam Debiana w wersji Sid i cały czas chciałbym się uczyć czegoś nowego, także administracji realnym serwerem a nie Virutalem an dysku odpalonym...

Może kiedyś mi się to przyda w życiu, a i druga sprawa żę Linuks to prawie jak kobieta - nie da się o nim zapomnieć i przejść obok :)

 

buhahaha... a zagarek na pierwszą komunię już dostałeś?

Daj adres to Twojego serwerka domowego, niektórych to zaciekawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhahaha... a zagarek na pierwszą komunię już dostałeś?

Daj adres to Twojego serwerka domowego, niektórych to zaciekawi

 

Czy to jakaś ironia w moim kierunku?

Na komunię dostałem rower jak byś chciał wiedzieć... A IP mogę Ci podać - i tak nic z tym nie będziesz potrafił zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bellerofont straszysz bo pewnie nie wiesz co to debian ale nie potrafisz przejść obojętnie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od kwietnia mam serwer w domu na łączu 5/1 i nie narzekam :]

Mam kilka stronek (te w stopce) na nim postawione i sobie go chwalę. Sporo się nauczyłem i na pewno jeszcze więcej do nauki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własny, domowy serwer do nauki to bardzo fajna sprawa, swego czasu również tak zaczynałem, ja bym nie polecał żadnych dedyków tylko właśnie jakiś starszy komputer i ćwiczyć/uczyć się. Większość podeszła to do tego jakby to miał być serwer a'la produkcyjny, a Ty masz inne założenie, a nawet na takiej słabej maszynie i nierewelacyjnym łączu będziesz mógł trzymać parę stron. Ja trzymałem na 3 mbit/s na 512 kb/s ze 4 własne strony i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam w domu serwer...

moim zdaniem lepiej kupic najtanszego vpsa z np vps4less.de za 4euro miesiecznie i wyjdzie to taniej niz kupno komputera, prad i lacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 64MB pamięci za wiele nie zwojujesz :|

Na swoim przykładzie widzę, że jeśli chce się mieć wszystkie usługi (LAMP, bind, pocztę) to tylko powyżej 256MB !

 

No i całkiem inna "radość" jest z posiadania domowego serwera, niż korzystania z maszyn w jakiejś X serwerowni.

 

http://www.allegro.pl/item384046055_dell_o...lan_f_v_gw.html - mały, markowy serwer. Idealny wg. mnie. Dokupić tylko 1Gb RAM (70zł najtańsza), i dysk HDD w miarę własnych potrzeb (20GB spokojnie styknie).

 

A procesory ~P4 2,6GHz można upolować za 30-50zł... więc kompletując taki zestaw i sprzedając go można jeszcze zarobić! :)

A jak ktoś myśli bardziej przyszłościowo to warto w GX270 się zaopatrzyć - wyższa szyna CPU, 4 banki pamięci i SATA :)

A jeszcze lepszy jest GX280, który ma tanie DDR2 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecał serwera w takiej obudowie, sam kiedyś miałem Compaq i w nim był specyficzny zasilacz, a nie standardowy typu ATX i miałem mały problem by dostać taki, chodź może w tym Dell'u z tym problemu nie będzie, ale to taka mała informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prosto i tanio nie będzie na pewno dostać taki zasilacza - to prawda :/

Ale liczę, że będzie z nim problemu. Bardziej liczy się dla mnie zajmowane miejsce na podłodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie ma rady, trzeba wyciągnąć kabelek.. i odczekać :) to jest jeden z problemów.. ale mając serwer w serwerowni również można sobie z tym nie poradzić, dobry DDoS to ciężka sprawa obojętnie gdzie trzymasz serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak poradzicie sobie z atakami DOS i DDOS? Na tak małym łączu raczej to trudne :P

 

na domowy serwer nikt nie strzela dos-ow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli prowadzisz konta shell w tym z dostępem do IRC'a, to uwierz mi, że tak.

 

prowadz konta shell z dostepem do irc w DOMU :P

mowimy o domowym kompie z jakims linuxowym os'em do nauki a nie swiadczeniu jakichkolwiek uslug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma serwer CS'a i parę razy miał ataki DDOS :P

 

To są po prosty boty, które gdzieś wyczesały adres IP i próbują się na niego dostać... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×