Skocz do zawartości
jagon

Hosting najlepszy dla mnie...?

Polecane posty

Witam, ostatnio przymierzam się do wykupienia serwerka, planowałem jak że znany INSANE.PL ale z tego co przed chwila przeczytałem, forma spadła na psy. Zalezy mi, aby hosting ten był na prawde stabilny. Potrzebuję czegoś do 120zł/rok o podobnej do Insane specyfikacji. Nie wspomnę o dostępie do FTP, możliwości podpięcia więcej niż jednej domeny, PHP i więcej niż 2 bazy danych mySQL. Być może temat już taki istnieje, ale potrzebuję bierzących informacji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy.. ? Bo Insane posiada kilka pakietów :P

 

Mm na myśli ten najmniejszy. czyli pakiet Biznes mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mm na myśli ten najmniejszy. czyli pakiet Biznes mini

Jeśli 120zł to maksymalna cena to zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą dla klientów indywidualnych, np. pakietem home pro (2GB pojemności/20GB transferu miesięcznie, lokalizacja serwera: OVH- Francja). Jeśli możesz dopłacić- polecam zapoznać się z naszą standardową ofertą (konto biznes start w cenie 150zł netto/rok- korzystając z promocji z mojej sygnaturki, lokalizacja serwera: eTOP- Polska). Wszystko zależy od tego co tak naprawdę jest dla Ciebie największym priorytetem (cena/pojemność/transfer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dust.pl Nie widzę opinii nt Waszego hostingu, za pewne jestescie nowi na rynku. Szczerze mówiąc wolałbym coś sprawdzonego, a co na to inni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dust.pl Nie widzę opinii nt Waszego hostingu, za pewne jestescie nowi na rynku. Szczerze mówiąc wolałbym coś sprawdzonego, a co na to inni?

Nie jesteśmy nowi, chociaż ze względu na specyficzny target klientów (głównie firmy) nie jesteśmy aż tak bardzo rozpoznawalni jak konkurencja (długi czas działaliśmy także głównie na rynku lokalnym). Działamy od października 2006 roku oferując kompleksowe rozwiązania dla biznesu. Oferta dla klientów indywidualnych to jedynie urozmaicenie naszej standardowej oferty- więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym temacie. Po 15-tym czerwca uruchamiamy także ofertę korporacyjną naszej firmy dla bardziej wymagających klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jagon jeżeli szukasz hostingu o parametrach kont insane za ok 120zł rocznie i chcesz by był to na prawdę dobry hosting to lepiej dozbieraj jeszcze trochę pieniędzy gdyż jak wiadomo insane oferuje konta o znacznych parametrach - ale pamiętaj, że cena nie składa się wyłącznie z parametrów jak transfer czy pojemność lecz przede wszystkim z jakości obsługi klienta oraz samej infrastruktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no generalnie firmy piszące w tym wątku mi sie podobają, oczywiście mam na mysli to co oferują. Pozostaje sprawa zaufania...czy na prawde nie ma żadnych opinii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no generalnie firmy piszące w tym wątku mi sie podobają, oczywiście mam na mysli to co oferują. Pozostaje sprawa zaufania...czy na prawde nie ma żadnych opinii?

W naszym przypadku trudno się dziwić brakiem opinii na forach dyskusyjnych z wymienionego już wcześniej prostego powodu, jakim jest nasz specyficzny target. Klienci biznesowi (a więc właściciele firm, czy ich sekretarki) raczej nie będą się o nas rozpisywać w internecie.

 

Tak jak radził Adrian- jeśli szukasz naprawdę dobrej jakości, musisz nieco zwiększyć swój budżet (stąd też zaproponowałem również, abyś przyjrzał się naszej standardowej ofercie biznesowej). W planach mamy wprowadzenie działu z referencjami od naszych klientów (skany referencji pisemnych od tych bardziej znanych firm- zarówno na rynkach lokalnych jak i rynku ogólnopolskim). Na zwiększenie ilości opinii na nasz temat na forach- nie ma raczej co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dust.pl Najtańczy pakiet 200zł, w tym nic specjalnego, może za to przynajmniej stabilnie:) Niestety troszke przy drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dust.pl Najtańczy pakiet 200zł, w tym nic specjalnego, może za to przynajmniej stabilnie:) Niestety troszke przy drogo.

Cena konta biznes start przy wykorzystaniu kodu rabatowego dostępnego w mojej sygnaturce (o czym pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie) to 150zł netto/rok (183zł brutto). Zachaczę tutaj o temat, który na tym forum poruszany był już wiele razy. Cena konta hostingowego to nie tylko pojemność konta/transfer miesięczny, ale... także wszystko to co sprawia, że dana firma sprawnie funkcjonuje. Stosunek cena/jakość nie jest więc wypadkową obliczaną na podstawie tych dwóch parametrów, które podałeś i którymi błednie sugerujesz się w poszukiwaniu hostingu dla swojej strony.

 

Kolokujemy swój sprzęt w serwerowni eTOP w Warszawie (bezpośrednie wpięcie do sieci TPNET, Atman, węzłów PL-IX, WIX i AC-X). Posiadamy markowe serwery DELL'a (osobny serwer do obsługi baz danych klientów) wyposażone w redundantne zasilacze (po 2 lub 3 w serwerze, z wpięciem do dwóch różnych UPS'ów, oraz do generatora prądu), oraz szybkie i wydajne dyski SCSI. Nie są to pecety z dyskiem SATA zaadoptowane na serwer- porównując "drogi" hosting do "taniego" powinieneś brać pod uwagę również te wszystkie rzeczy (o których poczytać z resztą możesz w dziale "o nas" na naszej stronie).

 

Nie umiem odpowiedzieć na pytanie "Hosting najlepszy dla mnie...?". Jeśli szukasz ekstremalnych doznań- powinieneś omijać ofertę takich firm jak nasza szerokim łukiem. Możesz spróbować swoich sił kupując konto hostingowe na allegro. Mając odpowiednio dużo "szczęścia" znajdziesz tam konto o podanych przez Ciebie parametrach nawet za 10% tego ile my "zdzieramy" z naszych klientów.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się kiedyś postawić na jakość, a spokojny sen będzie dla Ciebie znacznie ważniejszy niż ekstremalne doznania (częste downtime'y, brak supportu, utrata danych itd.) zaczniesz wtedy szukać dobrej oferty w firmach które do tej pory wydawały Ci się "drogie". Niestety, ale... jakość kosztuje. Niezależnie od tego jaką ofertę wtedy wybierzesz- cena będzie dla Ciebie najmniej istotnym parametrem przy dokonywaniu wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

przydrogo?

raczej ledwo wstrzymuję się przed skomentowaniem tego jako "za tanio" : )

nie oceniaj hostingu po swoich doświadczeniach albo po gównie z allegro czy innych tam krzakach...

sensowny hosting to od 30-40zł miesięcznie się zaczyna - to moja opinia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, prawde mówiąc pieniądze, za które mam zamiar kupic hosting są ludzi którzy odwierzają moje forum. Tak więc nie mogę pozwolić sobie na kolejną klapę jaką była firma host7. W każdym razie mam już coś na oku, coś cieszącego się dobrą opinią. Bede sie jeszcze zastanawiał, dzięki za zainteresowanie moim tematem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to najpierw powinniście się go zapytać co chce hostować dopiero oferować odpowiednio ;)

 

@sponsi weź kup u mnie jakiś drogi plan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 fora, 2 strony firmowe i pokaźna ilość wszelkiego rodzaju pllików (mp3,zip itd.) dlatego zależy mi na stabilności i pojemności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 fora, 2 strony firmowe i pokaźna ilość wszelkiego rodzaju pllików (mp3,zip itd.) dlatego zależy mi na stabilności i pojemności:)

 

Jak duże fora? Jaka ilość wizyt? Jakie skrypty? Z tą ceną ciężko może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fora, 2 strony firmowe i pokaźna ilość wszelkiego rodzaju pllików (mp3,zip itd.)

Dużo jak na 120 PLN rocznie. Może jakiś superhost.pl w tej cenie by się sprawdził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

prohost w tym roku już wystarczy zakupów.. się wpakowałem w dhosting przez BOSS-a, właśnie rezygnuję z VPS-a w HE.. miałem 2-3 miesiące takiego szaleństwa, że kasa bez sensu szła na hostingi różne, teraz mam 4-5 pustych hostingów : )

wprowadź managed VPSy z lokalizacją w Niemczech to pogadamy ; ) (tja, wiem, że ciężki jestem przypadek heh)

 

a żeby tak nie offtopować na maksa..

 

jagon - kup coś za 120 na pół roku - to już lepiej będzie wyglądać...no kurczę, przecież czasem jednorazowe zakupy w Kerfurze człowiek robi na stówę.. a tu raz na pół roku stówki na hosting nie da rady uzbierać? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 fora, 2 strony firmowe i pokaźna ilość wszelkiego rodzaju pllików (mp3,zip itd.) dlatego zależy mi na stabilności i pojemności:)

W takim razie (biorąc pod uwagę Twoje wymagania) podpisuję się pod słowami Sponsi'ego:

 

przydrogo? raczej ledwo wstrzymuję się przed skomentowaniem tego jako "za tanio"

i jedyne co z naszej oferty mógłbym Ci w takim przypadku zaproponować to pakiet biznes pro w cenie 300zł netto/rok (choć wiem, że i tak nie skorzystasz).

 

Kurcze, prawde mówiąc pieniądze, za które mam zamiar kupic hosting są ludzi którzy odwierzają moje forum. Tak więc nie mogę pozwolić sobie na kolejną klapę jaką była firma host7.

Jedni lubią jeździć Mercedesem, drudzy Trabantem. Trudno jednak, na postawie ceny Trabanta stwierdzać, że Mercedes jest drogi. Mam nadzieję, że kiedyś zrozumiesz różnice. Z mojej strony w tym konkretnym temacie... to już wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zdecydowałbyś się na serwer VPS i nie martwił padami hostingów bo wszystko miałbyś pod kontrolą? http://vServ.pl Sprawdź nasze ceny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dust nie bój się, mam na Ciebie oko : )

vServ ech kurczę na PW mógłbyś przynajmniej te oferty machać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sponsi: a czym się róźni oferta vServ'a od innych w tym temacie? Już bez przesady.. :).

 

Ja myślę, że nie czytaniem tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No generalnie w tym temacie 90% postów to offtopic tak więc nie widze powodów, żeby akurat robić problem z jeszcze jednego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×